• Próbny Egzamin Ósmoklasisty

• Alternatywny link do pobierania arkuszy:

Szanowni Państwo,

W dniach od 30 marca do 1 kwietnia odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

·30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 język polski

·31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 matematyka

·1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 języki obce nowożytne

Wskazane jest, aby uczniowie –po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

• ePodreczniki  LOGOWANIE
          • ePodreczniki LOGOWANIE

• Szanowni Państwo,

Równolegle ze stroną szkolną ruszmy z działalnością na platformie ePodręczniki. W najbliższym czasie dostaniecie Państwo za pośrednictwem dziennika elektronicznego wiadomość zawierającą login i hasło do pierwszego logowania dla ucznia. Prosimy aby uczniowie zalogowali się zgodnie z poniższą instrukcją.

POBIERZ W PDF

• Szanowni Państwo!

Po trudnym pierwszym tygodniu porządkujemy swoją pracę  w ciągu tygodnia i kolejnych, w następujący sposób.:

1. Będziemy zamieszczać materiały na stronie szkoły, w swoich zakładkach  w rytmie wyznaczonym przez  ustalony na II semestr plan lekcji, dla każdej z klas i każdego nauczyciela. (Można powiedzieć, że lekcje odbywać się będą zgodnie  z planem ale zdalnie.) Materiały zamieszczać  będziemy do godziny 10:00 w dniu, w którym realizowane są zajęcia.

• Przy zamieszczaniu materiałów uwzględnimy ich objętość, stopień trudności, zróżnicujemy rodzaj pracy tak,  by nie dominowała praca przed ekranem, pamiętać będziemy,  że to nie jedyne lekcje w tym dniu dla dziecka.

2. Po zamieszczeniu materiałów:

• Pozostaniemy online,  do dyspozycji  uczniów, rodziców, którzy mogą nam  zadawać pytania, zgłaszać problemy.
            • W miarę możliwości czasowych, sprzętowych, sieciowych będziemy odpowiadać na te problemy za pomocą poczty, rozmów na skypie.
            • Część z nas poprowadzi zaplanowane lekcje,  konsultacje, spotkania z dziećmi online za pomocą poczty, rozmów na skypie, z własnej inicjatywy będziemy kontaktować się z dziećmi udzielając im wsparcia.
            • Po 15:00 rozpoczniemy zamieszczanie materiałów na kolejny dzień, tak by znalazły się na stronie  do 10:00 kolejnego dnia.

3. Ocenianie odbywać się będzie tyko w granicach obowiązujących w szkole zasad oceniania i z uwzględnieniem warunków w jakich obecnie realizowane są  zajęcia. W wielu miejscach odstąpimy od wystawiani ocen zastepując je informacją zwrotną.

Taki porządek pozwoli Państwu  zaplanować i zorganizować Waszą pracę i naukę dzieci w domach.

Do środy wszyscy nauczyciele przeorganizują  swoją pracę zgodnie z powyższymi ustaleniami.

Piotr Matzanke

Szanowni Państwo,

Zgodnie z dzisiejszym komunikatem Ministra Edukacji Narodowej informuję, że Szkoła zawiesza zajęcia w oddziałach przedszkolnych i oddziałach szkoły podstawowej w następującym trybie;

• Jutro i pojutrze, to jest 12 i 13 marca, dla dzieci i uczniów, których rodzice nie mogą zorganizować opieki w domu, prowadzone będą zajęcia opiekuńcze na świetlicy szkolnej i w łączonych grupach oddziałów przedszkolnych,
              • W tych dniach szkoła nie zapewni posiłków dzieciom z oddziałów przedszkolnych i szkoły podstawowej.
              • Prosimy o informowanie wychowawców o potrzebie zorganizowania opieki w tych dniach.
            • Od poniedziałku 16.03.2020 do dnia 25.03.2020 (środa) w szkole i oddziałach przedszkolnych nie będą się odbywały żadne zajęcia.

Apeluję, aby w zaistniałej sytuacji dołożyć starań do zapewnienia opieki dzieciom w domach rodzinnych, unikanie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).

Ta przerwa w zajęciach to nie są wakacje, to jedno z działań zmierzające do ograniczenia skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa!

Kolejne informacje przekazywane będą przez komunikaty na stronie szkoły www.sphuta.edu.pl oraz za pomocą dziennika elektronicznego lub telefonicznie przez wychowawców.

• OPIEKA STOMATOLOGICZNA

• Szanowni Państwo!

Informuję, że w  oparciu o "Porozumienie współpracy" w zakresie opieki stomatologicznej zawarte pomiędzy Gminą Mińsk Mazowiecki a SPZOZ w Mińsku Mazowieckim od dnia 03.03.2020 uczniowie szkoły podstawowej i oddziałów przedszkolnych w Hucie Mińskiej zostali objęci opieką stomatologiczną w  gabinecie stomatologicznym w Szkole Podstawowej w Starej Niedziałce, w każdy wtorek od 9.00 do 11.00.

W imieniu Kierownika Poradni Stomatologicznej Pani lek. med. Dorota Zawadka - Zielińska, zapraszam do korzystania z usług gabinetu.

W miesiącu marzec 2020 zapisy  na wizyty dentystyczne dokonywane są w sekretariacie szkoły w Hucie Mińskiej do każdego piątku.  Dalej zapisy będą prowadzone w gabinecie.

Piotr Matzanke