• We will rock you -wyjazd do teatru.

     • Nowa galeria We will rock you -wyjazd do teatru. została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

      Muzyka łączy nie tylko pokolenia, lecz również rodziców, absolwentów, pracodawców i nauczycieli. Ostatni piątek upłynął Nam  na wspólnym wyjeździe do Warszawy, podczas którego uczestnicy wycieczki mieli okazję udali się na przedstawienie do teatru muzycznego, tym razem do Teatru Muzycznego Roma na musical „We Will Rock You”.

     • Dzień Zdrowej Żywności - śniadanie na trawie.

     • Nowa galeria Dzień Zdrowej Żywności - śniadanie na trawie. została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

      Dnia 24 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowej Żywności. W obecnym świecie to co jemy i to, w jaki sposób się odżywiamy, ma dla naszego organizmu bardzo duże znaczenie zdrowotne. Uczniowie i nauczyciele w tym dniu kontrolowali, co jedzą i w jakich ilościach. Postanowiliśmy zorganizować wspólne drugie śniadanie. Poszczególne klasy przygotowały pyszne kanapki, sałatki, surówki owocowe i warzywne. Zamiast napojów gazowanych lub tych z kartonika piliśmy aromatyczne soki zrobione przez nasze mamy, babcie, czy też wychowawców. Na deser zaś mieliśmy pachnące jabłka oraz smakowite konfitury i powidła. Wszystkim smakowało to wyjątkowe śniadanie. Wspólne spożywanie posiłku przypadło nam do gustu

     • Nocowanka Klasy 5

     • Nowa galeria Nocowanka Klasy 5 została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

      W nocy z 21 na 22 kwietnia uczniowie klasy 5, pod opieką wychowawczyni Anny Woźniak i rodziców, uczestniczyli w integracyjnej imprezie "Ale w szkole jest wesoło!". Puzzle, konkursy szybkości i zręczności, zabawy logiczne i sportowe to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekały na dzieci w szkole. Gdy w sobotę, uczniowie szczęśliwi, choc zmęczeni, rozchodzili się do domów, wysunęli wniosek : My chcemy jeszcze raz. 

     • KATYŃ - PAMIĘTAMY

     • Uroczysty apel upamiętniający 83. rocznicę zbrodni katyńskiej, został przygotowany przez uczniów kl.4. Zbrodnia katyńska to mord dokonany wiosną 1940 r. na niemalże 22 tysiącach Polaków: oficerów wojska i policji, lekarzy, naukowców, prawników, inżynierów, nauczycieli,... przez funkcjonariuszy NKWD. W programie znalazły się narracje tekstów historycznych przypominających tragiczne losy Polaków więzionych w obozach w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie,..., a następnie skrytobójczo zamordowanych strzałem w tył głowy. Wysłuchaliśmy też wierszy i piosenkarki "W katyńskim lesie" oraz przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty z życia wiceadmirała Ksawerego Czernickiego, zamordowanego w Charkowie, pamięci którego jest posadzony na terenie naszej szkoły dąb.Ten montaż miał umożliwić uczniom zgłębienie naszej historii, a także pokazać, że patriotyzm jest wartością wciąż aktualną. 

      Irena Nowak, wychowawca kl.4.