• Zawołani po imieniu

     • Nowa galeria Zawołani po imieniu została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

      We wtorek 26 kwietnia w Hucie Mińskiej Kazimierz Przekora został uhonorowany w ramach programu Instytutu Pileckiego „Zawołani po imieniu”. 2 lipca 1943 r. za ukrywanie trzech nieznanych żydowskich mężczyzn został zastrzelony przez niemieckiego żandarma Friedricha Gutberleta.

      Uroczystości rozpoczęła w południe msza święta w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hucie Mińskiej. Jej uczestnicy przeszli pod tablicę upamiętniającą Kazimierza Przekorę na terenie przed Szkołą Podstawową im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z siedzibą w Cielechowiźnie.

      Wtorkowa uroczystość w Hucie Mińskiej była już dwudziestym piątym upamiętnieniem Polaka ratującego Żydów. Kazimierz Przekora jest pięćdziesiątym szóstym bohaterem przypomnianym w ramach programu „Zawołani po imieniu” realizowanym przez Instytut Pileckiego od trzech lat.

     • INTEGRACYJNE WARSZTATY ARTYSZTYCZNE

     • Integracyjne Warsztaty Artystyczne organizowane przy współpracy z wolontariuszami z Liceum Plastycznego w Mińsku Mazowieckim. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Huty Mińskiej i okolic, przybyłych z Ukrainy - dzieci i dorosłych oraz całą lokalną społeczność gotową do integracji podczas wspólnych, artystycznych aktywności.

       

      9 kwietnia 2022

      sobota

      godzina 11:00

      Sala Gimnastyczna  Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej

       

      Інтегрована Художня Зустріч

      ЗАПРОШУЄМО

      всхі, хто приїхав з України-діти та дорослі. вся місцева громада, готова до інтеграції під час спільної діяльності.

      9 квітня 2022

      субота

      об 11:00

      Спортзал Школа в Гуті Мінській