• Pierwszy Turniej Rugby Tag o Puchar RC Mazovia
     • Pierwszy Turniej Rugby Tag o Puchar RC Mazovia

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pierwszy Turniej Rugby Tag o Puchar RC Mazovia.

      11.05.2019 na „Orliku” w Hucie Mińskiej odbył się pierwszy - historyczny turniej dzieci w RUGBY TAG. Organizatorem turnieju była Nasza szkoła i Klub Rugby RC Mazovia Mińsk Mazowiecki. W turnieju wzięły udział drużyny z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im świętego Dominika Savio w Mińsku Mazowieckim, Szkoły Podstawowej im. księdza Antoniego Tyszki w Janowie, Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej oraz „dzika” drużyna składającą się z dzieci trenujących Rugby w klubie RC Mazovia. O tym jak zacięta była rywalizacja świadczy fakt, że o zwycięstwie zadecydowało jedno przyłożenie, dzięki któremu główne trofeum – puchar trafił do Naszej szkoły. Drugie miejsce przypadło drużynie z Janowa a trzecie Szkole Salezjańskiej z Mińska Mazowieckiego.  Czwarte miejsce zajęła „dzika” drużyna wspierana przez wypożyczonych zawodników z Huty Mińskiej (Kacpra, Macka i Radka), którzy zgodzili się rozgrywać mecze dla swojej drużyny i swoich młodszych kolegów.  Obecni na meczu zawodnicy drużyny RC Mazovia podkreślali zaangażowanie zawodników, postawę Fair Play a zgromadzeni kibice żywo reagowali na emocjonujące akcje indywidualne i zespołowe oraz efektowne przyłożenia. Wszystkim reprezentantom szkoły gratuluję walki i wyniku.

      Skład drużyny: Anna Bielecka, Kacper Łyczkowski, Maciek Książek, Łukasz Piekarski, Karol Podobas, Daniel Kubicki, Kuba Koszewski, Szymon Niewczas, Radek Patoleta, Paweł Ziędalski, Roksana Barańska.

      Link do wszystkich zdjęć z turnieju:

      https://drive.google.com/folderview?id=14b-HYriPA54wK7BJ2wUiPEVE2KyEW1EU

     • Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r..

     • 24 kwietnia o 500 spod szkoły w Hucie Mińskiej odjechał autokar z uczniami klas 4-8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum w stronę Gniezna. Rozpoczęła się trzydniowa, historyczna wycieczka do początków Państwa Polskiego. Wzięło w niej udział 43 uczniów i 5 opiekunów. Jechał z nami sprawdzony od lat i bardzo lubiany przez dzieci kierowca Pan Mariusz Parol. Zapowiadały się piękne dni, wręcz wymarzone na podóżowanie, zwiedzanie i poznawanie historycznych miesjc Polski.

             

      Do Gniezna dojechaliśmy ok. godziny 1030 i tam na wzgórzu Lecha u wrót Katedry Bolesława Chrobrego czekał już na nas nasz przewodnik Pan Przemysław Kujawski, który przez kolejne dni dzielił się z nami wiedzą historyczną, przyrodniczą i życiową. Zwiedziliśmy katedrę i jej podziemia oraz przepiękny skarbiec. Zatrzymaliśmy się na dłużej przy zabytkowych i niepowtarzalnych Drzwiach Gnieźnieńskich.

       

      Wszyscy wdrapaliśmy się na taras widokowy, by podziwiać Gniezno i okolice. Następnie udaliśmy się do muzeum Początków Państwa Polskiego i tam pośród wystaw i eksponatów oglądaliśmy 3 filmy edukacyjne, opisujące historię tego rejonu. Dowiedzieliśmy się, że Chrzest Polski mógł odbyć się w Gnieźnie, ale też w Poznaniu i Ostrowie Lednickim. Przewodnik pokazał nam fakty przemawiające za każdym z tych miejsc, które zwiedzaliśmy. Ostatnim punktem programu, nieco zmieniającym klimat historyczny, było obejrzenie największej w Polsce parowozowni, znajdującej się w Gnieźnie. Uczniowie nasi mieli możliwość obejrzenia ogromnego kompleksu kolejowego - unikatu na skalę europejską.

