• Święto Szkoły

     • 18 maja 2022 to ważny dzień w kalendarzu naszej szkoły - 14 rocznica nadania imienia Karola Wojtyły Szkole Podstawowej w Hucie Mińskiej. Świętowanie rozpoczęliśmy oczywiście Mszą Świętą, po której przeszliśmy na boisko i tam wspólnie odśpiewaliśmy ulubioną pieśń Jana Pawła II – Barkę. Następnie w papieskim duchu sportowym rozpoczęliśmy KAROLIADĘ. Starsze klasy rozegrały zawody piłki nożnej. Klasa 8 była bezkonkurencyjna, tuż za nią swoje miejsce w pocie czoła wywalczyła kl. 6, a trzecie miejsce – klasa 7. Młodsze dzieci bawiły się świetnie w swoich mini konkurencjach sportowych. Były też niespodzianki - kremówki, cukierki oraz lody ufundowane przez Radę Rodziców. Między czasie pojawiło się w szkole DRZEWO WARTOŚCI, na którym każda klasa doczepiała swoje zapiski na temat: Jakimi wartościami, naśladując Patrona powinniśmy się kierować?”. Powstała też szkolna gazetka okolicznościowa przygotowana przez klasę 6, w której można przeczytać m.in. wywiad z panem Dyrektorem i panią wicedyrektor.  

      Bawiliśmy się świetnie – dużo ruchu na świeżym powietrzu! Tego nam brakowało! 

      Przygotowała: Magdalena Książek 

       

     • Sukces Mateusza Kulmy.

     •  Z przyjemnością donosimy,że uczeń naszej szkoły Mateusz Kulma  zakwalifikował się do finału PixBlocks Programming Challenge 2022 z maksymalną liczbą punktów. Jest to szkolny konkurs programistyczny o zasięgu ogólnopolskim, biorą w nim udział uczniowie z całego kraju. Mateuszowi i jego nauczycielowi informatyki, pani Helenie Pastor gratulujemy. 

       

     • Wyjazd na "Metro"

     • W dniu 14 czerwca uczniowie klas 7 i 8 brali udział w wycieczce szkolnej do Teatru Studio Buffo w Warszawie. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie musicalu „Metro”, który, mimo iż wystawiany od 1991 roku, niezmiennie cieszy się zainteresowaniem milionów widzów. Odwołuje się do problemów zawsze aktualnych; marzeń o zrobieniu kariery scenicznej, o śpiewaniu, tańcu, życiu artystycznym, realizacji pasji.

     • Pudełka lekturowe w klasie VII

     • Indywidualnie lub w grupach  uczniowie klasy VII przygotowywali lekturowe pudełka, w których znajdowały się rzeczy kojarzące się z omówionymi w ym roku szkolnym utorami.. Nie wystarczyło jednak wrzucić tam kilku przypadkowych przedmiotów. Uczniowie musieli ciekawie uzasadnić swój wybór odwołując się do powieściowych zdarzeń, miejsc i postaci.

      Efekty pracy zaskoczyły chyba samych siódmoklasistów, którzy omawiając swoje prace i oglądając prace kolegów wyśmienicie się bawili. Po raz kolejny okazało się, ze pokłady uczniowskiej kreatywności są wprost niezmierzone. Zapraszamy do galerii!

     • X Rajd Pojazdów Zabytkowych.

     • Zapraszamy na X Rajd Pojazdów Zabytkowych. W tym roku próba sprawnościowo-zręcznościowa odbędzie się na nowym parkingu przy Szkole w Hucie Mińskiej

      Zapraszamy na godzinę 10:00!!!

     • Powiatowy Konkurs Recytatorski

     • Z wielką dumą ogłaszamy, że nasza uczennica Gabriela Dębała z klasy V zajęła II miejsce w IX Powiatowym Konkursie Recytatorskim Jednego Wiersza organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Bolesława Prusa w Kałuszynie.

     • Z mitologią za pan brat

     • Nowa galeria Z mitologią za pan brat została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

      Uczniowie klasy 5 zrealizowali  maju „Projekt edukacyjny z mitologią w tle”, którego głównym celem było przygotowanie przedstawienia na podstawie mitologii greckiej. Cele szczegółowe projektu to m.in.: dostarczenie uczniom wiedzy na temat mitologii greckiej, uzmysłowienie roli, jaką pełni ona w naszej kulturze, rozwijanie zainteresowań uczniów dotyczących teatru, współdziałanie w zespole i rozwiązywanie problemów w sposób twórczy

     • Na takie lekcje chemii czekamy w nowej szkole.

