• Wizyta VIII klasy w ZS nr 1 w Mińsku Mazowieckim

     • Uczniowie klasy VIII w ramach zajęć z doradztwa zawodowego w dn. 21.11.2022 odwiedzili ZS nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Celem wizyty było zapoznanie się z ofertą szkoły. 
      Młodzież zwiedziła różne nowoczesne pracownie, m.in.: geodezyjną, komputerową, fryzjerską i stylizacji ubioru. Miejmy nadzieję, że wizyta pomoże wybrać Uczniom właściwy kierunek kształcenia w przyszłości.

      Dorota Kamela

     • UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA SZKOŁY

     • 19 października 2022 roku zapisał się grubymi zgłoskami w historii naszej szkoły oraz w pamięci uczniów i okolicznych mieszkańców. Dlaczego? Tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie nowego skrzydła naszej szkoły. Od dawna czekaliśmy na rozbudowę naszej placówki, gdy wreszcie to nastąpiło, wszyscy cieszyliśmy się, snując różne plany i marzenia. Rozpoczynając we wrześniu nowy rok szkolny 2022/2023 z radością weszliśmy do nowej części szkoły. Wspólnie, uczniowie z nauczycielami, zaczęliśmy po swojemu zagospodarowywać sale. Pracując metodą projektu zatytułowanego „Na tropie inspiratorów”, szukaliśmy inspiracji wśród ludzi, których praca, odkrycia, wynalazki  przyczyniły się do rozwoju nauki, kultury, sztuki, którzy zmieniali świat na lepsze. Efekty zostały zarejestrowane i zaprezentowane zaproszonym gościom podczas uroczystości.

      Ceremonii przecięcia wstęgi w obecności pocztu sztandarowego, dokonali: Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki – Janusz Piechoski, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego – Elżbieta Lanc, i przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Anna Bielecka. Następnie ks. Wojciech Pancewicz dokonał poświęcenia krzyży i nowego budynku.

      Następnie dyrektor uhonorował osoby, które przyczyniły się do rozbudowy szkoły symbolicznym wbiciem gwoździ w pamiątkową tablicę, byli to: radny VII kadencji - Pan Tomasz Kurowski, Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki - Pan Janusz Piechoski i Pani Elżbieta Lanc - reprezentującą Zarząd Województwa Mazowieckiego, które wsparło rozbudowę  szkoły kwotą 3 615 456,44 zł.  

      fot. Ewa Rafałowska

     • Wyniki szkolnego konkursu „Jan Paweł II w naszych wspomnieniach”

     • Jury w składzie: p. Anna Koszel, p. Ewa Olszewska i p. Irena Nowak wyłoniło zwycięzców tegorocznego konkursu przygotowanego z okazji XXII Dnia Papieskiego. Oto wyniki:

      •  Rodzinny konkurs plastyczny – klasy: „0”, 1, 2, 3

      I miejsce  -  Alicja Kozyra – „0”

      II miejsce -  Bartosz Żeberek – kl.2

      III miejsce -  Maja Sielska – „0”

      Wyróżnienie – Mikołaj Gorczyca – kl.2

       

      • konkurs plastyczny (lapbook) – klasy 4, 5, 6

      I miejsce – Oliwia Koszel – kl. 4

      II miejsce – Lena Gorczyca – kl. 5

      III miejsce – Kryspin Kopacz – kl. 4

       

      • konkurs literacki dla kasy  7, 8

       

      Trzy równorzędne wyróżnienia dla uczniów kl. 8: Wiktorii Kowalskiej, Klaudii Miąsek i Karola Podobasa.

       

      Gratuluję nagrodzonym i jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali prace na konkurs. Rozdanie nagród nastąpi w najbliższym czasie.

