• Zawieszenie zajęć dla klas 4-8

• 23.10.2020 17:32
      • Zawieszenie zajęć dla klas 4-8 od 26.10.2020

• Szanowni Państwo

W związku z zawieszeniem zajęć dla uczniów klas 4-8 od dnia 26.10.2020 informuję, że od poniedziałku należy spodziewać się zmian w organizacji pracy wszystkich klas szkoły podstawowej oraz świetlicy szkolnej.

Klasy 1-3 pozostają w stacjonarnym nauczaniu. W tym czasie w naszej pracy skupimy się na zapewnieniu bezpiecznego pobytu uczniów i nauczycieli klas 1-3. Temu celowi podporządkowana zostanie organizacja pracy oddziałów klas młodszych. Nauczyciele - wychowawcy klas przekażą do niedzieli, do godziny 15:00 rozwiązania mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa oraz aktualny plan lekcji, który będzie obowiązywał do odwołania.

Dla dzieci i uczniów klas 1-3, których rodzice nie mogą zorganizować opieki w domu, prowadzone będą zajęcia na świetlicy szkolnej. Zaznaczam, że świetlica szkolna pozostanie miejscem, w którym wspólnie będą przebywać uczniowie wszytki trzech klas. Apeluję, aby w zaistniałej sytuacji dołożyć starań do zapewnienia opieki dzieciom w domach rodzinnych.

Klasy 4-8 będą realizowały swoje zadania w wykorzystaniem metod zdalnej pracy zgodnie z obowiązującym regulaminem. Ewentualne zmiany w planie lekcji zostaną dokonane do niedzieli do godziny 15:00.

Ponadto:

• Liczymy, że w szkole, w formie stacjonarnej dzieci będą mogły korzystać opieki psychologiczno pedagogicznej.
        • Zajęcia logopedyczne dla uczniów klas 1-3 chcemy poprowadzić w szkole, zgodnie planem.
        • Mamy nadzieję prowadzić w formie stacjonarnej zajęcia rewalidacyjne, zgodnie planem ustalonym przez prowadzących nauczycieli, w porozumieniu z rodzicami.
        • Czekamy na potwierdzenie możliwości poprowadzenia zajęć wychowania fizycznego w formie stacjonarnej przy zapewnieniu niezbędnych rygorów sanitarnych.

W mojej opinii, przy zmniejszonej ilości osób w budynku, wykorzystując położenie naszej placówki jesteśmy w stanie zapewnić podwyższone standardy higieny podczas wymienionych powyżej zajęć. Mamy przygotowane rozwiązania. Weryfikacja naszych pomysłów nastąpi po analizie szczegółowych rozporządzeń, które jeszcze nie są dostępne. ( Jest piątek godzina 17:00)

Piotr Matzanke