• Komunikat nr3 - COVID 19

• 15.11.2021 15:06
      • Szanowni Państwo

Od dnia dzisiejszego, 15.11.2021 uczniowie klas 7,8 oraz 6  noszą maseczki ochronne podczas pobytu w szkole. Nauczyciele  wspierają uczniów w wywiązywaniu się z nałożonego nakazu, przede wszystkim przez osobisty przykład. Uczniowie przynoszą do szkoły maseczki ochronne.  Dodatkowo zapewniamy dostęp do maseczek ochronnych dla uczniów i pracowników szkoły.

• Ponadto:

Uczniowie szkoły myją ręce minimum dwa razy w ciągu dnia lub więcej. (Po zajęciach WF, przed posiłkiem i w innych okolicznościach, jeśli podniesie to poziom bezpieczeństwa.) Pracownicy dbają o higienę zgodnie z ustalonymi procedurami.

Organizacja zajęć WF podporządkowana jest aktualnym potrzebom higienicznym. Uczniowie podczas zajęć WF korzystają z aktywności na świeżym powietrzu. Klasy 1-3 w ciągu dnia minimum raz dziennie wychodzą na świeże powietrze. Uczniowie klas 1-3 pod kierunkiem nauczycieli wychowawców dokładają starań by  dbać o swoja higienę.

Klasy są systematycznie wietrzone. Zapewniamy dostęp do środków czystości i środków do dezynfekcji.

Nie zapewniamy odpowiedniego „dystansu społecznego”!

Rodziców prosimy o:

• reagowanie na pojawianie się objawów przeziębienia u dzieci, nie posyłanie do szkoły Dziecka, u którego występują objawy grypowe (gorączka, kaszel, ból gardła, katar z płynną wydzieliną lub zatkanym nosem, bóle mięśniowe i stawowe, ból głowy, dreszcze, mogą też występować wymioty i biegunka).
        • zapewnienie właściwego ubioru dzieciom tak, by nie zależnie od pogody mogły skorzystać ze spaceru na świeżym powietrzu.

Czasowe ograniczenia, nakazy i zakazy obowiązują do odwołania w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID - 19, i rosnącym zagrożeniem wystąpienia przypadków zachorowań w naszej społeczności.

Piotr Matzanke