• ZAJĘCIA WSPOMAGAJĄCE

• 09.09.2021 09:42
        • Szanowni Państwo

Informuję, że na podstawie § 10jrozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493, z późn. zm.) w szkole planuje się zorganizowanie zajęć wspomagających, o których mowa w  § 10f ust. 1 wymienionego rozporządzenia, w okresie  od dnia 2 września 2021 r. do dnia 22 grudnia 2021 r.1 , z następujących przedmiotów:

• Szczepienie przeciw COVID-19 dzieci od 12 roku życia

• 01.09.2021 15:04
        • Szanowni Państwo,

Informuję, że zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia od 7 czerwca 2021 rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Szczepienia odbywają się w istniejącej bazie punktów szczepień. Od 01.09.2021 istnieje możliwość organizacji szczepień w szkołach. W związku z tym:

1. Dyrektor szkoły wystąpił do Centrum Medyczno-Diagnostycznego Sp. z o. o. w Siedlcach, które sprawuje opiekę w ramach medycyny szkolnej, o zorganizowanie szczepień przeciw COVID-19 dla uczniów Szkoły w Hucie Mińskiej.

2. Od 06.09.2021 do 10.09.2021 w sekretariacie szkoły będzie można pobrać i złożyć deklaracje dotyczącą udziału dziecka w szczepieniu (oraz ewentualnie dodatkowych osób: członka rodziny ucznia lub pracownika szkoły), a także kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej. (Kwestionariusz równocześnie zawiera zgodę rodzica/ opiekuna dziecka na szczepienie.)

3. Szkoła powiadomi punkt szczepień o liczbie złożonych deklaracji i liczbie osób chętnych do zaszczepienia w wyznaczonym terminie.

4. W przypadku szczepienia na terenie szkoły zostanie przygotowane miejsce:

➢ dla uczniów/osób oczekujących na szczepienie,

➢ do weryfikacji formalnej kwestionariusza,

➢ do kwalifikacji do szczepienia przez lekarza,

➢ do szczepienia,

➢ do obserwacji po podaniu szczepionki.

5. Minimalna liczba chętnych do szczepień na terenie szkoły to 12 osób.

6. W przypadku mniejszej liczby chętnych szczepienia będą odbywać się na terenie najbliższej dla szkoły przychodni „Centrum”.

7. Terminy szczepień ustalane będą indywidualnie dla szkoły zgodnie z harmonogramem pracy przychodni.

8. Preparaty dopuszczone do szczepień dzieci 12-18 lat to Pfizer i Moderna.

9. Podanie drugiej dawki szczepionki może odbyć się za 21 dni na terenie szkoły lub też w najbliższym punkcie szczepień

10. Dzieci w wieku 12-15 lat kwalifikuje lekarz.

12. Kwestionariusz równocześnie zawiera zgodę rodzica/ opiekuna dziecka na szczepienie. Według założeń programu rodzic nie musi być obecny podczas szczepienia. Obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa dziecku w trakcie i po szczepieniu spoczywa na zespole obsługującym punkt szczepień i nauczycielach.

Piotr Matzanke

• DOWOZY DLA UCZNIÓW

• 31.08.2021 13:01
        • Dowozy dla uczniów z Grabiny, Iłówca, Wólki Iłówieckiej zaczynamy od czwartku, 2 września 2021 wg poniższego rozkładu:
          dowoz.pdf
        • Harmonogram spotkań z rodzicami

• 27.08.2021 20:52
        • 02.09.2021 - Spotkanie rodziców klas 6-8

17:00 do 19:00

Pierwsze spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas. Krótkie spotkanie informacyjne na temat organizacji szczepień przeciwko COVID19 dla dzieci od 12 roku życia.

09.09.2021 - Spotkanie rodziców klas 1-5

17:00 do 18:00

Pierwsze spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas.

09.09.2021 Pierwsze spotkanie Rady Rodziców

18:00 do 19:00

• Wybory do Prezydium Rady
          • Kalendarz roku szkolnego, w tym dni wolnych od zajęć lekcyjnych.
          • Program wychowawczy
          • Ustalenie wysokości składek na fundusz Rady na rok szkolny 2021/22
          • Ubezpieczenie NNW – wybór oferty
          • Wysokość opłat za posiłki
        • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 01.09.2021

• 25.08.2021 10:16
        • Szanowni Państwo,
          Rok szkolny 2021/2022 rozpoczniemy o godzinie 9:00, mszą świętą w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hucie Mińskiej. Wraz z Księdzem Wojciechem Pancewiczem zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów z rodzicami oraz nauczycieli i zachęcamy do aktywnego, pełnego uczestnictwa w mszy.

Po mszy, wraz z uczniami pod opieką wychowawców udamy się na spotkania, podczas których uczniowie zostaną zapoznani z planem lekcji, wszyscy przypomnimy sobie najważniejsze reguły obowiązujące w naszej Szkole. Ten pierwszy dzień w szkole zakończymy do godziny 11:30.

Uczniów przybywających na spotkanie w dniu 01.09.2021 prosimy o przyniesienie butów na zmianę oraz maseczek ochronnych. Rodzice, osoby towarzyszące dzieciom wchodzą do szkoły wyposażone w środki ochrony osobistej – maseczki. Po wejściu do szkoły prosimy o zdezynfekowanie rąk. Z powodu rozbudowy, do dyspozycji przyjeżdżających samochodami pozostaje jedynie 10 utwardzonych miejsc parkingowych.

Świetlica szkolna rozpocznie swoją pracę w dniu 02.09.2021 od godziny 7:30 do 16:30. Zapisy na świetlicę rozpoczną się  01.09.2021.

Obiady dla uczniów klas Szkoły Podstawowej wydawane będą od 06.09.2021. Zapisy na jednodaniowe obiady w sekretariacie szkoły.

Komunikat w sprawie dowozów uczniów z miejscowości Grabina zostanie ogłoszony natychmiast po podpisaniu umowy z przewoźnikiem i ustaleniu rozkładu jazdy.

Piotr Matzanke