• Stroik Wielkanocny

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, stroiki, które wpłynęły na nasz konkurs zachwyciły nas kunsztem wykonania i pomysłowością. Postanowiliśmy, że wszystkie zasługują na gratulacje i wyróżnienie. Wręczenie nagród odbędzie się po Świętach Wielkanocnych. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

• Konkurs Recytatorski, etap szkolny, kategoria klasy 1-3

7 marca w naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu Recytatorskiego dla klas 1-3.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale!

Do etapu gminnego zakwalifikowali się Stanisław Gniadek z klasy 3 oraz Wojciech Milewski z klasy 1.

Przyznano również dwa wyróżnienia dla Agaty Pechcin z kalsy 1 oraz dla Aleksandra Pechcina z klasy 3.

• Pracowity koniec zimy w klasie pierwszej.

W pierwszej klasie koniec zimy upłynął nam szybko i pracowicie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej pracy. Serdecznie dziękujemy Panu Aleksandrowi Sikorskiemu za wizytę na zajęciach - za rozmowę o bezpieczeństwie, pierwszej pomocy, mnóstwo cennych wiadomości i wskazówek!

• I wiosenny tydzień w naszej szkole

W ramach uczczenia nadchodzącej wiosnny, Samorząd Uczniowski zorganizował cały tydzień dni tematycznych. Mieliśmy dzień bez plecaka, z ubraniami założonymi na opak, dzień żaby, kolorowej skarpetki oraz szalonej fryzury. Bawiliśmy się świetnie, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach!

• Wycieczka ZUCHÓW B do Warszawy do Muzeum Etnograficznego

Dzieci uczestniczyły w wędrówce pt.„Kwiaty polskie” pełnej zagadek i tajemnic poprzez polską obrzędowość tropem roślin kwitnących. W siedmiu salach pełnych kwiatów, barw i przygód czekała na nie wielozmysłowa ścieżka wraz z bujnym bukietem wiedzy z takich dziedzin jak etnografia, antropologia kulturowa, botanika czy przyrodoznawstwo. Pojęcia trudne, nieznane, ale przedstawione "dziecięcym językiem i wielokolorowym obrazem," stały się choć troszkę bliższe Dzieciom.

• KONFERENCJA ROZWOJOWA

Zapraszamy serdecznie Rodziców, Dziadków i inne osoby, które wspierają proces wychowawczy dzieci na konferencję, która odbędzie się 19 marca (wtorek), o godz. 18.

Specjalnie dla Państwa zaprosiliśmy specjalistów w zakresie wychowania i rozwoju dzieci i młodzieży.

Odbędą się dwa wykłady:

- p. Hanna Michalska – „Skuteczne sposoby komunikacji z nastolatkiem”,

• Zerówka B- Nasza Pani Dyrektor przybyła do nas na zajęcia

Zakończenie cyklu zajęć "Spotkania z Leonem" odbyło się wyjątkowo uroczyście. Przybyła do nas Pani Dyrektor. Bardzo się staraliśmy zachowywać zgodnie z regułami. I się udało. Jesteśmy z siebie dumni, a nasza aktywność zasługuje na pochwałę. Dziękujemy Pani Dyrektor za przybycie, a Pani Eli za przeprowadzenie zajęć i zapraszamy z nowymi pomysłami.

• Odwiedziny w Wiosce dziecięcej SOS w Siedlcach

W dniu 01.03.2024 Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili Wioskę dziecięcą SOS w Siedlcach. Uczniowie spotkali się z dyrektorem oraz pracownikami wioski, którzy opowiedzieli im, jak to się wszystko zaczęło.

Początki sięgają 1996 roku, gdy na terenie SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach wmurowano akt erekcyjny i prężnie rozpoczęto prace budowalne, by już dwa lata później powitać jej pierwszych małych mieszkańców – Wioskę zamieszkały 3 rodziny z 14-stką dzieci. Od tego czasu wiele się zmieniło. Z każdym rokiem miejsce rozkwitało, wdrażano nowe pomysły, ulepszenia i modernizacje, a co najważniejsze potrzebujące dzieci znajdowały rodzinne ciepło. W sumie, na przestrzeni ostatnich 25 lat, w Wiosce SOS mieszkało aż 225 dzieci.

• Walentynki 2024

Samorząd Uczniowski znowu wprowadził nieco urozmaicenia w naszą szkolną codzienność. Tym razem z okazji Walentynek wymienialiśmy się pozdrowieniami w ramach "Poczty walentynkowej" oraz szukaliśmy swojej drugiej połówki w zabawie z łączeniem rozłamanych serduszek, a wszystko okraszone różem, czerwienią i szerokim uśmiechem.

• Dla Ciebie śpiewałem... Spektakularne widowisko muzyczne

Starosta Miński Pan Antoni Jan Tarczyński, Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Pan Antoni Janusz Piechoski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej Pani Anna Mroczek zapraszają na spektakularne widowisko muzyczne pt.: „Dla Ciebie śpiewałem…” – widowisko skrojone specjalnie na inaugurację obchodów jubileuszowych z okazji 120-tych urodzin Jana Kiepury.

• Rodzinne kolędowanie

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Śpiewnie kolęd, to jedenz najbardziej utrwalonych w naszym kraju sposobów świętowania Bożego Narodzenia. Pieśni opisujące narodziny Chrystusa śpiewano już w średniowieczu. Wykonując te stare pieśni, mamy poczucie wspólnoty z tymi ludźmi, którzy żyli przed nami, czujemy także, że łączy nas jedna wiara i piękna tradycja.

• Bal Karnawałowy

Już w najbliższą sobotę - 3 lutego Rada Rodziców serdecznie zaprasza na Rodzinny Bal Karnawałowy! Zapewaniamy mnóstwo atrakcji: animacje prowadzone przez TIK TAK Animatorzy, wizyta waszych ulubionych postaci z bajek, fotościanka przygotowana przez Balonowe Fantazje oraz kawiarenka - pyszne ciasto, g

• Ferie z RC Mazovia

Kolejny już rok Klub Sportowy RC Mazovia zaprasza na zajęcia sportowe w okresie feryjnym od 15 do 19.01.2024. Zainteresowanych prosimy o kontakt z organizatorami.

• Wiadomość od brata Daniela Klocha ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (OMI)

Wiadomość od brata Daniela Klocha ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (OMI), który od ponad 30 lat posługuje na Madagaskarze:

„Kochane Dzieci, Drodzy Nauczyciele.

Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za dar serca, jaki przesłaliście na rzecz dzieci z Madagaskaru. Słychać tam rytm serca Dziecka Bożego. Dziękuję za Wasze zaangażowanie w przygotowanie tych wszystkich stroików. Dzięki Waszej pomocy dzieci z sierocińca REFUGE otrzymały bułeczki, piękne zabawki i smaczny posiłek.

• ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

• Gmina Mińsk Mazowiecki