• KOMUNIKAT DYREKTORA

• Szanowni Państwo.

W związku ze zwiększonym ryzykiem zachorowań spowodowanych nowym koronawirusem (SARS-CoV-2) informuję, że na bieżąco monitorujemy wszystkie informacje o zagrożeniu. Regularnie sprawdzamy komunikaty na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Stosujemy się do aktualnych zaleceń przekazywanych przez Ministerstwo Oświaty.

W szkole została opracowana procedura postępowania dla pracowników szkoły w przypadku pozyskania informacji o zachorowaniu na chorobę zakaźną. Procedura i sposób reakcji nauczycieli na zagrożenie choroba zakaźną zostały „sprawdzone w boju”. (W czerwcu 2019 roku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mińsku Mazowieckim potwierdził przypadek zakażenia Meningokokami u dziecka w naszym przedszkolu.) Całość działań podejmowanych w tym czasie przez nauczycieli i pracowników szkoły zyskała pozytywną opinię przedstawicieli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mińsku Mazowieckim.

W ostatnim tygodniu do dnia dzisiejszego podjęto dodatkowe kroki:

• Zdezynfekowano pomieszczenia korytarza i sal oddziałów przedszkolnych.

• Zakupiono dodatkową ilość środków higienicznych i rozdysponowano do użytku.

• Wydrukowano i wywieszono dodatkowe instrukcje dotyczące sposobu mycia rąk.

• Nauczyciele klas młodszych przekazują dzieciom zasady zachowania higieny, (dzieci ćwiczą mycie rąk, kichanie w rękaw itp.)

• Nauczyciele klas starszych przypominają te same zasady uczniom klas 4-8.

• Sprzątanie pomieszczeń szkolnych odbywa się na bieżąco w ramach dostępnych sił i środków.

Podkreślam, że działania, które aktualnie są w tej sprawie podejmowane, mają charakter profilaktyczny.

Jeśli zajdzie taka potrzeba dalsze informacje będziemy przekazywać na bieżąco na stronie szkoły www.sphuta.edu.pl, poprzez wiadomości w dzienniku elektronicznym lub telefonicznie. Jedynymi osobami upoważnionymi do przekazywania komunikatów  w tej sprawie jest dyrektor szkoły i wychowawcy klas oraz oddziałów przedszkolnych.

Piotr Matzanke

PROCEDURA CHOROBY ZAKAZNE.pdf

• Wyjazd dla zwycięzców konkursów papieskich

• W dniu 5 lutego 2020 roku,  trzech uczniów naszej szkoły – Konrad Miąsek, Kacper Pustoła i Kacper Romanyszyn z kl. 8 pod opieką p. Doroty Kameli i p. Ireny Nowak,  wraz z 38 uczniami ze szkół powiatu mińskiego, udali się na wycieczkę do Warszawy. Została ona zorganizowana jako dodatkowa nagroda dla laureatów konkursów Powiatowego Dnia Papieskiego z 2018 i 2019 roku. Trzy szkoły –  Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej, Szkoły Salezjańskie z Mińska Mazowieckiego i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Mińska Mazowieckiego, organizatorzy dni papieskich, od wielu lat współpracują z Muzeum  Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. W ramach tej współpracy, a także z okazji tegorocznych wydarzeń, tzn. 100-nej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II i beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia,  zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej i  Muzeum  Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego znajdującego się w Świątyni Opatrzności na warszawskim Wilanowie. W Domu Arcybiskupów mieliśmy zaszczyt spotkać się z Kardynałem Kazimierzem Nyczem, który zapoznał nas z historią pałacu. Ksiądz kardynał nawiązał też do prymasa Wyszyńskiego i ks. Karola Wojtyły, do tego, jak, gdzie i kiedy skrzyżowały się ich drogi. Na koniec audiencji dostaliśmy od ks. kardynała pamiątkowe obrazki i cukierki oraz zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

Następnie udaliśmy się do Świątyni Opatrzności Bożej. Zafascynowała nas ogromna kubatura budynku i ilość zgromadzonych relikwii. Przed muzeum przywitał nas zastępca dyrektora ds. muzealnych, Pan Piotr Dmitrowicz, historyk, który poinformował nas, że ekspozycja główna Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego znajduje się w pierścieniu okalającym kopułę Świątyni Opatrzności Bożej na wysokości 26 metrów. Zajmuje ona około 2000 m² powierzchni. Ramy czasowe obejmują okres od 1901 roku (rok urodzin Stefana Wyszyńskiego) do 2005 roku (śmierć Jana Pawła II).  Naszymi przewodnikami po wystawie byli:  dr Edgar Sukiennik, historyk, pracownik działu merytorycznego, dr Justyna Majewska, historyk, pracownik działu merytorycznego,  mgr Anna Jasińska, psycholog, pracownik działu edukacji i mgr Julian Adamczyk, socjolog, pracownik działu edukacji – opiekun i koordynator naszego wyjazdu. Pracownicy muzeum w ciekawy sposób i z wielką pasją opowiadali o historii życia i dokonaniach dwóch wielkich Polaków – ludzi Kościoła, Karola Wojtyły i Stefana Wyszyńskiego na tle  wydarzeń  historyczno-politycznych.  Dowiedzieliśmy się jaki wpływ na losy Kościoła, zachowanie wiary i obalenie komunizmu w  Polsce mieli patroni muzeum.  Ekspozycja muzealna wywarła na nas ogromne wrażenie, ponieważ połączone zostały różne formy wystawowe i multimedialne, prawdziwie na miarę XXI wieku.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom muzeum, szczególnie Panu  Dawidowi Machajowi  - Zastępcy Kierownika Działu Organizacyjno-Prawnego Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego i Julianowi Adamczykowi - pracownikowi działu edukacji, dzięki którym nasz wyjazd doszedł do skutku.

Irena Nowak -organizator

• Ferie 2020 z RC Mazovia

• Klub Sportowy RC Mazovia zaprasza w drugim tygodniu ferii (od 17.02 do 20.02.2020) na zajęcia Rugby. Treningi odbywać się będą na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej,  w poniedziałek od 9:00 do 10:30, wtorek od 9:00 do 10:30, środę od 9:00 do 10:30. W czwartek planowany jest wyjazd na turniej Rugby Tag do Janowa. Zapraszamy.

RC Mazovia