sdefrgt

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi. (Jan Paweł II)

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym rodzicom i uczniom w organizację zbiórki książek do Domów Dziecka i szpitali. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zbiórki, która pokazuje, że wspólnie możemy zdziałać wiele.

• Międzynarodowy Dzień Tolerancji – 16 listopada

Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Promocja tolerancji i poszanowania ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej. Artykuł I „Deklaracji Zasad Tolerancji” brzmi:

• Muzyka z muzykiem w klasie 1.

Dziś mieliśmy przyjemność gościć na zajęciach tatę Weroniki - Pana Emila, który poprowadził dla nas wspaniałą lekcję muzyki. Śpiewająco wprowadził nas w tematykę pieśni patriotycznych oraz przedstawił nam mnóstwo ciekawostek, za co serdecznie dziękujemy!

• Dzień Walki z Otyłością

24 października Samorząd Uczniowski zachęcał do przeciwdziałania otyłości przyłączając się do obchodów Światowego Dnia Walki z Otyłością. Przedstawiciele SU częstowali jabłkami zachęcając w ten sposób do zdrowej przekąski w szkole. Chętni uczniowie mogli również skorzystać z Aktywnej przerwy- sala gimnastyczna była otwarta dla wszystkich lubiących ruch, a pan Piotr Matzanke pilnował bezpieczeństwa i zasad fair play. (Dziękujęmy za pomoc!)/opracowała K. Skrzyńska

Wycieczka do Warszawy klas 6,7,8

20 października (piątek) 25-osobowa grupa uczniów naszej szkoły miała okazję zwiedzić Muzeum Geologiczne w Warszawie. Podczas zwiedzania nie tylko dowiedzieliśmy się więcej o przeszłości naszej planety, ale również zobaczyliśmy meteoryt, który spadł w Polsce. Realnych rozmiarów szkielety mamutów i dinozaurów tylko rozbudziły naszą ochotę na rozwijanie naszej wiedzy na temat tych niesamowitych stworzeń.

• HIGIENA CYFROWA DZIECI - Kino Szkoła

Bezpłatne webinarium (30.10.2023 roku) adresowane do nauczycieli i rodziców dzieci w wieku 7-14 lat

Podczas webinaru prowadzący poruszy następujące zagadnienia:

- procesy naurorozwojowe u dzieci spędzających czas przy ekranach;

- związek zdolności uczenia się a użytkowanie mediów cyfrowych (wyniki badań);

• DOBROWOLNE UBEZPIECZENIE NNW  2023/2024
          • DOBROWOLNE UBEZPIECZENIE NNW 2023/2024

Szanowni Państwo

Rada Rodziców wybrała ofertę ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. W tym roku polisę wystawiła firma TUZ (kontynuacja z poprzedniego roku szkolnego). Dzieci są objęte ochroną ubezpieczeniową od 14.09.2023, dzięki czemu zachowana jest ciągłość ubezpieczenia.
            Rada r
          • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Ślubowanie Klasy Pierwszej w tym roku odbyło się w piątek - 13 października.

Nasi uczniowie dołożyli mnóstwo starań, by ten dzień był wyjątkowy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniach. Foto: p. Anna Pechcin

• ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

W 2023 roku obchody Światowego Dnia Uśmiechu przypadły na 6 października (piątek). Kolor żółty był naszym motywem przewodnim, dodawał nam wigoru cały dzień, a naklejki z rożnymi wesołymi emotkami dodatkowo ubarwiły ten dzień. Uczniom dopisywał dobry humor, uśmiech nie schodził z ich twarzy. Planowany na ten dzień konkurs na "Najszerszy uśmiech" wygrał każdy uśmiechnięty chłopiec i dziewczynka. Gratulujemy! I pamiętajmy- uśmiechamy się nie tylko 6. X

• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W roku 2023 Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypada na 10 października (wtorek).

"Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł." - Leonardo da Vinci

Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym z naszego otoczenia, ulepszania opieki medycznej nad chorymi psychicznie i na wszystkie sprawy dotyczące zaburzeń psychicznych. Coroczne obchody święta odbywają się pod danym hasłem - w 2013 roku „Zdrowie psychiczne i seniorzy”, w 2014 - “Zycie ze schizofrenią”, a w 2015 “ Godność w zdrowiu psychicznym”.

•  Konkursy organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty
          • Konkursy organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Szanowni Państwo,

Prosimy o zapoznanie się ze stanowiskiem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w sprawie konkursów przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych.

Przedstawiamy również listę konkursów organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, których finaliści i laureaci mają gwarantowane przywileje podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

• Wizyta w schronisku dla zwierząt Na Paluchu

Po raz kolejny wolontariusze naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć schronisko dla zwierząt Na Paluchu w Warszawie. Jak co roku została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt przebywających w schronisku. Celem akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności oraz poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Uczniowie wraz z opiekunami przekazali zebrane dary. Radością napawa fakt, że tak wielu uczniów wzięło udział w tej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Zebraliśmy suchą karmę, koce, środki czystości i wiele innych rzeczy niezbędnych czworonożnym przyjaciołom.
            Szkolną delegację powitał pracownik schroniska, który opowiedział m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o pracy w schronisku. Podczas wizyty zostaliśmy oprowadzeni po

• ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

• Gmina Mińsk Mazowiecki