      Na obiadokolację i punkt noclegowy dotarliśmy o godzinie 1800 do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gozdawie. Po pysznym posiłku rozpakowaliśmy się w pokojach i kto miał ochotę mógł skorzystać z sali sportowej. Zajęcia poprowadziła Pani Dorota Kamela. Inni uczniowie skorzystali z pięknej pogody i wokół ośrodka porozkładali koce i na nich odpoczywali.

      25 kwietnia dzień rozpoczął się od pobudki i pysznego śniedania. Pierwszym punktem był dojazd i zwiedzanie Ostrowa Lednickiego. Zobaczyliśmy miejsce możliwego Chrztu Polski, a następnie przepłyneliśmy promem na wyspę z Palatium Mieszka I, zobaczyliśmy ruiny babtysterium i wielką rybę - symbol zlotów młodzieży w Lednicy.

      Następnie pojechaliśmy do Poznania, by zobaczyć trykające Koziołki na Ratuszu, przepiękną starówkę i sukiennice Poznania. Miło spędziliśmy czas, kupiliśmy pamiątki i pyszne rogale marcińskie. Kto miał chwilę to szukał króli poznańskich, ukrytych na rynku.

      Ostatnim punktem była wizyta w palmiarni, w której oglądaliśmy motyle z ostatniego wylęgu, palmy i ezotyczne rośliny oraz wystawy tematyczne: motyli, chrabąszczy, skorpionów i pająków. W jednym z pawilonów oglądaliśmy ryby tropikalne Azji, Afryki oraz Ameryki Północnej i Południowej.

         

      Późnym popołudniem dotarliśmy na pyszny posiłek. Uczniowie odpoczywali na terenie ośrodka lub korzytali z zajęć sportowych.

      26 kwietnia dzień rozpoczął się bardzo wcześnie. Pobudka o 600, potem śniadanie i wyjazd 730, by dojechać do Biskupina. Zwiedzaliśmy różne osady: najwcześniejszą - neolityczną, potem łużycką. Obejrzeliśmy chaty, obejścia i sprzęty codziennego użytku. Poznaliśmy historię plemion żyjązych w tych miejscach i podziwialiśmy dotąd zachowane zabytki kultury polskiej.

      Potem pojechaliśmy do Kruszwicy, by wejść na Mysią Wieżę by podziwiać widoki i jezioro Gopło, które wyglada jak szeroka rzeka.Tutaj też zjedliśmy pyszny obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Huty Mińskiej. Do szkoły dotarliśmy o odzinie 2000.

      Opracowała: Hanna Biedruna-Kudź. Zdjęcia Dorota Kamela.

    • Strajk - zbliża się wznowienie zajęć.
     • Strajk - zbliża się wznowienie zajęć.

     • Szanowni Państwo po przeanalizowaniu sytuacji stwierdzam, że jutro - to jest  26.04.2019 (w piątek) trwa strajk nauczycieli. Jutro nie ma możliwości zorganizowania jakichkolwiek zajęć w szkole podstawowej i oddziałach przedszkolnych. Pod względem formalnym to będzie ostatni dzień kiedy prowadzenie akcji strajkowej jest możliwe.

      W związku z tym rozpoczęcie zajęć w szkole podstawowej i przedszkolu z całą pewnością nastąpi  w poniedziałek 29.04.2019.

      Zgodnie z poprzednimi ustaleniami do przekazywania informacji rodzicom na temat przerwania lub zakończenia akcji strajkowej, upoważnieni są wyłącznie dyrektor szkoły i wychowawcy klas.

      Jednocześnie potwierdzam, że w dniu dzisiejszym to jest 25.04.2019 o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców zainteresowanych obecną sytuacją.

      Dyrektor Szkoły w Hucie Mińskiej Piotr Matzanke

    • Strajk kolejny dzień
     • Strajk kolejny dzień

     • Szanowni Państwo do godziny 21.00 nie udało się uzyskać żadnych informacji, które dawałyby nadzieję na rozpoczęcie zajęć od dnia jutrzejszego. Wciąż nie ma możliwości organizowania jakichkolwiek zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych w szkole podstawowej i oddziałach przedszkolnych.

