• Wolontariusze z wizytą w schronisku Na Paluchu.

     • Wolontariusze wraz z opiekunami p.Elżbietą Raszkowską i p.Dorotą Kamela odwiedzili schronisko dla zwierząt Na Paluchu w Warszawie. Jak co roku uczniowie zebrali karmę, kocyki, zabawki dla podopiecznych schroniska. Oprócz wizyty w schronisku wolontariusze zwiedzili Muzeum Ewolucji.Zbiory muzealne zrobiły na uczniach duże wrażenie. 

      Dorota Kamela , Elżbieta Raszkowska

     • Wizyta VIII klasy w ZS nr 1 w Mińsku Mazowieckim

     • Uczniowie klasy VIII w ramach zajęć z doradztwa zawodowego w dn. 21.11.2022 odwiedzili ZS nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Celem wizyty było zapoznanie się z ofertą szkoły. 
      Młodzież zwiedziła różne nowoczesne pracownie, m.in.: geodezyjną, komputerową, fryzjerską i stylizacji ubioru. Miejmy nadzieję, że wizyta pomoże wybrać Uczniom właściwy kierunek kształcenia w przyszłości.

      Dorota Kamela

     • UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA SZKOŁY

     • 19 października 2022 roku zapisał się grubymi zgłoskami w historii naszej szkoły oraz w pamięci uczniów i okolicznych mieszkańców. Dlaczego? Tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie nowego skrzydła naszej szkoły. Od dawna czekaliśmy na rozbudowę naszej placówki, gdy wreszcie to nastąpiło, wszyscy cieszyliśmy się, snując różne plany i marzenia. Rozpoczynając we wrześniu nowy rok szkolny 2022/2023 z radością weszliśmy do nowej części szkoły. Wspólnie, uczniowie z nauczycielami, zaczęliśmy po swojemu zagospodarowywać sale. Pracując metodą projektu zatytułowanego „Na tropie inspiratorów”, szukaliśmy inspiracji wśród ludzi, których praca, odkrycia, wynalazki  przyczyniły się do rozwoju nauki, kultury, sztuki, którzy zmieniali świat na lepsze. Efekty zostały zarejestrowane i zaprezentowane zaproszonym gościom podczas uroczystości.

      Ceremonii przecięcia wstęgi w obecności pocztu sztandarowego, dokonali: Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki – Janusz Piechoski, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego – Elżbieta Lanc, i przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Anna Bielecka. Następnie ks. Wojciech Pancewicz dokonał poświęcenia krzyży i nowego budynku.

      Następnie dyrektor uhonorował osoby, które przyczyniły się do rozbudowy szkoły symbolicznym wbiciem gwoździ w pamiątkową tablicę, byli to: radny VII kadencji - Pan Tomasz Kurowski, Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki - Pan Janusz Piechoski i Pani Elżbieta Lanc - reprezentującą Zarząd Województwa Mazowieckiego, które wsparło rozbudowę  szkoły kwotą 3 615 456,44 zł.  

      fot. Ewa Rafałowska

     • Wyniki szkolnego konkursu „Jan Paweł II w naszych wspomnieniach”

     • Jury w składzie: p. Anna Koszel, p. Ewa Olszewska i p. Irena Nowak wyłoniło zwycięzców tegorocznego konkursu przygotowanego z okazji XXII Dnia Papieskiego. Oto wyniki:

      •  Rodzinny konkurs plastyczny – klasy: „0”, 1, 2, 3

      I miejsce  -  Alicja Kozyra – „0”

      II miejsce -  Bartosz Żeberek – kl.2

      III miejsce -  Maja Sielska – „0”

      Wyróżnienie – Mikołaj Gorczyca – kl.2

       

      • konkurs plastyczny (lapbook) – klasy 4, 5, 6

      I miejsce – Oliwia Koszel – kl. 4

      II miejsce – Lena Gorczyca – kl. 5

      III miejsce – Kryspin Kopacz – kl. 4

       

      • konkurs literacki dla kasy  7, 8

       

      Trzy równorzędne wyróżnienia dla uczniów kl. 8: Wiktorii Kowalskiej, Klaudii Miąsek i Karola Podobasa.

       

      Gratuluję nagrodzonym i jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali prace na konkurs. Rozdanie nagród nastąpi w najbliższym czasie.

      Irena Nowak