     • Klasa 7 uszestniczyła w lekcji chemii "na razie naszych marzeń". Każdy uczeń miał swoje stanowisko pracy i potrzebne materiały, w różnych stanach skupienia. Samodzielnie wykonywał doświadczenia, udzielał informacji na ich podstawie i doświadczał magii "prawdziwej CHEMII". Z niecierpliwieniem i nadzieją na lepsze jutro czekamy na lekcje w nowej sali chemicznej. 

      Hanna Biedruna-Kudź

     • Wycieczka do teatru

     • Nowa galeria Wycieczka do teatru została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

       Dnia 10 maja grupa uczniów z klas 4-8 wybrała sie na musical Bogowie i herosi. Musical zachwycił  Nas  spójnie i konsekwentnie zrealizowaną kompozycją oraz oryginalnymi i autentycznymi zapisami opowieści mitycznych. Z kolei komediowy scenariusz oraz zaskakujące efekty świetlne w towarzystwie świetnie skomponowanych i doskonale zaśpiewanych piosenek na żywo to niezaprzeczalne atuty tego przedstawienia.

      Spektakl przemyślany w każdym szczególe, a dodatkowo podana w bardzo atrakcyjny, wręcz rozrywkowy sposób wiedza, nie tylko zresztą z dziedziny mitologii, pozostanie z pewnością w pamięci młodych widzów na zawsze.

     • WYCIECZKA DO ENERGYLANDII - 25.04-27.04. 2022r.

     • Czekaliśmy na nią 2 lata i w końcu się odbyła. 

      25 kwietnia o 5:30 spod Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej odjechał autokar firmy Pamar z uczniami klasy:4, 5, 7, 8 i opiekunami. Kapryśna pogoda kwietniowa łaskawie obdarzyła nas: słońcem, delikatnym deszczykiem i umiarkowanie ciepłą temperaturą, ale nie popsuło to nam humorów, bo czekały nas super atrakcje każdego dnia.

      Pierwszego dnia dojechaliśmy w południe do Krakowa, by uczestniczyć w interaktywnych zajęciach w Ogrodzie Doświadczeń i Muzeum Inżynierii im. Stanisława Lema. To była doskonała okazja do nauki przez zabawę. Dzięki interaktywnej ekspozycji młodzi i starsi mogli z łatwością poznać wiele praw fizyki, wybrać się w podróż kosmiczną i uczestniczyć w lekcji marzeń. Na terenie ogrodu zbadaliśmy około 110 urządzeń, które warto było dotykać, by różnymi zmysłami doświadczać zjawisk fizycznych. W tym niecodziennym muzeum można spędzić czas zarówno na „Odlotowym placu zabaw", jak i w „Naukowej siłowni”. Dla tych odważniejszych organizatorzy przygotowali prawdziwą perełkę: rower na linie i żyroskop, na których niektórzy nasi najodważniejsi uczniowie sprawdzali, czy mogą być lotnikami i kosmonautami. Następnie do hotelu Zakliki, by pomieszkać w pokojach, zjeść kolację oraz odpocząć i zregenerować siły przed następną atrakcją wycieczki: Energylandią.

      Kolejny dzień rozpoczął się słonecznie i po śniadaniu ruszyliśmy prosto do Energylandii. Starsza młodzież w grupkach sama zdobywała po kolei wszystkie akrakcje parku rozrywki, a najmłodsi z opiekunami zaliczali te dostosowane do wzrostu i wieku. Każda grupa meldowała się co godzinę i zdawała raport. Dzięki umiarkowanym warunkom atmosferycznym, można było kilka razy zaliczyć swoje "ulubione zjeżdżalnie". Energylandia jednych przyprawiała o zawroty głowy, innych o bolące gardła, bo krzyki było słychać co chwilę i po pewnym czasie każdy się do nich przyzwyczaił, a jeszcze innych o roztrój żołądka. Z pewnym poślizgiem udało się zebrać całą grupę i wrócić do hotelu, by pozwolić ciału odpocząć i spowrotem poukładać wszystkie narządy wewnętrzne na swoim miejscu. 

      Nie wiadomo czy to "zakręcone atrakcje" czy świeże powietrze sprawiły, że młodzież padła ze zmęczenia zarówno jednej nocy, jak i drugiej, pozwalając odpocząć też opiekunom.