      Zgodnie z poprzednimi ustaleniami do przekazywania informacji rodzicom na temat przerwania lub zakończenia akcji strajkowej, upoważnieni są wyłącznie dyrektor szkoły i wychowawcy klas. Kolejne informacje przekazywane będą w sposób ustalony we wcześniejszych komunikatach.

      W przypadku zmiany sytuacji będziecie Państwo o tym natychmiast informowani.

      Jednocześnie zapraszam zainteresowanych sytuacją rodziców na spotkanie w dniu 25.04.2019 na godzinę 18:00.

      Dyrektor Szkoły w Hucie Mińskiej Piotr Matzanke

    • Strajk nauczycieli
     • Strajk nauczycieli

     • Informuję, że zaplanowane egzaminy na koniec gimnazjum odbyły się w wyznaczonych terminach. Potwierdzam, że zaplanowane egzaminy na koniec szkoły podstawowej odbędą się również zgodnie z harmonogramem.

      Przypominam, że

      • w czasie trwania egzaminów na koniec szkoły podstawowej tj. od 15-17.04.2019 wszyscy uczniowie mają dni wolne od zajęć lekcyjnych,
      • od dnia 18.04 do 23.04.2019 w szkole trwać będzie  przerwa świąteczna.

      Jednocześnie informuję, że w związku trwającą akcją strajkową, nie ma możliwości organizowania jakichkolwiek zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych w szkole podstawowej i oddziałach przedszkolnych. Żadne informacje nie pozwalają mi określić przypuszczalnej daty zakończenia strajku.

      Zgodnie z poprzednimi ustaleniami do przekazywania informacji rodzicom na temat przerwania lub zakończenia akcji strajkowej, upoważnieni są wyłącznie dyrektor szkoły i wychowawcy klas. Kolejne informacje przekazywane będą w sposób ustalony we wcześniejszych komunikatach.

      Dyrektor Szkoły w Hucie Mińskiej Piotr Matzanke

    • Strajk nauczycieli - dzień 1
     • Strajk nauczycieli - dzień 1

     • Zgodnie z przewidywaniami w dniu dzisiejszym nauczyciele Szkoły w Hucie Mińskiej przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. W związku z powyższym w szkole podstawowej i oddziałach przedszkolnych nie ma możliwości organizowania jakichkolwiek zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych.

      Potwierdzam, że:

      Rekolekcje zaplanowane na 11 i 12 zostały ostatecznie przełożone na godziny popołudniowe.

      Ponadto oświadczam ponownie, że:

      Egzaminy na koniec szkoły podstawowej i gimnazjum odbędą się w wyznaczonych terminach i zgodnie z przyjętym harmonogramem.  

      Kolejne informacje przekazywane będą w sposób ustalony we wcześniejszych komunikatach.

       

      Dyrektor Szkoły w Hucie Mińskiej Piotr Matzanke

    • Strajk nauczycieli
     • Strajk nauczycieli

     • Po analizie dostępnych na godzinę 16:00 informacji zawiadamiam, że:

      1. W związku rozpoczynającą się od dnia 08.04.2019 akcją strajkową, w czasie jej trwania nie będzie możliwości zorganizowania jakichkolwiek zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych w szkole podstawowej i oddziałach przedszkolnych, dlatego zwracam się do wszystkich rodziców z prośbą o zabezpieczenie dzieciom opieki w okresie od 08.04.2019 do zakończenia protestu.
      2. Potwierdzam, że zaplanowane egzaminy na koniec szkoły podstawowej i gimnazjum odbędą się w wyznaczonych terminach.
      3. Uprzedzam, że zwróciłem się do Proboszcza Parafii MBNP w Hucie Mińskiej księdza Wojciecha Pancewicza o przełożenie zaplanowanych na 11 i 12 kwietnia rekolekcji na godziny popołudniowe - niezależnie od rozwoju sytuacji strajkowej.
      4. Zgodnie z poprzednimi ustaleniami do przekazywania informacji rodzicom na temat rozpoczęcia, przerwania lub zakończenia akcji strajkowej, upoważnieni są wyłącznie dyrektor szkoły i wychowawcy klas. Kolejne informacje przekazywane będą w sposób ustalony we wcześniejszych komunikatach.

