• Wręczenie nagród

     • W czwartek, 18 kwietnia, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w szkolnym  konkursie na ozdobę wielkanocną. Nagrodą był voucher na kwotę 50 zł ufundowany przez Radę Rodziców i pamiątkowy dyplom. Nagrodzeni uczniowie, to: Nadia Korzeń kl. 1, Agata Pechcin kl. 1, Stanisław Gniadek kl.3, Mikołaj Gorczyca kl.3, Ksawery Maciejczak kl.3, Aleksander Pechcin kl.3, Marcel Korzeń kl.4, Lena Gorczyca kl.6 i Nikola Cylińska  kl. 8. Jeszcze raz dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy nagrodzonym 👏

     • Konkurs dla klas 1-8

     • Regilamin Konkursu:

       

      https://hutaminska-my.sharepoint.com/:w:/g/personal/mwielgolaska_hutaminska_onmicrosoft_com/ERzNtx0STEhAlaVGMAa8dsYB0FEvKsrw4pBv5Q4ObO5_Dw?rtime=xTA2gqJi3Eg

       

     • Zajęcia matematyczne w grupie 6-latków B

     • Już niedługo będziemy uczniami klasy 1. Pilnie uczymy się "przez zabawę", ale zdarza się też "poważna praca samodzielna" na przykład "KLASÓWKA". Oczywiście z "przymrożeniem oka". Ciszą nas bardzo wyniki tej "klasówki". Potrafimy pisać cyfry i samodzielnie liczyć działania "na dodawanie" do 10. Znamy też znak DODAĆ, RÓWNA SIĘ, wkrótce poznamy ODJĄĆ. Mamy nadzieję, że równie szybko jak dodawania nauczymy sie odejmować. To dla nas wielki sukces. 

     • Stroik Wielkanocny

     • Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, stroiki, które wpłynęły na nasz konkurs zachwyciły nas kunsztem wykonania i pomysłowością. Postanowiliśmy, że wszystkie zasługują na gratulacje i wyróżnienie. Wręczenie nagród odbędzie się po Świętach Wielkanocnych. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

     • Konkurs Recytatorski, etap szkolny, kategoria klasy 1-3

     • 7 marca w naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu Recytatorskiego dla klas 1-3.

      Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale!

      Do etapu gminnego zakwalifikowali się Stanisław Gniadek z klasy 3 oraz Wojciech Milewski z klasy 1.

      Przyznano również dwa wyróżnienia dla Agaty Pechcin z kalsy 1 oraz dla Aleksandra Pechcina z klasy 3. 

      Stanisław z Wojtkiem wraz z Oliwią Koszel z klasy 5, Łucją Piekarską z klasy 5 i Gabrielą Dębałą z klasy 7

      dumnie reprezentowali naszą szkołę na etapie gminnym.

      Do etapu powiatowego zakwalifikowali się Stanisław Gniadek oraz Oliwia Koszel.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Pracowity koniec zimy w klasie pierwszej.

     • W pierwszej klasie koniec zimy upłynął nam szybko i pracowicie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej pracy. Serdecznie dziękujemy Panu Aleksandrowi Sikorskiemu za wizytę na zajęciach - za rozmowę o bezpieczeństwie, pierwszej pomocy, mnóstwo cennych wiadomości i wskazówek! 

     • I wiosenny tydzień w naszej szkole

     • W ramach uczczenia nadchodzącej wiosnny, Samorząd Uczniowski zorganizował cały tydzień dni tematycznych. Mieliśmy dzień bez plecaka, z ubraniami założonymi na opak, dzień żaby, kolorowej skarpetki oraz szalonej fryzury. Bawiliśmy się świetnie, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach!

     • Wycieczka ZUCHÓW B do Warszawy do Muzeum Etnograficznego

     • Dzieci uczestniczyły w wędrówce pt.„Kwiaty polskie” pełnej zagadek i tajemnic poprzez polską obrzędowość tropem roślin kwitnących. W siedmiu salach pełnych kwiatów, barw i przygód czekała  na nie wielozmysłowa ścieżka wraz z bujnym bukietem wiedzy z takich dziedzin jak etnografia, antropologia kulturowa, botanika czy przyrodoznawstwo. Pojęcia trudne, nieznane, ale przedstawione "dziecięcym językiem i wielokolorowym obrazem," stały się choć troszkę bliższe Dzieciom.

