• Wielkanoc  29.03 - 2.04

    •  Wielkanoc 2.04

      Dzień dobry kochani !!!!

      Przed nami Wielkanoc. Piękny i radosny czas rodzinnego świętowania. W tym roku spędzimy święta w dużo mniejszym gronie, ale niech będą pełne miłości.

      angel Zapraszam abyście dziś pokazali mamie jak bardzo ją kochacie i pomogli jej w przygotowaniach. Posprzątajcie zabawki w swoim pokoju, a może uda wam się odkurzyć dywan. Pomoc mamie w kuchni? Czemu nie. Znajdzie się pewnie kilka prac do wykonania. Kolejną czynnością, z którą świetnie sobie poradzicie, będzie ozdabianie pisanek. Niech pięknie pomalowane jajka staną się ozdobą waszego stołu. Pomóżcie nakryć stół do wielkanocnego śniadania. Jak jeszcze możecie pomóc rodzicom? Pomyślcie o tym.

      smiley Wielkanoc - ten film pozwoli utrwalić to co już wiecie i zapozna was z nowymi informacjami o Wielkanocy.

     laugh Wielkanocne kodowanie.

     kodowanie1.pdf

     kodowanie2.pdf

     kodowanie3.pdf

      mail Razem z panią Ewą myślimy o Was bardzo ciepło. Mamy nadzieję, że wszyscy jesteście zdrowi i tak jak my nie możecie doczekać się powrotu do przedszkola. Ściskamy mocno, cieszcie się wiosenną pogodą, świętami i dyngusem. heartkiss

      Wesołych Świąt heart

      

     Wielkanocny koszyczek 1.04

     Aaaaaa !!!!! To straszne, nie przygotowałam dla Was żadnych zadań. No po prostu zapomniałam że pracujemy online i dziś rano przyjechałam normalnie do przedszkola. I co my teraz zrobimy? 

     Nieeeee! Żartowałam! Dziś 1 kwietnia, czyli prima aprilis, dzień żartów i uśmiechu. Zadanie na dziś: zamieńcie się rolami z mamą lub tatą. Przez 10 minutek rodzice zachowują się jak dzieci, a dzieci jak rodzice. Zadanie drugie: wyjdźcie na chwilę z pomieszczenia, w którym się znajdujecie, rodzice niech zrobią wam małego psikusa i zamienią miejscami kilka przedmiotów. Ciekawe, czy uda wam się je wskazać i odłożyć na miejsce. 

     A może chcecie zobaczyć prima aprilis Bolka i Lolka, pewnie ten film pamiętają jeszcze wasi dziadkowie. Jeśli możecie, to zaproście ich do wspólnego oglądania.

     Pamiętaj, dziś prima aprilis, nie wierz nikomu, bo się pomylisz ! Dobrej zabawy. A-ha zadania przedstawione poniżej, są dla chętnych dzieci.

      smiley Liczymy pisanki.

      Przygotowaliście kartoniki z cyferkami oraz znakami matematycznymi. Wykorzystajcie je dziś do wykonania zadania ze str 74 w fioletowych książkach. Przyjrzyjcie się obrazkom i ułóżcie zadania do przedstawionych sytuacji. Następnie ułóżcie do nich działania matematyczne. (Dziadek lubi żarty więc zabrał 2 pisanki - odejmowanie).

      surprise Wielkanocne zagadki.

     Na dole str. 74 są trzy zagadki, poproście aby ktoś je Wam przeczytał. Jeśli dalej chcecie się tak bawić to zapraszam. Pod poniższym linkiem znajdziecie bardzo dużo wielkanocnych zagadek. Co ważniejsze nikt nie musi Wam ich czytać, wystarczy nacisnąć strzałkę nad zagadką i posłuchać.

     https://www.superkid.pl/zagadki-wielkanoc?fbclid=IwAR3FOz__ab36l6mV4cu9aFK6S6EIYfnsrMG9jfld7ZOO8itLPtIlysFUkt4

      wink Wielkanocny koszyczek.

     Jedną z wielkanocnych tradycji jest święcenie pokarmów. Ciekawe, czy pamiętacie co powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyczku? Pomoże wam w tym kolorowanka, którą włożyłam do książki. A teraz zapraszam do wykonania zadań na stronach 75 i 76 (fioletowe książki). Pamiętajcie, że dziadek lubi robić żarty swoim bliskim.

      Pozdrawiam, p. Krysia heart

      

     Happy Easter 31.03

      Witajcie Zuszki !

      wink Ćwiczenia z pisankami.

     Jeśli macie w domu plastikowe lub styropianowe jajeczka to możecie je wykorzystać do zabawy. Możecie też użyć wyciętych z papieru pisanek lub małej piłeczki. A oto zabawy:

     - Pokaż pisankę – mama włącza wesołą muzykę, dzieci biegają po pokoju, na przerwę w muzyce zatrzymują się i pokazują pisankę w wyciągniętych dłoniach.

     - Wysoko - nisko – na hasło wysoko - dzieci stają na palcach, wyciągają ku górze ręce z pisankami, nisko – przysiad podparty i stukają pisanką w podłogę. Reaguj szybko, nie daj się zmylić.

     - Siad skrzyżny, toczą wokół siebie jajeczko lub podają z ręki do ręki, na ustalony z mamą sygnał, zmieniają kierunek.

     - Przeskocz pisankę – przeskoki obunóż przez położoną na podłodze pisankę.

     - Zabawa z pisanką – dzieci wykonują polecenia mamy np.: pisanka nad głową, pisanka z prawej strony, z lewej strony, przed tobą, za tobą, na dole. Można wymyślać inne polecenia: na parapecie, za drzwiami, pod szafką, itp.

      smiley Easter - Wielkanoc - zabawy z językiem angielskim.

