• Program Erasmus+

Sektor: Edukacja Szkolna

Akcja: KA101 - Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej

Tytuł projektu:   Mała Szkoła w Świecie Wielkich Możliwości

Tytuł projektu po angielsku:   A Small School in the World of Great Opportunities

Łączny czas trwania projektu:   24 miesiące (przedłużony do 36 miesięcy)

Partnerskie organizacje przyjmujące:  CEIP Guliena Guillena, Hiszpania

Istituto Comprensivo n.1 "L. Milani" Policoro, Włochy

Cele projektu:

•  Zdobywanie wiedzy z zakresu nowych technologii, wykorzystywanie ich zarówno podczas zajęć, jak i kształtowanie umiejętności wykorzystywania ich w życiu.
          • Podnoszenie kompetencji językowych kadry i uczniów, również wprowadzanie języka obcego do edukacji przedszkolnej, działanie poprzez metodę CLIL.
          • Poszerzanie wiedzy na temat sposobów organizowania pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a w konsekwencji zapewnienie skuteczniejszej pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
          • Organizowanie przestrzeni do nauki w sposób nowatorski, umożliwiający lepsze warunki do pracy, stwarzający możliwości wykorzystywania narzędzi ICT.

Realizacja projektu:

W ramach projektu nasi nauczyciele wezmą udział w stacjonarnym kusie języka angielskiego. Część kadry wyjedzie na 7 dniowe mobilności "Job shadowing" do placówek partnerskich w Hiszpanii i we Włoszech. Job shadowing polega na obserwacji pracy osób uczących w zagranicznych szkołach partnerskich, poznawaniu struktury organizacyjnej placówki. Zaplanowano również udział w specjalistycznych kursach w Sevilli: CLIL for Success: Teach Subjects in English, All Children Are Special, ICT: Learning by Doing.