      Dyrektor Szkoły w Hucie Mińskiej Piotr Matzanke

    • PODSUMOWANIE I SEMESTRU
     • PODSUMOWANIE I SEMESTRU

     • Czas płynie szybko i nawet się nie spostrzegliśmy, kiedy minął I semestr. Nadszedł więc czas podsumowań. W tym roku szkolnym mamy się czym chwalić, gdyż nasi uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby ich wyniki były jak najwyższe. Aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce najlepszych uczniów w szkole, trzeba było uzyskać średnią z ocen aż 5,14 lub wyżej, a więc poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Nasza najlepsza dziesiątka to: Kacper Romanyszyn (kl. VII), Klaudia Dziuszko (kl. Vb), Julia Niziuk (kl. III gimnazjum), Wiktoria Kowalska (kl. IV), Karol Podobas (kl. IV), Patrycja Tylkowska (kl. IV), Wiktoria Gajowniczek (kl. Vb), Zuzanna Walczak (kl. Vb), Oliwia Wójcik (kl. Va) oraz Natalia Stosio (kl. III). Najlepszą klasą w szkole pod względem wyników w nauce okazała się klasa IV ze średnią 4,50, zaraz za nimi uplasowała się klasa VII ze średnią 4,49, zaś trzecie miejsce zajęła klasa Vb, która uzyskała średnią 4,33. Pod względem zachowania najlepsi okazali się uczniowie kl. Vb, zaraz za nimi kl. IV oraz kl. Va. Najwyższą frekwencję osiągnęła klasa VI, na drugim miejscu znalazła się klasa IV, zaś na trzecim klasa 2. Wszystkim najlepszym gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów. Jesteśmy dumni z naszych prymusów! 

    • Goście specjalni w klasie IV - cz. 2
     • Goście specjalni w klasie IV - cz. 2

     • Kolejni goście zawitali na lekcji w klasie IV - tym razem pan Gabriel Romanyszyn i Krzyś Romanyszyn opowiedzieli nam o swojej papużce z gatunku Aleksandretta. Dyzio (takie imię nosi papuga) pięknie się z nami przywitał mówiąc: "Dzień dobry" :), pofruwał troszkę po sali ale orzeszków jeść nie chciał. Takie lekcje bardzo nam się podobają! Dziękujemy!

    • Dyskoteka karnawałowa
     • Dyskoteka karnawałowa

     • Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy.

      W poniedziałek 4 marca 2019 r.  w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII i III gimnazjum. Na ten dzień aula zamieniła się w salę balową, pięknie udekorowaną kolorowymi gwiazdkami. Uczniowie młodszych klas licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Niektórym nie zabrakło wyobraźni i przyodziali się w prawdziwe stroje karnawałowe, mieniące się cekinami, różnymi świecidełkami, przyozdobione piórami. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów, wszyscy bawili się doskonale. Gdy brakło siły, zawsze można było się posilić pysznymi ciastami.

      Za zorganizowanie dyskoteki serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Kameli i panu Gabrielowi Romanyszynowi.

    • Goście specjalni na godzinie wychowawczej w klasie IV!
     • Goście specjalni na godzinie wychowawczej w klasie IV!

     • Dzisiaj klasa IV gościła na godzinie wychowawczej pana Wiesława Tylkowskiego, który odwiedził nas wraz z dwoma ze swoich podopiecznych - szczeniętami airedale terrier z hodowli Bajkowa Sfora. Pan Tylkowski opowiedział nam o swojej hodowli, o tym, jak należy odpowiedzialnie zajmować się psami, a także odpowiedział na wszystkie nurtujące nas pytania związane z tym tematem. Psiaki, które pan Wiesław przywiózł ze sobą, były bardzo milutkie, mogliśmy je pogłaskać, a nawet wziąć na chwilkę na ręce i poprzytulać! To była ciekawa lekcja! Dziękujemy!

    • WALENTYNKI
     • WALENTYNKI

     •  W dniu św. Walentego pracownicy i uczniowie Szkoy Podstawowej w Hucie Mińskiej przesyłają wszystkim  życzenia  i heartheartheart

       

      Wszystkiego dobrego w Dniu Św. Walentego,
      dużo radości, dużo czułości,
      a przede wszystkim morza miłości.