      Ostatni dzień po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu przynióśł nam chwilę refleksji i zadumy podczas pobytu w Domu Rodzinnym Karola Wojtyły w Wadowicach. Przypominaliśmy sobie jego życiorys, piękne słowa i przesłania naszego patrona szkoły. 

      Wróciliśmy wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń, planując za rok kolejny wyjazd.

      Hanna Biedruna-Kudź

     • Wiwat maj, błogi maj :)

     • Nowa galeria Wiwat maj, błogi maj :) została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

      Majowe święta to takie dni, o których należy pamiętać. Jeszcze przed rozpoczęciem długiego, majowego weekendu nasi  uczniowie dowiedzieli się, dlaczego ten czas jest dla nas Polaków tak szczególny, kształtowali postawy patriotyczne i z niezwykłą starannością tworzyli piękne kotyliony, polskie flagi, a także gazetki w klasach i na korytarzu. Śpiewali również majowe utwory, a najstarsi uczniowie podjęli się zadania wytłumaczenia Nam, czym jest patriotyzm. 

     • Zawołani po imieniu

     • Nowa galeria Zawołani po imieniu została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

      We wtorek 26 kwietnia w Hucie Mińskiej Kazimierz Przekora został uhonorowany w ramach programu Instytutu Pileckiego „Zawołani po imieniu”. 2 lipca 1943 r. za ukrywanie trzech nieznanych żydowskich mężczyzn został zastrzelony przez niemieckiego żandarma Friedricha Gutberleta.

      Uroczystości rozpoczęła w południe msza święta w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hucie Mińskiej. Jej uczestnicy przeszli pod tablicę upamiętniającą Kazimierza Przekorę na terenie przed Szkołą Podstawową im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z siedzibą w Cielechowiźnie.

      Wtorkowa uroczystość w Hucie Mińskiej była już dwudziestym piątym upamiętnieniem Polaka ratującego Żydów. Kazimierz Przekora jest pięćdziesiątym szóstym bohaterem przypomnianym w ramach programu „Zawołani po imieniu” realizowanym przez Instytut Pileckiego od trzech lat.

     • INTEGRACYJNE WARSZTATY ARTYSZTYCZNE

     • Integracyjne Warsztaty Artystyczne organizowane przy współpracy z wolontariuszami z Liceum Plastycznego w Mińsku Mazowieckim. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Huty Mińskiej i okolic, przybyłych z Ukrainy - dzieci i dorosłych oraz całą lokalną społeczność gotową do integracji podczas wspólnych, artystycznych aktywności.

       

      9 kwietnia 2022

      sobota

      godzina 11:00

      Sala Gimnastyczna  Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej

       

      Інтегрована Художня Зустріч

      ЗАПРОШУЄМО

      всхі, хто приїхав з України-діти та дорослі. вся місцева громада, готова до інтеграції під час спільної діяльності.

      9 квітня 2022

      субота

      об 11:00

      Спортзал Школа в Гуті Мінській

       

     • Apel z okazji Dnia Wiosny

     • Z okazji Dnia Wiosny zorganizowany został konkurs na najładniejszy kapelusz wiosenny.Pierwsze miejsce zajęła klasa II, drugie miejsce zajęła klasa VII i trzecie miejsce klasa I. GRATULUJEMY!

    • Koniec ferii!
     • Koniec ferii!

     • Szanowni Państwo!

       

      Kończą się ferie, rozpoczynamy powrót do zajęć zgodnie z obowiązującym do 25.02.2022 planem lekcji. Od poniedziałku 14.02.2022 spotykamy się w szkole z uczniami klas 1-4, a klasy 5-8 jeszcze przez tydzień realizują swoje obowiązki w formie zdalnej. Wszyscy spotkamy się w szkole w kolejny poniedziałek 21.02.2022.

      Zmieniają się zalecenia i wytyczne związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się COVID 19.  W szkole również wracamy do zasad obowiązujących wcześniej i ustalonych we wrześniu 2020 roku.

    • Zdalna nauka od 27.01.2022 do 27.02.2022
     • Zdalna nauka od 27.01.2022 do 27.02.2022

     • Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki informuję, że od 27.01.202 uczniowie klas 5-8 szkoły podstawowej będą realizowali swoje zadania w wykorzystaniem metod zdalnej pracy, zgodnie z obowiązującym regulaminem.