• Wyprawka ucznia kl.1 rok szk. 2024/25

     • WYPRAWKA UCZNIA KLASY 1 rok szk. 2024/25
      ZESZYTY:
      *4 zeszyty 16-kartkowe w trzy linie (linie kolorowe: czerwono-czarne lub czerwono granatowe)
      *4 zeszyty 16-kartkowe w kratkę
      *zeszyt 32-kartkowy w kratkę do korespondencji z wpisanymi danymi ucznia: imię i nazwisko, numery tel. rodziców, opiekunów, danymi osób, które będą odbierały dziecko po zajęciach (jeśli to nie będą rodzice)
      PODRĘCZNIKI:
      komplet podręczników do edukacji wczesnoszkolnej wybrany przez nauczyciela, który dzieci we wrześniu wypożyczą z biblioteki. Również we wrześniu dzieci otrzymają na własność komplet ćwiczeń. Będziemy pracować na podręcznikach “Szkoła na Tak!” WSiP Edukacja wczesnoszkolna i edukacja informatyczna D. Kręcisz, B. Lewandowska, K. Nowacka, M. Szczęsna, M.Sarnowska, B.Drzycimska Ed. Matematyczna: B. Nawolska, J. Żądło-Treder, D. Dankowska, M. Marekwia. Język angielski Carol Read, Mark Ormerod, Magdalena Kondro Tiger and friends 1 (podręcznik i zeszyt ćwiczeń) Religia red.: A. Frączak, R. Szewczyk, Małgorzata Korzeniewska, ks. Jan Staruchowicz W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego  
      WAŻNE: Proszę o obłożenie podręczników i ćwiczeń oraz ich podpisanie.
      PIÓRNIK:
      *ołówek
      *długopis
      *temperówka z pojemnikiem 
      *kredki ołówkowe
      *gumka
      *nożyczki z zaokrąglonym ostrzem
      *duży klej w sztyfcie
      *linijka 15-20 cm z widoczną podziałką
      *flamastry, pisaki- kilka podstawowych kolorów
      PRZYBORY DO PLASTYKI
      *10-12 farb plakatowych
      *zamykany pojemnik na wodę
      *2 pędzelki (grubszy i cieńszy)
      *ryza papieru xero
      *blok rysunkowy duży
      *blok techniczny duży i mały
      *papier kolorowy duży (nie samoprzylepny)
      *blok techniczny mały kolorowy
      *kredki świecowe bambino
      *duża plastelina lub dwie małe
      *tekturowa lub plastikowa podkładka na stolik
      *teczka tekturowa z gumką
      STRÓJ GALOWY
      *dziewczynki: biała bluzka, granatowa lub czarna spódniczka lub sukienka
      *chłopcy: biała koszula, granatowe lub czarne spodnie
      STRÓJ SPORTOWY:
      * biały t- shirt, legginsy lub krótkie spodenki (sezon letni), bluza i spodnie dresowe (w okresie zimowym), obuwie sportowe wiązane na sznurowadła lub na rzepy.
      Strój będzie przechowywany w szkole w worku z materiału.
      INNE:
      *worek z butami na zmianę
      *pudełko chusteczek higienicznych i nawilżających
      *rolka ręczników papierowych
      *pudełko na drugie śniadanie oraz naczynie na napój
      WAŻNE: wszystkie przybory i pomoce szkolne należy podpisać.

     • POSIŁKI PODCZAS DYŻURU WAKACYJNEGO

     • Posiłki dla dzieci przedszkolnych dostarcza catering Chatka Puchatka.

      Zamówień posiłków dokonujemy poprzez portal zamowposilek.pl

      Rodzice dzieci z innych placówek muszą założyć nowe konta wybierając miejsce dostaw Szkołę Podstawową w Hucie Mińskiej oraz przypisując dziecko do odpowiedniej grupy (wg wieku dziecka).

      Aby zamówić posiłki należy wcześniej wpłacić pieniądze do wirtualnego portfela. Proszę wziąć pod uwagę  kilkudniowy czas księgowania płatności w przypadku wyboru metody ”przelew tradycyjny”.

      Śniadanie można zamówić lub odwołać do 15:00 dnia poprzedniego. Obiad i podwieczorek można zamówić lub odwołać do godziny 08:00 bieżącego dnia.

     • Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024

     • 21 czerwca 2024 roku miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole. Wydarzenie to zgromadziło całą szkolną społeczność, która z niecierpliwością oczekiwała na oficjalne zakończenie roku szkolnego oraz wręczenie świadectw.

      Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie odbyło się przekazanie sztandaru następcom, co jest zawsze wyjątkowym momentem, podkreślającym ciągłość i tradycję naszej szkoły.

      Pani dyrektor Anna Mroczek wygłosiła przemówienie, w którym podsumowała mijający rok szkolny. Szczególne słowa skierowała do Pani Ireny Nowak, która po 21 latach pracy w naszej szkole odchodzi na zasłużoną emeryturę. Jej oddanie i zaangażowanie na zawsze pozostaną w pamięci całej społeczności szkolnej.

      Podczas przemówienia, Pani dyrektor podziękowała również nauczycielom i dzieciom za ich ciężką pracę oraz osiągnięcia w minionym roku. Specjalne słowa uznania skierowała do absolwentów - ósmoklasistów, życząc im sukcesów na dalszych etapach edukacji.

      Kolejnym punktem programu było wręczenie książek dla wszystkich dzieci z klas 1-3 oraz dla uczniów z klas 4-7, którzy ukończyli rok szkolny z wyróżnieniem. Następnie ósmoklasiści odebrali swoje świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

      Wręczono również nagrody za udział w różnych konkursach, co było dodatkowym uhonorowaniem uczniów za ich zaangażowanie i osiągnięcia.

      Pani dyrektor wyraziła także wdzięczność wobec rodziców, którzy aktywnie angażowali się w życie szkoły, ze szczególnym podziękowaniem dla Pani Anny Koszel, przewodniczącej Rady Rodziców. Pani Koszel przekazała szkole prezent niespodziankę - przenośny sprzęt nagłośnieniowy, który z pewnością będzie często wykorzystywany podczas przyszłych wydarzeń.

      Część artystyczną uroczystości rozpoczął program przygotowany przez uczniów klasy 7, a następnie ósmoklasiści pożegnali się ze szkołą w humorystyczny sposób, prezentując parodie nauczycieli i scenki z lekcji.

      Symboliczne pożegnanie uczniów klasy 8, podczas którego Pani dyrektor odcinała bukieciki, było niezwykle wzruszającym momentem. Na zakończenie uroczystości głos zabrał Radny Gminy, pan Andrzej Jaworski, wyrażając swoje uznanie dla osiągnięć uczniów i pracy nauczycieli.

      Uroczystość zakończyła Pani dyrektor, składając wszystkim życzenia bezpiecznych i radosnych wakacji.

      Był to dzień pełen emocji, wzruszeń i radości, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Życzymy wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

     • CALINECZKA

     • Dzień Dziecka to bardzo ważne święto dla każdego z nas. Z tej okazji grupa rodziców i nauczycieli z naszej szkoły przygotowała przedstawienie- niespodziankę. Próby trwały od dłuższego czasu, w tajemnicy przed dziećmi powstawały piękne dekoracje i szyte były kostiumy. „Calineczka” na podstawie baśni Hansa Chrystiana Andersena swoją premierę miała we wtorek 4 czerwca.

      Zaproszeni byli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stojadłach. Dla dzieci to było wielkie zaskoczenie, gdy na scenie mogli podziwiać swoich rodziców i nauczycieli w roli aktorów.  Występ wzbudził wiele emocji i radości. Szczególnie pięknie prezentowały się mamy przebrane za motylki, tańczące wokół wielkiego kwiatka. Wieść o naszym przedstawieniu dotarła do mieszkańców naszej gminy, mieli oni okazję zobaczyć występ w zeszły czwartek. Miłą niespodzianką dla organizatorów okazała się wysoka frekwencja. 

      Opisywany spektakl wywarł wrażenie chyba na wszystkich widzach i wielu z nich wyraziło nadzieję na to, że nasza ,,szkolna grupa teatralna” wróci do nas za rok z nowym równie magicznym przedstawieniem, które na długo pozostanie w naszej w pamięci.

      Wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do sukcesu naszej bajki, serdecznie dziękujemy.

      W rolach głównych wystąpili :

      Dobra Wróżka – Ewa Olszewska

      Calineczka- Wioleta Sikorska

      Książę Elfów- Jacek Piotrowski

      Matka- Anna Koszel

      Wiedźma- Pani Dyrektor Anna Mroczek

      Kret- Kamil Szostak

      Myszka- Irena Nowak

      Motyl- Paulina Czajka

      Jaskółka- Justyna Szyszka

      Żaba- Magdalena Mydło

      Żabiątko- Przemysław Cichoń

      Motylki:

      - Marta Kołodziejczyk

      -Agata Kulińska

      - Anna Piotrowska

      - Anna Bieńkowska

      - Anna Kaczmarczyk

      -Jolanta Zawadzka

      - Marta Szostak

      - Małgorzata Żeberek

      Za nagłośnienie i muzykę odpowiedzialny był Grzegorz Mydło.

      Dekoracje przygotowali: Magdalena i Grzegorz Mydło i Ewa Olszewska.

       

     • Aktywny weekend 08.06.2024

     • W ramach programu Aktywna szkoła, w sobotę 08.06.2024 otwieramy dla wszystkich chętnych nasze nowe mini miasteczko ruchu drogowego. Zaczynamy o godzinie 8:30. Zapraszamy serdecznie rowerzystów i rowerzystki, użytkowników hulajnóg, do sprawdzenia swoich umiejętności poruszania się w ruch drogowym. Bawimy się do 13:30.

     • Lublin artystycznie

     • Co łączy zespół Budkę Suflera, Janinę Porazińską i cebularze? Pochodzenie, oczywiście! Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zwiedzenia Lublina- niezwykle urokliwej stolicy województwa lubelskiego. Zaczęliśmy artystycznie od wizyty w Pigasso, gdzie każdy mógł puścić wodze fantazji i stworzyć swój unikatowy obraz. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie trasy poziemnej Lublina, gdzie poznaliśmy historię miasta. O czarcich łapach, znaczeniu koziołków oraz "kamienia nieszczęść" opowiedziała nam pani przewodnik podczas spaceru śladami najważniejszych zabytków miasta. Wizyta w Lublinie nie mogła się zakończyć bez testowania lokalnego przysmaku- cebularzy. Po zdjęciach widać, że są pyszne.

     • Dzień niezapominajki

     • 24 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień niezapominajki. Oprócz blękitnych i niebieskich ubrań, kolor niezapominajkowy zawitał również na naszych twarzach. Członkinie SU malowały piękne niezapominajki na twarzach chętnych uczniów. Wspólnie stworzyliśmy "niezapominajkową łąkę wspomnień"- ogromny plakat wypełniony naszymi niezapomnianymi wspomnieniami. Miłego oglądania fotorelacji!

     • Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

     • My, uczennice i uczniowie klasy piątej przygotowaliśmy w naszej szkole uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.  

      Podczas części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Anna Mroczek. Zebrani wysłuchali przemówienia, w którym Pani dyrektor podkreśliła znaczenie tego wyjątkowego wydarzenia historycznego dla rozwoju parlamentaryzmu w Europie. Pani dyrektor przypomniała też o obowiązku pielęgnowania tożsamości narodowej i zachęcała wszystkich do wspólnego świętowania rocznicy. 

      Po wyprowadzeniu sztandaru przedstawiliśmy prezentację swojego projektu pt. „Witaj majowa jutrzenko...” 

      Maciek i Kacper pokazali swoim kolegom i koleżankom z innych klas, jak w atrakcyjny sposób można przygotować notatkę – opis obrazu Jana Matejki pt.  „Konstytucja 3 maja.” W trakcie swojej prezentacji na tablicy multimedialnej zaznaczyli najważniejsze postacie związane zuchwaleniem tego sławnego dokumentu, między innymi: Króla Stanisława Augusta, Marszałka Sejmu Stanisław Małachowskiego, Hugo Kołłątaja, Ignacego Potockiego. 

