• DOBROWOLNE UBEZPIECZENIE NNW NA ROK SZKOLNY 2022/2023
     • DOBROWOLNE UBEZPIECZENIE NNW NA ROK SZKOLNY 2022/2023

     • Informuję, że Rada Rodziców wybrała ofertę ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. W tym roku polisę wystawiła firma TUZ. Dzieci są objęte ochroną ubezpieczeniową od 14.09.2022, dzięki czemu zachowana  jest ciągłość ubezpieczenia.
      Rada rodziców wybrała dwa warianty przygotowane przez ubezpieczyciela, różniące się wysokością składki i adekwatnie do tego zakresem świadczeń. Do wyboru są  dwie opcje ubezpieczenia uwzględniające  składkę roczną w wysokości 35zł lub 60zł. Ogólne warunki ubezpieczenia i zakres ubezpieczenia w obu wariantach zamieszczone zostały w załącznikach do informacji.
      Ważne! Każdy z państwa podejmuje osobiście decyzję, który wariant wybierze.
      Jak tylko przygotujemy listy, wychowawcy rozpoczną zbieranie składek. Tymczasem proszę uważnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia, zapoznać się z zakresem ubezpieczenia i zastanowić się nad wyborem wariantu.
      Jak co roku podtrzymuję  stanowisko, że ze względu na niską wysokość świadczenia należy to rozwiązanie traktować, jako podstawowe zabezpieczenie. Zachęcamy do  ubezpieczania dzieci we własnym zakresie adekwatnie do swoich możliwości finansowych.

      OWU_BEZPIECZNA_NAUKA_TUZ.pdf
      ZAKRES_UBEZPIECZENIA_WARIANT_II_35_ZL.pdf
      ZAKRES_UBEZPIECZENIA_WARIANT_V_60_ZL.pdf       
     • Wizyta radcy prawnego w kl. VIII

     • W dniu 19 września 2022 roku na  zajęciach z doradztwa zawodowego w kl.VIII  odbyło się spotkanie uczniów z radcą prawnym.

      Podczas spotkania uczniowie  zostali zapoznani z podstawowymi wiadomościami na temat organizacji i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz organów ścigania. Poza tym poruszono kwestie związane z odpowiedzialnością za czyny karalne i przestępstwa. Uczniowie poznali  zawody prawnicze oraz drogę dojścia do zawodu prawnika.

      Wizyta prawnika w klasie VIII miała walor edukacyjny i prewencyjny.

      Dorota Kamela

     • SZKOLNA WYCIECZKA NA MAZURY

     • W dniach 12 i 13 września 2022 roku po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej wyruszyli na Mazury do Centrum Aktywnego Wypoczynku GWAREK w Pięknej Górze. Pogodę, humor i wsparcie animatorów mieliśmy doskonałe. To już nasz 7 wypad do Krainy Wielkich Jezior, a atrakcje i zajęcia tutaj wciąż nowe i ciekawe. W tym roku nasi uczniowie z klas: 5, 7 i 8 wraz z opiekunami i rodzicami zmagali się z aktywnymi zajęciami pobudzającymi kreatywne myślenie:  team building, old wood games i nocnej gry strategicznej oraz podczas zajęć sportowych i sprawnościowych: archery tag i wyscigi gokartów. 

      Rokrocznie nasi uczniowie godnie reprezentują naszą szkołę, wzorowo zachowując się na terenie ośrodka, poczas zajęć animowanych oraz w restauracji i autokarze. Jako wychowawca jestem dumna słuchając wypowiadanych pochwał na temat moich uczniów przez animatorów i pracowników ośrodka. Spotkaliśmy tu absolwenta naszej szkoły Adriana Sikorę, który sprawdził się jako wychowawca i jako animator pracując na terenie Gwarka od roku. Wspaniale zaopiekował się naszą młodzieżą. 

      Hanna Biedruna-Kudź i Hanna Jackiewicz