• Zawołani po imieniu

• Nowa galeria Zawołani po imieniu została dodana do albumu fotograficznego

Anna Woźniak

We wtorek 26 kwietnia w Hucie Mińskiej Kazimierz Przekora został uhonorowany w ramach programu Instytutu Pileckiego „Zawołani po imieniu”. 2 lipca 1943 r. za ukrywanie trzech nieznanych żydowskich mężczyzn został zastrzelony przez niemieckiego żandarma Friedricha Gutberleta.

Uroczystości rozpoczęła w południe msza święta w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hucie Mińskiej. Jej uczestnicy przeszli pod tablicę upamiętniającą Kazimierza Przekorę na terenie przed Szkołą Podstawową im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z siedzibą w Cielechowiźnie.

Wtorkowa uroczystość w Hucie Mińskiej była już dwudziestym piątym upamiętnieniem Polaka ratującego Żydów. Kazimierz Przekora jest pięćdziesiątym szóstym bohaterem przypomnianym w ramach programu „Zawołani po imieniu” realizowanym przez Instytut Pileckiego od trzech lat.

• INTEGRACYJNE WARSZTATY ARTYSZTYCZNE

• Integracyjne Warsztaty Artystyczne organizowane przy współpracy z wolontariuszami z Liceum Plastycznego w Mińsku Mazowieckim. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Huty Mińskiej i okolic, przybyłych z Ukrainy - dzieci i dorosłych oraz całą lokalną społeczność gotową do integracji podczas wspólnych, artystycznych aktywności.

9 kwietnia 2022

Sala Gimnastyczna  Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej

Інтегрована Художня Зустріч

ЗАПРОШУЄМО

всхі, хто приїхав з України-діти та дорослі. вся місцева громада, готова до інтеграції під час спільної діяльності.

9 квітня 2022

субота