     • KONFERENCJA ROZWOJOWA

     • Zapraszamy serdecznie Rodziców, Dziadków i inne osoby, które wspierają proces wychowawczy dzieci na konferencję, która odbędzie się 19 marca (wtorek), o godz. 18.

      Specjalnie dla Państwa zaprosiliśmy specjalistów w zakresie wychowania i rozwoju dzieci i młodzieży.

      Odbędą się dwa wykłady:

      - p. Hanna Michalska – „Skuteczne sposoby komunikacji z nastolatkiem”,

      - p. Beata Wasilewicz – „Jak rodzice mogą wspierać rozwój dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”

      Zależy nam bardzo na wszechstronnym i pełnym rozwoju naszych dzieci, w związku z tym na terenie szkoły powstała sala rozwoju i relaksu, w której dzieci będą zdobywały nowe umiejętności.

      W czasie spotkania będą mieli Państwo możliwość obejrzenia tego miejsca.

      Po wykładach zapraszamy na słodki poczęstunek. Będzie też możliwość skorzystania przez chętne osoby z konsultacji z naszymi specjalistami – psychologiem, pedagogiem, pedagogiem specjalnym.

      Bardzo zależy nam na Państwa obecności, razem działamy dla dobra naszych dzieci. Wyżej wymienione spotkanie organizowane jest specjalnie dla rodziców i rodzin naszych wychowanków i uczniów.

      Przewidywany czas spotkania to ok. 1,5 godziny.

      Zaproszeni goście to:

      P. Hanna Michalska – pedagog, psychoterapeuta, mediator, wieloletni dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim.

      P. Beata Wasilewicz – neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej i wczesnego wspomagania rozwoju.

     • Zerówka B- Nasza Pani Dyrektor przybyła do nas na zajęcia

     • Zakończenie cyklu zajęć "Spotkania z Leonem" odbyło się wyjątkowo uroczyście. Przybyła do nas Pani Dyrektor. Bardzo się staraliśmy zachowywać zgodnie z regułami. I się udało. Jesteśmy z siebie dumni, a nasza aktywność zasługuje na pochwałę. Dziękujemy Pani Dyrektor za przybycie, a Pani Eli za przeprowadzenie zajęć i zapraszamy z nowymi pomysłami.

     • Odwiedziny w Wiosce dziecięcej SOS w Siedlcach

     • W dniu 01.03.2024 Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili Wioskę dziecięcą SOS w Siedlcach. Uczniowie spotkali się z dyrektorem oraz pracownikami wioski, którzy opowiedzieli im, jak to się wszystko zaczęło.

      Początki sięgają 1996 roku, gdy na terenie SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach wmurowano akt erekcyjny i prężnie rozpoczęto prace budowalne, by już dwa lata później powitać jej pierwszych małych mieszkańców – Wioskę zamieszkały 3 rodziny z 14-stką dzieci. Od tego czasu wiele się zmieniło. Z każdym rokiem miejsce rozkwitało, wdrażano nowe pomysły, ulepszenia i modernizacje, a co najważniejsze potrzebujące dzieci znajdowały rodzinne ciepło. W sumie, na przestrzeni ostatnich 25 lat, w Wiosce SOS mieszkało aż 225 dzieci.

      Kiedy patrzymy na ich osiągnięcia, razem przeżywamy ich sukcesy i potknięcia. Każde dziecko potrzebuje mieć obok siebie dorosłego, który będzie dodawał mu wiatru w skrzydła. Staramy się to czynić nieustannie już od 25 lat. – ­mówił Jarosław Świerczewski, dyrektor Programu SOS Wiosek Dziecięcych Siedlce.

      Nasi uczniowie przekazali zabawki, słodycze, książki oraz artykuły szkolne dla podopiecznych.

      Wszystkim, którzy wsparli tę akcję zbiórki dla dzieci dziękujemy z całego serca!

