• kl.1

• 25.06.2020 r. Temat: Podsumowanie nauki w 1 klasie.  Spotykamy się na Teams o 11.00.

24. 06. 2020 r. Temat: Wakacje z Panem Jezusem.  nr 56. Kochani, nie będzie naszego spotkania na Teams. Proszę, byście obejrzeli ilustrację na stronie 114 przedstawiającą dzieci jadące pociągiem na wakacje i wypełnili polecenie znajdujące się na dole strony oraz  polecenie na stronie 115. Dziękuję.

10.06.2020 r. Temat: Z Panem Jezusem idziemy przez miasta i wsie - Boże Ciało.  nr 47.   Katecheza o 12.00.

04.06.2020 r. Temat: Chcę być pilnym uczniem i dzielnym Polakiem. Nr 48   Katecheza o godz. 11.00

03.06.2020 r. Temat: Serce Jezusa źródłem miłości i dobroci.   nr 55  Katecheza o godz. 12.00.

28.05.2020 r. Temat: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

27.05.2020 r. Temat: Wyrażam miłość do mojej mamay.  nr 54.

21.05.2020 r. Temat: Z miłością głosimy Ewangelię całemu światu.  Katecheza na Teams o 11.00

20. 05 2020 r. Temat: Pan Jezus wstępuje do nieba. (nr 46) Katecheza na Teams o 12.00. Zapraszam :)

14.05.2020 r. Temat: Św. Jan Paweł II - 100. rocznica urodzin naszego patrona - Karola Wojtyły.  Widzimy się na Teams o 11.00 :)

13.05.2020 r. Temat: Papież służy Bogu i ludziom.   Spotykamy się na Teams o godz. 12.00 :)

07.05.2020 r. Temat: Utrwalenie wiadomości. Nasze spotkanie rozpocznę na Teams o godz. 11.00, Wy będziecie do mnie dołączać :)

06.05.2020 r. Dzień dobry. Temat: W maju oddajemy cześć Maryi, Matce Jezusa. W podręczniku nr tematu 53. Spotykamy się na Teams o godz. 12.00. Dołączacie do mnie :)

30.04.2020 r. Dzień dobry. Temat nr 45: Jezus zmartwychwstały zaprasza nas do swego stołu. Proszę, wysłuchajcie nagrania z płyty, wykonajcie polecenia w podręczniku, postarajcie się zapamiętać, że podczas Mszy Św. kapłan powtarza słowa Pana Jezusa: "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje" i, że Pan Jezus jest obecny na ołtarzu pod postacią chleba i wina.Czekam na prace i pozdrawiam :)

29.04.2020 r. Dzień dobry. Dziś będziecie pracować z tematem nr 44 Jezus zmartwychwstały mówi do nas. Proszę, posłuchajcie nagrania z płyty, przyjrzyjcie się ilustracjom w podręczniku i wykonajcie pokecenia, następnie poproście rodziców, by sprawdzili czy poprawnie wykonujecie znak krzyża na czole, ustach i sercu. Czekam na Wasze prace. Powodzenia.

23.04.2020 r. Dzien dobry. Dziś proszę otwórzcie podręczniki na temacie nr 43 Spotykamy się ze zmartwychwstałym Jezusem podczas Mszy Świętej. Wysłuchajcie z pomocą rodziców treści z płyty do tego tematu, przyjrzyjcie się zdjęciom w podręczniku i wykonajcie polecenia. Proszę Waszych rodziców, by przysyłali mi zdjęcia Waszych prac. Pozdrawiam :)

22.04.2020 r. Dzień dobry. Kochane Dzieci, Szanowni Rodzice, proszę, byście dziś wykonali polecenia w temacie nr 42 "Zmartwychwstały Pan Jezus żyje wśród nas. Wysłuchajcie płyty i wykonajcie polecenia w podręczniku. Dziękuję, pozdrawiam Was i czekam na prace :)

16.04.2020r. Dzień dobry.  Temat: Radośnie śpiewamy "Alleluja".  Kochani, proszę uzupełnijcie polecenia w podręczniku i pośpiewajcie z płytą piosenkę "Alleluja, hosanna". Proszę Waszych rodziców, by przysyłali mi Wasze prace (zdjęcia).         Wielkie buziaki :)

15.04.2020 r. Dzień dobry. Witajcie, kochani, po świętach. Dzisiejszy temat: Świętujemy zmartwychwstanie Jezusa.           Proszę, wysłuchajcie płyty i wypełnijcie polecenia z tematu nr 40. Proszę Waszych rodziców, by robili zdjęcia Waszych prac i przysyłali mi na e-maila: i.nowak@sphuta.edu.pl                                                                                                              Serdecznie pozdrawiam :)

08.04.2020 r. Temat: Triduum Paschalne.

Kochane dzieci, proszę posłuchajcie na płycie opowiadań do tematów: 37, 38, 39, następnie zróbcie polecenia w podręczniku do tych tematów.

Życzę Wam i Waszym najbliższym zdrowych, spokojnych, radosnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.  :)

Pozdrawiam,

I. Nowak

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Rodzice, drogie dzieci, proponuję, by w ramach religii dzieci oglądały różne ciekawe filmy, słuchały i uczyły się piosenek religijnych znajdujących się na poniższej stronie "Filmoteka Promyczka". Po obejrzeniu jakiegoś filmu, proszę, by zrobiły do niego ilustracę w zeszycie do religii (jedną w tygodniu).

W tym miejscu będę również pisać w późniejszym czasie, co dzieci mają zrobić w podręcznikach do religii.

Dzień dobry.

Szanowni Państwo, proszę, by dzieci z Państwa pomocą i słuchając poleceń z płyty uzupełniłytemat 34. W razie pytań, proszę pisać: i.nowak@sphuta.edu.pl

Dzień dobry. Proszę, by jutro dzieci wysłuchały z płyty opowiadania o Zacheuszu i zrobiły polecenia z tematu 35. Przypomniam, że jestem dostępna na Skypie, Messengerze i pod adresem: i.nowak@sphuta.edu.pl

Pozdrawiam.

30.03.2020 Dzień dobry.

Kochani, to kolejna seria rekolekcji, którą drogą internetową poprowadzi Biskup Marek Solarczyk. Tym razem dla dzieci. Szykujcie kartki, kredki, flamastry, pisaki, bo na pewno będą Wam bardzo potrzebne. Zapraszamy też rodziców.

A dla tych co nie mają fb lub chcieli by to komuś podesłać wszystkie filmy pojawiać się będą na YT:

Na powyższym kanale można znaleźć również, rekolekcje dla młodzieży

31.03.2020 r. Dzień dobry.

Bardzo proszę, jutro w ramach katechezy obejrzyjcie II część rekolekcji dla dzieci z biskupem Markiem i wykonajcie w zeszycie ilustrację do podjętej tematyki (to, co narysuje ks. biskup). Link do strony podałam wczoraj (powyżej).

2.04.2020 r. Temat 36 - Radośnie witamy Jezusa Króla - Niedziela Palmowa.   Wysłuchajcie treści tematu z płyty, następnie wykonajcie polecenia w podręczniku. Jeśli będzie taka możliwośc, to wykonajcie wspólnie z rodzicami palemkę. Pozdrawiam.