• Pierniczki w ZERÓWCE B

• 🎄Dzięki Mamie Heli S i Pawła D dzisiejszy dzień był wyjątkowy. Zapachniało świętami, a i degustacja też wypadła pomyślnie. Dziękujemy SUPER MAMOM🎄

• Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę pieniężną aby wspomóc Fundację Viva - Zwierzaki z Mińska

• Fundacja pomaga bezdomnym i wolno żyjącym zwierzakom z terenu Mińska Maz. i okolicznych gmin. Leczy, sterylizuje, szuka nowych domów dla swoich podopiecznych.

Pod jej opieką znajduje się od 60 do 80 kotów i 20 psów. Koty mieszkają głównie w domach tymczasowych albo w lecznicach, psy mieszkają w domowych hotelikach. Każdego miesiąca na utrzymanie podopiecznych potrzeba od 30 do 45 tys zł.

Dziękujemy za każdą wpłatę na zbiórkę, za każdego wysłanego sms'a. Wszystko to pomaga  nieść pomoc najbardziej potrzebującym zwierzakom.

• Grudzień w klasie 1

• Grudzień rozpoczęliśmy pracowicie, przygotowaliśmy ozdoby na choinkę, ubraliśmy ją i zdążyliśmy nawet wspólnie z Tygryskami upiec pierniki. Musicie nam wierzyć, że były pyszne, możecie zapytać o nie też Mikołaja:)

• Mikołajki w klasie 1

• Chyba wszyscy dziś od rana czekali na kogoś... Klasa 1 postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce... Na początku wabiliśmy Mikołaja aromatem naszych pierników, potem ruszyliśmy na poszukiwania! Na szczęście akcja zakończyła się sukcesem. Dla wszystkich były upominki, a Święty Mikołaj napełnił brzuch naszymi piernikami przed dalszą drogą. Dziękujemy Mikołaju!

• Wizyta wolontariuszy w Domu Dziecka Pod Kasztanami w Siedlcach

• 30 listopada 2023 roku członkowie Szkolnego Kola Wolontariatu wraz z opiekunem złożyli wizytę w Domu Dziecka "Pod Kasztanami” w Siedlcach.

Celem wyjazdu było przekazanie darów zebranych podczas zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu przedświątecznej akcji charytatywnej. Wolontariusze przekazali przybory szkolne, zabawki, maskotki, słodycze, gry planszowe, puzzle.

Pobyt w Domu Dziecka trwał około dwóch godzin podczas, którego wolontariusze spotkali się z pracownikami i wychowankami, spędzili z nimi czas na wspólnej zabawie. Z zainteresowaniem wysłuchali relacji o codziennych radościach i kłopotach wychowanków.

Serdecznie dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom, którzy włączyli się do tego niezwykle cennego przedsięwzięcia.

Dorota Kamela

opiekun SKW

• Warsztaty świąteczne - oddział przedszkolny B

• Mama Helenki S była naszym przewodnikiem, gdy robiliśmy świąteczne lampiony. Nasze prace prezentują się okazale. Dziękujemy PANI WIOLETKO. W planach warsztay kulinarne- pieczenie pierników. Zatem do dzieła.

• Wróżby z okazji Andrzejek

• Zgodnie z polskim powiedzeniem Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze uczniowie naszej szkoły sprawdzali co przyniesie im los. Przelewanie wosku, zaglądanie do magicznej kuli, wyścig butów czy rzucanie obierką jabłka to tylko niektóre zabawy zorganizowane przez Samorząd Uczniowski by uczcić andrzejki w naszej szkole. Uczestnikom zabaw dziękujemy za radosne uczestnictwo, a czasem słowa wzburzenia ("Ja nie chcę mieć męża Andrzeja!"), prowadzenie dla Was wróżb było czystą przyjemnością.