• Obowiązek noszenia maseczek od 14.01.2022

• 13.01.2022 10:15
      • Kolejna fala COVID, według wielu doniesień ściga się z terminami ferii szkolnych.
      • Z wielu stron nadciągają ostrzeżenia w tej sprawie. MEiN nie planuje wprowadzania ograniczeń w funkcjonowaniu szkół. Napływają natomiast listy z zaleceniami, przypominające o przestrzeganiu procedur higieny, zaleceń GIS i MZ.
        Po analiizie ryzyka powstania kolejnych ognisk zakażenia wśród uczniów naszej szkoły i oddziałów przedszkolnych, od dnia jutrzejszego, to jest od 14.01.2022 wprowadza sie czasowy obowiązek noszenia maseczek ochronnych na terenie szkoły, przez uczniów klas 1-8 i pracowników, zgodnie z określonymi w zarządzeniu regułami. Od piątku nauczyciele i pracownicy wspierać będą uczniów w wywiązywaniu sie z nakładanych nakazów. Doświadczenie zebrane przez uczniów klas 6-8 pozwala mi twierdzić, że dzieci poradzą sobie z tymi niedogodnościami. Liczę, że dzięki podejmowanym działaniom, w tym trudnym okresie zakończenia pierwszego semestru,wszsycy nasi uczniowie zrealizują zajęcia w trybie stacjonarnym.