• 06.04 - 09.04 ZWIERZĘTA DOMOWE

• 09.04 NASI ULUBIEŃCY

Witajcie Skrzaty!

Dziś ostatni dzień naszych zajęć o zwierzętach domowych. Posłuchajcie piosenki i zastanówcie się jakie obowiązki wiążą się z posiadaniem zwierzątka w domu. Spróbujcie nauczyć się słów piosenki.

A teraz spróbujemy nakarmić pieska!

Aby pobrać poniższe materiały należy zalogować się na stronie "printoteka". Poniższy materiał jest bezpłatny. Pobieramy sylwetkę psa oraz kartę z kośćmi. Wycinamy sylwetkę psa i kości. Naklejamy na karton bądź pudełko z otworem i karmimy zwierzątko! Rodzic wydaje polecenia z określoną liczbą kości, dzieci przeliczają i karmią pieska. Można uzyć w zadaniu również kostki do gry i losować na niej ilość kości.

A na koniec zagadki!

Do usłyszenia w poniedziałek!

Pozdrawiamy!

08.04 RYBY W ROLI GŁÓWNEJ

Dzień dobry Skrzaty!

Dziś temat rybek! Jesteśmy ciekawe czy lubicie rybki akwariowe tak jak my?wink

Na początek w ramach gimnastyki porannej przypomnijmy sobie piosenkę po angielsku o rekinie. Zaśpiewajcie i zatańczciesmiley

Teraz poproście mamę lub tatę o przeczytanie wiersza i spróbujcie odpowiedzieć na pytania. Na koniec wysyłamy kolorowanki ze strony eduzabawy. Na której również można znaleźć inne ciekawe propozycje zadań dla chętnych.

Miłej pracy! Do usłyszenia jutro!

07.04 ZWIERZĘTA MAŁE I DUŻE

Dzień dobry!

Na początek zapraszamy Was do ćwiczeń oddechowych. Przygotowujemy piórko lub kartkę papieru, kładziemy je na dłoni i zdmuchujemy. Wdech wykonujemy nosem, wydech ustami. Powtarzamy kilka razy.

Teraz posłuchajcie uważnie wiersza "Zwierzęta domowe" i spróbujcie odpowiedzieć na pytania.

Zwierzeta_domowe.m4a

A na koniec przypominamy sobie piosenkę i naśladujemy odgłosy, które wydają zwierzęta.

Miłej pracy Skrzaty! Pozdrawiamy!

06.04 NASI ULUBIEŃCY

Witajcie Kochani!

Święta za nami, więc zabieramy się do pracy;) mamy nadzieję, że macie się dobrze i mimo brzydkiej pogody wspominacie mile świąteczny czas:)

W tym tygodniu będziemy mówić o zwierzętach, głównie domowych. Na pewno lubicie zwierzęta, a część z Was ma też je u siebie w domu. Dziś jak zwykle zaczynamy od gimnastyki! Popatrzcie na poniższe karty, poproście rodziców o przeczytanie poleceń i spróbujcie poćwiczyć jak zwierzęta! wink

Karty pochodzą ze strony "Pani Monia", na której znajdziecie również wiele innych ciekawych pomysłów na zabawy.

A teraz zapraszamy Was do obejrzenia przygód Treflików.

Udało się? Na pewno uważnie słuchaliście, więc prosimy odpowiedzcie na poniższe pytania:

A na koniec mamy dla Was puzzle. Spróbujcie pociąć rysunki na 4 elementy i ułożyć je ponownie. Później puzzle można nakleić na kartkę lub układać wielokrotnie.

Dziękujemy Wam za dziś. Serdecznie pozdrawiamy Panie Anetka i Beatka!