     Kochani, dziś środa, więc czas na zabawy z językiem angielskim. W przedszkolu bawiliśmy się już metodą: touch - listen - repeat (dotykaj - słuchaj - powtarzaj), więc nie będziecie mieli z tym problemu. Tym właśnie sposobem poznacie słowa związane z Wielkanocą. A potem, gdy naciśniecie na głośnik przy zajączku, pobawicie się przy piosence i powtórzycie liczebniki 1 - 10. Kliknijcie na link i miłej zabawy.

       https://view.genial.ly/5e886f0bba81d90dfb4e4537

      cheeky Easter - gry online.

      A teraz możecie zagrać w znane wam już gry online, tym razem jednak posługujcie się angielskimi słowami, które wcześniej poznaliście.

     https://view.genial.ly/5e83c73a260c290e397b7d9c

     https://view.genial.ly/5e86d894d5aa510e32ac51be

      laugh Hop, hop little bunny. 

     A kto chce się jeszcze poruszać, zapraszam do poskakania z małym zajączkiem.

      Pozdrawiam, p. Krysia heart

      

      Liczymy pisanki 30.03

      Dzień dobry Zuszki !!!

      

      smiley Taniec kurcząt w skorupkach.

     Zamieniacie się w kurczątka. Zgodnie z tym co podpowie Wam muzyka, wykluwacie się z jajeczek i wyruszacie zwiedzać świat. Najpierw jesteście zwinięte w jajku, zaczynacie się rozpychać, prostować, wyciągacie i prostujecie łapki, głowy, wykluwacie się ze skorupek. Idziecie na pierwszy spacer, najpierw powoli, kołysząc się na boki, potem coraz szybciej. Następnie turlacie się z górki, prosto do kurnika, gdzie czeka na Was mama kwoka z pysznym śniadankiem.

      surprise Liczymy pisanki.

     Zabawy matematyczne przynoszą najlepsze efekty jeśli dziecko może manipulować przedmiotami, dokładać je, zabierać, przeliczać. Zachęcam do organizowania takich zabaw z przedmiotami, które znajdują się wokół nas. Ponieważ nie mogę bawić się z dziećmi, zilustruję przykładowe ćwiczenia. Przygotujcie kartoniki z zapisanymi liczbami oraz znakami matematycznymi, możecie również powycinać kolorowe pisanki. Poukładałam pisanki na talerzykach:

     - Ile pisanek jest na pierwszym talerzyku - zdjęcie 1 (6 żółtych, 4 czerwone)

     - Ile pisanek jest na drugim talerzyku - zdjęcie 2 (5 zielonych, 4 fioletowe)

     - Zapisz to za pomocą działań matematycznych (6+4=10, 5+4=9)

     - Porównaj liczebność pisanek na talerzykach – zdjęcie 3 (10>9)

     Pobawcie się w podobny sposób w domu. Wykonajcie zadania w książce Litery i liczby str. 62, 63.

              

      1  

        3 

      laugh Pisanki – praca plastyczna z rosnących farb.

     Aby wykonać rosnące farby potrzebujemy: pół szklanki mąki, pół szklanki soli, wodę oraz barwniki spożywcze lub farby do zabarwienia masy. Składniki mieszamy do uzyskania konsystencji śmietany. Gotową farbę nakładamy na pisanki wycięte z kartonu za pomocą małej łyżeczki lub patyczka. Pracę wypiekamy w mikrofalówce przez około minutę. A tak powstawały nasze pisanki.

          

      Pozdrawiam, p. Krysia heart

      

     Gipsowe pisanki  29.03

      Witajcie kochani !!!

      Nie możemy teraz chodzić do przedszkola, spotykać z kolegami, wspólnie uczyć i bawić. Przez najbliższe 2 tygodnie, ta strona będzie miejscem naszych spotkań. Będę tu wstawiała propozycje zajęć i zabaw. A dziś jak zwykle w poniedziałki, zaproszę Was do wysłuchania opowiadania o Olku i Adzie. Mam nadzieję, że szybko minie ten czas rozłąki. Tymczasem pomagajcie rodzicom w przygotowaniach do świąt i bawcie się dobrze wykonując zamieszczone zadania.

      smiley Gipsowe pisanki - opowiadanie.

      Dziś pora na spotkanie z Olkiem i Adą. Dzieci wraz z rodziną przygotowują święta wielkanocne, a dziadek opowie jak kiedyś bawiono się na Wielkanoc. Po wysłuchaniu opowiadania, spróbujcie wspólnie z mamą odczytać wielkanocne zadania dla wszystkich członków rodziny, a potem zobaczcie jak wspaniale prezentował się ich świąteczny stół. (Aby odsłuchać kliknij w poniższy link).

     Wielknoc.mp3

      laugh„Bajkowe pisanki” - piosenka

     Posłuchajcie kilkakrotnie piosenki, spróbujcie śpiewać wspólnie z dziećmi.

      

       coolPisanki – zapraszam do wykonania zadań w fioletowej książce. Zadania znajdziecie na stronach72, 73.

       wink Wielkanocne zabawy.

      Pora na odpoczynek i zabawę. Zagrajcie w gry, które przy okazji pomogą poćwiczyć głoskowanie, spostrzegawczość, utrwalą poznane literki, a także poprawią waszą pamięć wzrokową. Dobrej zabawy.

     https://janauczycielka.jimdofree.com/.../wielkanocne-gry.../

      Pozdrawiam serdecznie, p. Krysia.heart