• Korzystanie telefonów komórkowych - zmiana reguł

• 14.03.2022 22:11
      • Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie,

W związku z przygotowaniami do najlepszego przyjęcia dzieci narodowości ukraińskiej w naszej społeczności, dyrektor szkoły Piotr Matzanke wydał specjalne zarządzenie, które zezwala na posiadanie w szkole telefonu komórkowego i używanie go jako narzędzia do łatwego komunikowania się z obcokrajowcami przebywającymi na terenie naszej szkoły.

Przedstawiamy nowe reguły:

1. W okresie od 14.03.2022 do odwołania uczniowie szkoły mogą nosić przy sobie telefony komórkowe.
        2. Dopuszcza się używanie telefonów komórkowych podczas przerw do:
        a) doskonalenia umiejętności posługiwania się aplikacjami do tłumaczenia tekstu i mowy,
        b) tłumaczenia rozmów,
        c) nauki języków obcych.
        3. O sposobie przechowywania, korzystania z telefonów komórkowych podczas zajęć decyduje nauczyciel prowadzący.

Najbardziej popularne aplikacje do tłumaczenia to: Google Translator lub Microsoft Translator. Przetestowaliśmy obie i zdecydowanie najlepiej wypada Microsoft Translator.