      Nikola I Hania które prowadziły całą uroczystość zaprezentowały film nakręcony przez zespół w składzie: operatorki kamer - Alutek, Ala, Karolina i reporterki - Oliwia, Łucja, Dominika, Julka. Film do obejrzenia poniżej. Żałujemy, że w tak krótkim filmie nie udało nam się zmieścić wszystkich materiałów np.: tych nakręconych podczas wycieczki do Muzeum Narodowego w Zamku Królewskim w Warszawie. Na finał wykonaliśmy piosenkę „Witaj majowa jutrzenko” 

      Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Muzeum Narodowego w zamku długi majowy weekend. Jest okazja by 233 lata po uchwaleniu Konstytucji stanąć na wprost tronu królewskiego w sali senatorskiej, gdzie uchwalono Konstytucję. Podejść do wiernej kopi dokumentu z 1791 roku lub obejrzeć obrazy Jana Matejki rozwieszone w odtworzonych komnatach zamku w Warszawie. To robi wrażenie. 

      A może zechcecie odwiedzić budynek Sejmu, gdzie w 1997 uchwalono roku obecnie obowiązującą Konstytucje Rzeczpospolitej. Najważniejszy akt prawny w Polsce. Mywybierzemy się tam w przyszłym roku.  

      Trzeciego maja pomyślcie o Polsce, o jej historii i o przyszłości. 

      Uczennice i uczniowie klasy 5 

       

     • Wręczenie nagród

     • W czwartek, 18 kwietnia, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w szkolnym  konkursie na ozdobę wielkanocną. Nagrodą był voucher na kwotę 50 zł ufundowany przez Radę Rodziców i pamiątkowy dyplom. Nagrodzeni uczniowie, to: Nadia Korzeń kl. 1, Agata Pechcin kl. 1, Stanisław Gniadek kl.3, Mikołaj Gorczyca kl.3, Ksawery Maciejczak kl.3, Aleksander Pechcin kl.3, Marcel Korzeń kl.4, Lena Gorczyca kl.6 i Nikola Cylińska  kl. 8. Jeszcze raz dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy nagrodzonym 👏

     • Konkurs dla klas 1-8

     • Regilamin Konkursu:

       

      https://hutaminska-my.sharepoint.com/:w:/g/personal/mwielgolaska_hutaminska_onmicrosoft_com/ERzNtx0STEhAlaVGMAa8dsYB0FEvKsrw4pBv5Q4ObO5_Dw?rtime=xTA2gqJi3Eg

       

     • Zajęcia matematyczne w grupie 6-latków B

     • Już niedługo będziemy uczniami klasy 1. Pilnie uczymy się "przez zabawę", ale zdarza się też "poważna praca samodzielna" na przykład "KLASÓWKA". Oczywiście z "przymrożeniem oka". Ciszą nas bardzo wyniki tej "klasówki". Potrafimy pisać cyfry i samodzielnie liczyć działania "na dodawanie" do 10. Znamy też znak DODAĆ, RÓWNA SIĘ, wkrótce poznamy ODJĄĆ. Mamy nadzieję, że równie szybko jak dodawania nauczymy sie odejmować. To dla nas wielki sukces. 

     • Stroik Wielkanocny

     • Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, stroiki, które wpłynęły na nasz konkurs zachwyciły nas kunsztem wykonania i pomysłowością. Postanowiliśmy, że wszystkie zasługują na gratulacje i wyróżnienie. Wręczenie nagród odbędzie się po Świętach Wielkanocnych. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

     • Konkurs Recytatorski, etap szkolny, kategoria klasy 1-3

     • 7 marca w naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu Recytatorskiego dla klas 1-3.

      Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale!

      Do etapu gminnego zakwalifikowali się Stanisław Gniadek z klasy 3 oraz Wojciech Milewski z klasy 1.

      Przyznano również dwa wyróżnienia dla Agaty Pechcin z kalsy 1 oraz dla Aleksandra Pechcina z klasy 3. 

      Stanisław z Wojtkiem wraz z Oliwią Koszel z klasy 5, Łucją Piekarską z klasy 5 i Gabrielą Dębałą z klasy 7

      dumnie reprezentowali naszą szkołę na etapie gminnym.

      Do etapu powiatowego zakwalifikowali się Stanisław Gniadek oraz Oliwia Koszel.

      Serdecznie gratulujemy!