• 05.10.2020 13:17
      • Informuję, że oprócz zaostrzeń procedur higienicznych obowiązujących na terenie szkoły od dnia dzisiejszego, na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.) możliwe jest podejmowanie kolejnych kroków w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
      • W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania Szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dyrektor między innymi:

1. Podejmuje decyzję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych dla grupy, oddziału, etapu edukacyjnego albo całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.
        2. Podejmuje decyzję o wprowadzeniu zdalnego nauczania odpowiednio dla grupy, oddziału, etapu edukacyjnego lub całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.
        3. Ustala, czy uczniowie i nauczyciele mają dostęp do infrastruktury informatycznej, oprogramowania i Internetu.
        4. Ustala plan zajęć na czas zdalnego nauczania.
        5. Ustala sposoby realizacji zadań wychowawców, nauczycieli przedmiotów, nauczycieli specjalistów w okresie zdalnego nauczania.

Wszystkie decyzje w sprawie zawieszenia zajęć stacjonarnych dla grupy, oddziału, etapu edukacyjnego albo całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć podejmowane będą w porozumieniu albo na polecenie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mińsku Mazowieckim.

W okresie zdalnego nauczania pracownicy szkoły realizować będą zadania zgodnie z zakresem obowiązków określonym w Statucie Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z siedzibą w Cielechowiźnie.

Zadania realizowane będą z wykorzystaniem metod pracy zdalnej w aplikacji Teams.

Uczniowie wypełniać będą swoje obowiązki z wykorzystaniem metod pracy zdalnej w aplikacji Teams.