• Rocznica Nadania Imienia Szkole Podstawowej w Hucie Mińskiej

• 18 maja to data przypominająca nam o urodzinach naszego Wielkiego Rodaka - Karola Wojtyły - Św. Jana Pawła II. 15 lat temu - 18 maja 2008 roku, właśnie on - Karol Wojtyła został patronem naszej szkoły. Z tej okazji społeczność szkolna, na czele z pocztem sztandarowym, uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej, którą celebrował ks. Wojciech Pancewicz - proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hucie Mińskiej. Po Mszy, Pan Dyrektor Piotr Matzanke w krótkim przemówieniu nawiązał do wydarzeń sprzed 15 lat, przypomniał tekst roty ślubowania i odniósł te słowa do tego, jak w obecnych czasach wypełniać nauczanie naszego patrona. Następnie wszyscy udaliśmy się do szkoły, by poczęstować się kremówkami ufundowanymi przez Pana Rafała Majewskiego - właściciela cukierni w Mrozach. Później, w zaciszu naszych sal lekcyjnych, wspominaliśmy życie i nauczanie naszego patrona odnajdując ich wpływ na nasze relacje rodzinne i koleżeńskie. Z tymi przemyśleniami wróciliśmy do codziennych obowiązków, bo musimy od siebie wymagać...

Irena Nowak

• ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNY

• Już dziś zapraszamy Państwa na Piknik Rodzinny.

To już w niedzielę- 21 maja mnóstwo atrakcji dla całej rodziny!

Zaczynamy o godzinie 13:00.

Będzie to również świetna okazja do zwiedzenia naszej NOWEJ SZKOŁY.