• X Rajd Pojazdów Zabytkowych.

     • Zapraszamy na X Rajd Pojazdów Zabytkowych. W tym roku próba sprawnościowo-zręcznościowa odbędzie się na nowym parkingu przy Szkole w Hucie Mińskiej

      Zapraszamy na godzinę 10:00!!!

     • Powiatowy Konkurs Recytatorski

     • Z wielką dumą ogłaszamy, że nasza uczennica Gabriela Dębała z klasy V zajęła II miejsce w IX Powiatowym Konkursie Recytatorskim Jednego Wiersza organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Bolesława Prusa w Kałuszynie.

     • Z mitologią za pan brat

     • Nowa galeria Z mitologią za pan brat została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

      Uczniowie klasy 5 zrealizowali  maju „Projekt edukacyjny z mitologią w tle”, którego głównym celem było przygotowanie przedstawienia na podstawie mitologii greckiej. Cele szczegółowe projektu to m.in.: dostarczenie uczniom wiedzy na temat mitologii greckiej, uzmysłowienie roli, jaką pełni ona w naszej kulturze, rozwijanie zainteresowań uczniów dotyczących teatru, współdziałanie w zespole i rozwiązywanie problemów w sposób twórczy

     • Na takie lekcje chemii czekamy w nowej szkole.

     • Klasa 7 uszestniczyła w lekcji chemii "na razie naszych marzeń". Każdy uczeń miał swoje stanowisko pracy i potrzebne materiały, w różnych stanach skupienia. Samodzielnie wykonywał doświadczenia, udzielał informacji na ich podstawie i doświadczał magii "prawdziwej CHEMII". Z niecierpliwieniem i nadzieją na lepsze jutro czekamy na lekcje w nowej sali chemicznej. 

      Hanna Biedruna-Kudź

     • Wycieczka do teatru

     • Nowa galeria Wycieczka do teatru została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

       Dnia 10 maja grupa uczniów z klas 4-8 wybrała sie na musical Bogowie i herosi. Musical zachwycił  Nas  spójnie i konsekwentnie zrealizowaną kompozycją oraz oryginalnymi i autentycznymi zapisami opowieści mitycznych. Z kolei komediowy scenariusz oraz zaskakujące efekty świetlne w towarzystwie świetnie skomponowanych i doskonale zaśpiewanych piosenek na żywo to niezaprzeczalne atuty tego przedstawienia.

      Spektakl przemyślany w każdym szczególe, a dodatkowo podana w bardzo atrakcyjny, wręcz rozrywkowy sposób wiedza, nie tylko zresztą z dziedziny mitologii, pozostanie z pewnością w pamięci młodych widzów na zawsze.

     • WYCIECZKA DO ENERGYLANDII - 25.04-27.04. 2022r.

     • Czekaliśmy na nią 2 lata i w końcu się odbyła. 

      25 kwietnia o 5:30 spod Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej odjechał autokar firmy Pamar z uczniami klasy:4, 5, 7, 8 i opiekunami. Kapryśna pogoda kwietniowa łaskawie obdarzyła nas: słońcem, delikatnym deszczykiem i umiarkowanie ciepłą temperaturą, ale nie popsuło to nam humorów, bo czekały nas super atrakcje każdego dnia.

      Pierwszego dnia dojechaliśmy w południe do Krakowa, by uczestniczyć w interaktywnych zajęciach w Ogrodzie Doświadczeń i Muzeum Inżynierii im. Stanisława Lema. To była doskonała okazja do nauki przez zabawę. Dzięki interaktywnej ekspozycji młodzi i starsi mogli z łatwością poznać wiele praw fizyki, wybrać się w podróż kosmiczną i uczestniczyć w lekcji marzeń. Na terenie ogrodu zbadaliśmy około 110 urządzeń, które warto było dotykać, by różnymi zmysłami doświadczać zjawisk fizycznych. W tym niecodziennym muzeum można spędzić czas zarówno na „Odlotowym placu zabaw", jak i w „Naukowej siłowni”. Dla tych odważniejszych organizatorzy przygotowali prawdziwą perełkę: rower na linie i żyroskop, na których niektórzy nasi najodważniejsi uczniowie sprawdzali, czy mogą być lotnikami i kosmonautami. Następnie dotarliśmy do hotelu Zakliki, by pomieszkać w pokojach, zjeść kolację oraz odpocząć i zregenerować siły przed następną atrakcją wycieczki: Energylandią.

      Kolejny dzień rozpoczął się słonecznie i po śniadaniu ruszyliśmy prosto do Energylandii. Starsza młodzież w grupkach sama zdobywała po kolei wszystkie akrakcje parku rozrywki, a najmłodsi z opiekunami zaliczali te dostosowane do wzrostu i wieku. Każda grupa meldowała się co godzinę i zdawała raport. Dzięki umiarkowanym warunkom atmosferycznym, można było kilka razy zaliczyć swoje "ulubione zjeżdżalnie". Energylandia jednych przyprawiała o zawroty głowy, innych o bolące gardła, bo krzyki było słychać co chwilę i po pewnym czasie każdy się do nich przyzwyczaił, a jeszcze innych o roztrój żołądka. Z pewnym poślizgiem udało się zebrać całą grupę i wrócić do hotelu, by pozwolić ciału odpocząć i spowrotem poukładać wszystkie narządy wewnętrzne na swoim miejscu. 

      Nie wiadomo czy to "zakręcone atrakcje" czy świeże powietrze sprawiły, że młodzież padła ze zmęczenia zarówno jednej nocy, jak i drugiej, pozwalając odpocząć też opiekunom.

      Ostatni dzień po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu przynióśł nam chwilę refleksji i zadumy podczas pobytu w Domu Rodzinnym Karola Wojtyły w Wadowicach. Przypominaliśmy sobie jego życiorys, piękne słowa i przesłania naszego patrona szkoły. Wróciliśmy wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń, planując za rok kolejny wyjazd.

      Hanna Biedruna-Kudź

     • Wiwat maj, błogi maj :)

     • Nowa galeria Wiwat maj, błogi maj :) została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

      Majowe święta to takie dni, o których należy pamiętać. Jeszcze przed rozpoczęciem długiego, majowego weekendu nasi  uczniowie dowiedzieli się, dlaczego ten czas jest dla nas Polaków tak szczególny, kształtowali postawy patriotyczne i z niezwykłą starannością tworzyli piękne kotyliony, polskie flagi, a także gazetki w klasach i na korytarzu. Śpiewali również majowe utwory, a najstarsi uczniowie podjęli się zadania wytłumaczenia Nam, czym jest patriotyzm.