• AUTOBUS SZKOLNY

• Informuję, że od 02.01.2020 w dni nauki szkolnej będzie kursował autobus dowożący uczniów z miejscowości Wólka Iłowiecka, Grabina do Szkoły w Hucie Mińskiej. Przewozy dzieci organizuje firma "USŁUGI TRANSPORTOWE PRZEWÓZ OSÓB - Bogdan Raniszewski; 07-200 Wyszków; ul. Janusza Korczaka 12". Autobus kursował będzie zgodnie z powyższym rozkładem. Przejazd odbywać się na podstawie ważnego biletu miesięcznego. Dzieci - uczniowie, którym Gmina Mińsk Mazowiecki zgodnie Ustawą Prawo Oświatowe jest zobowiązana zapewnić bezpłatny dowóz otrzymają bilety w sekretariacie szkoły, w pierwszych dniach stycznia.

Trasa_dowozu_MAPA.pdf

• Mikołajki w Siedlcach.

• W dniu 3 grudnia 2019 roku 47 uczniów klas 4-8 z naszej szkoły wraz z opiekunami świętowali mikołajki w kręgielni FACTORY i kinie Helios w Siedlcach. Do kina dotarliśmy o godzinie 9:00 i w dwóch grupach oglądaliśmy dwa filmy: "Był sobie pies 2" i "Kraina Lodu" w 3D. Uczniowie mogli wybrać seans filmowy. Następnie o 11:30 dotarliśmy do kręgielni, by tam uczestniczyć w warsztatach kulinarnych - Święto pizzy". Część uczniów bawiła się w kręgielni, a druga połowa brała udział w warsztatach. Potem była zamiana grup. Każdy uczestnik sam wałkował ciasto, układał na podkładzie składniki wedle uznania, doprawiał i ozdabiał. Następnie podpisane pizze trafiły do pieca by w wysokiej temperaturze (ponad 300 stopni) upiekły się i trafiły na stół. Uczniowie doskonale sobie poradzili z wyzwaniem, pizze były pyszne, piękne, jedyne w swoim rodzaju.

Jako wychowawcy i nauczyciele SP w Hucie Mińskiej jesteśmy dumne, że nasi uczniowie po raz kolejny zostali pochwaleni przez obsługę lokalu za posłuszeństwo wobec opiekunów, kulturę osobistą i kulturę spożywania posiłków.

Ja osobiście dziękuję naszym uczniom i koleżankom z pracy za postawę koleżeńską wobec siebie i miło spędzony czas.

Opracowała HBK

• Warsztaty rękodzieła - SZOPKI BOŻONARODZENIOWE.

• W dniu 2 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Hucie Mińskiej pojawiły się dwie niesamowite kobiety, które tchnęły w naszych uczniów i nauczycieli ducha świąt i całą masę folkloru z naszego regionu. Chętni uczniowie z klas 4-8 mogli uczestniczyć w procesie tworzenia szopki od podstaw. Pod wnikliwym okiem autorek spotkania każdy uczeń, i duży i mały budował swoje arcydzieło. Niby szopki były jednakowe, a każda inna i niepowtarzalna. Swoje dzieła uczestnicy zabrali do domu, by udekorować stół biesiadny lub pokój podczas świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty zorganizowała i sprawnie przeprowadziła Pani Hanna Jędrasik. Dyrekcja i opiekunowie klas otrzymali szopkę jako podziękowanie za pomoc i opiekę nad uczniami.

Opracowała HBK