• INTEGRACYJNA WYCIECZKA KLAS 6, 7 I 8 NA MAZURY.

     • Kilka wspólnych zdjęć.

      W dniach 9 i 10 września 2021 r. uczniowie klas: 6, 7 i 8 wyruszyli spod szkoły razem z wychowawcami: Panią Hanną Jackiewicz i Panią Magdaleną Książek oraz Panią Hanną Biedruna-Kudź i zaprzyjaźnionym kierowcą Panem Mariuszem Parolem do Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego GWAREK w Pięknej Górze.

      Mazury przyjęły nas słonecznie a grupa animacyjna ośrodka od razu po zakwaterowaniu podzieliła uczniów na 3 grupy i rozpoczęła zajęcia tematyczne z animatorami:

      1) animacje pierwszerj pomocy, w której uczniowie na początku słuchali teorii, a potem wykorzystywali ją w praktyce i mieli udzielić pomocy osobie poszkodowanej,

      2) szkoła komandosów, w której uczniowie trenowali biegi, marsz, czołganie się po plaży oraz mieli doczynienia z atrapami broni, 

      3) zabawy w piłkach Bubbles, które uczniowie zakładali, poruszali się w nich i rozgrywali w nich mecz drużynowy,

      4) paintball, uczniowie na początku zostali poinformowani o zasadach bezpiecznego używania broni a następnie w grupkach uczestniczyli w zajęciach animowanych przez animatorów.

      Ostatnie zajęcia grupowe to były nocne podchody na terenie ośrodka. Każda grupa miała do wykonania konkretne zadania, w których wykonaniu przeszkadzali animatorzy. Mimo to zadania te nasze grupy wykonały bardzo dobrze i przed czasem. 

      Wyjazd okazał się udany i bezpieczny, posiłki pyszne. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i pełni wrażeń. Już planujemy następną wycieczkę :)

     • Spotkanie klasy VIII z radcą prawnym.

     • Uczniowie kl.VIII w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczestniczyli w spotkaniu z radcą prawnym.

      Tematem prelekcji naszego gościa była historia jego ścieżki edukacyjno-zawodowej. Młodzież mogła usłyszeć informację o predyspozycjach do zawodu prawnika, a także drodze edukacyjnej zawodu. Spotkanie to przyczyniło sie do budowania świadomości zawodowej uczniów, a także zwiększenia motywacji do nauki. Ponadto wizyta ta udowodniła uczniom, że warto szukać w sobie życiowych celów i konsekwentnie dążyć do nich.

      Dorota Kamela