      Dorota Kamela

      Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

     • Walentynki 2024

     • Samorząd Uczniowski znowu wprowadził nieco urozmaicenia w naszą szkolną codzienność. Tym razem z okazji Walentynek wymienialiśmy się pozdrowieniami w ramach "Poczty walentynkowej" oraz szukaliśmy swojej drugiej połówki w zabawie z łączeniem rozłamanych serduszek, a wszystko okraszone różem, czerwienią i szerokim uśmiechem.

    • Dla Ciebie śpiewałem... Spektakularne widowisko muzyczne
     • Dla Ciebie śpiewałem... Spektakularne widowisko muzyczne

     • Starosta Miński Pan Antoni Jan Tarczyński, Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Pan Antoni Janusz Piechoski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej Pani Anna Mroczek zapraszają na spektakularne widowisko muzyczne pt.: „Dla Ciebie śpiewałem…” – widowisko skrojone specjalnie na inaugurację obchodów jubileuszowych z okazji 120-tych urodzin Jana Kiepury.

       „Dla Ciebie śpiewałem…” to nostalgiczna podróż ku wspomnieniom. Pełna wzruszeń i szczerego uśmiechu. Na scenie Teatru spotkają się: Jan jubilat – tenor wszechczasów, Martha Eggerth – największa miłość Kiepury, Hanka Ordonówna - legenda polskiej sceny, Eugeniusz Bodo - najbardziej popularny i uwielbiany aktor dwudziestolecia międzywojennego.

      Urodzinowe świętowanie odbędzie się w towarzystwie największych, przedwojennych przebojów: „Blondynki, brunetki…”, „Ninon, ach uśmiechnij się”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Nie zabraknie również hitów prosto z wielkiego ekranu, gdzie tłumy fanów podziwiały miłość Marthy i Jana. W tę podróż do czasów najpiękniejszych piosenek zabierze nas narrator widowiska – Kacper Kuszewski, a w rolach głównych zobaczymy: Martę Burdynowicz, Zuzannę Caban, Jakuba Milewskiego, Łukasza Ratajczaka.

      WSTĘP WOLNY

     • Rodzinne kolędowanie

     • Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Śpiewnie kolęd, to jedenz najbardziej utrwalonych w naszym kraju sposobów świętowania Bożego Narodzenia. Pieśni opisujące narodziny Chrystusa śpiewano już w średniowieczu. Wykonując te stare pieśni, mamy poczucie wspólnoty z tymi ludźmi, którzy żyli przed nami, czujemy także, że łączy nas jedna wiara i piękna tradycja.

      Zaprosiliśmy więc do wspólnego kolędowania naszych uczniów oraz pracowników szkoły wraz z rodzinami. To niezwykłe dla naszej społeczności wydarzenie miało miejsce 12 stycznia 2024 roku. Zebraliśmy się o godzinie 17.00, by wspólnie spędzić czas kultywując staropolskie tradycje. Uroczystość rozpoczęła powitaniem gości Pani Dyrektor Anna Mroczek. Następnie klasa trzecia zaprezentowała jasełka. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentując zdolności recytatorskie, taneczne oraz wokalne. Piękna scenografia oraz stroje aktorów były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności.

      W dalszej części naszego spotkania popłynęły dźwięki najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Wystąpili nasi uczniowie, uczniowie z rodzinami, a także pracownicy szkoły wraz ze swoimi rodzinami. Śpiew połączył nas wszystkich. Ideą wspólnego, rodzinnego kolędowania okazało się nie tylko kultywowanie polskiej tradycji, ale przede wszystkim była to doskonała okazja do spotkania się całej społeczności szkolnej. Występy niosły refleksję i zadumę, co dodatkowo wpłynęło na nastrój zebranych.

      Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym za trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie tej pięknej i niezwykle nastrojowej uroczystości. Wyraziła uznanie dla wszystkich występujących oraz złożyła zebranym noworoczne życzenia. Wierzymy, że rodzinne kolędowanie stanie się naszą szkolną tradycją i spotkamy się ponownie za rok. 

      Lidia Kierzkowska