      Irena Nowak

     • Wycieczka do Warszawy

     • Nowa galeria Wycieczka do Warszawy została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

      Dnia 19 pażdziernika klasy 5,6 i 7 pod opieką wychowawców i nauczyciela historii pani Elżbiety Raszkowskiej wybrały się do Warszawy. Program dnia był związany z historią i z zabawą. Uczniowie odwiedzili Muzeum Wojksa Polskiego 

     • Wyjazd na musical "Aida"

     • Dnia 28 października uczniowie, rodzice i nauczyciele z  naszej szkoły wybrali się do Warszawy na słynny musical "Aida".  Wszyscy fantastycznie sie bawili, nie obyło się bez łez wzruszenia, a spektakl  zachwycił nawet najmłodszych widzów.  

     • Pokaz drapieżnych ptaków- Harris Hawk

     • Dnia 26 pażdziernika do naszej szkoły zawitał team Harris Hawk z niezwykłym pokazem ptaków drapieżnych. Nasi uczniowi byli zachwyceni naszymi podniebnymi gośćmi. dzięki tej niesamowicie fascynującej lekcji przyrody dowiedzieli się bardzo dużo o życiu pierzastych władców przestworzy. 

     • SZKOLNY DZIEŃ MIŁOŚNIKÓW PLUSZAKÓW

     • Nowa galeria SZKOLNY DZIEŃ MIŁOŚNIKÓW PLUSZAKÓW została dodana do albumu fotograficznego

      SAMORZĄD UCZNIOWSKI

      Dnia  28 października Samorząd Uczniowski zorganizował w  naszej szkole  Dzień Miłośników Pluszaków, a w zasadzie Dzień Miłośników Pluszowych Zwierzątek (z ang. Plush Animal Lover’s Day) potocznie zwany jest Dniem Pluszaka lub Dniem Maskotki.

      Geneza tego święta ginie w mrokach historii i nie sposób ustalić, kto po raz pierwszy zorganizował święto wszystkich pluszowych zwierzątek. Najprawdopodobniej historia tego dnia sięga amerykańskiego prezydenta Theodora Roosevelta. Jak głosi legenda, prezydent darował życie niedźwiedziowi, który na pamiątkę otrzymał imię Teddy. Od 1880 roku zaczęto sprzedawać pluszowe niedźwiadki znane dziś jako Teddy Bear.

      Nasi uczniowie bardzo poważnie podeszli do tego święta, a oto efekt naszego świętowania. 

    • Światowy Dzień Uśmiechu
     • Światowy Dzień Uśmiechu

     • Nowa galeria Światowy Dzień Uśmiechu została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

      Éric-Emmanuel Schmitt napisał. że  […] uśmiech […] jest dla ludzi szczęśliwych.– I tu się mylisz. Bo właśnie uśmiech daje szczęście. […] Spróbuj się uśmiechnąć, to zobaczysz.

      Nasi uczniowie skorzystali z jego rady. a efekt... sami zobaczcie.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

     • Corocznie Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle - “smiley'a”. Obrazek stał się najbardziej rozpoznawalnym symbolem radości na całym świecie.
      W 2022 roku Światowy Dzień Uśmiechu przypada 7 października (piątek).
      Samorząd Uczniowski ogłasza ten dzień wolnym od pytania ( nie dotyczy to zapowiedzianych sprawdzianów etc.) po warunkiem, że uczeń będzie ubrany na żółto lub będzie miał emotkę uśmiechu - i oczywiście obowiązkowy uśmiech na buzI.                                                                                                              ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI. 
      SAMORZĄD UCZNIOWSKI
     • KIERMASZ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI - zapraszamy w czwartek.

     • Szanowni Państwo!

      W ramach projektu "Czas na zdrowie" 6.10.2022 (czwartek) 8 klasa organizuje KIERMASZ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI w przystępnych cenach. Potrzebujemy pomocy w przygotowaniu zdrowych przekąsek, ciast z dodatkiem warzyw, owoców, jarskich pasztetów (np. z ciecierzycy, cukini, dyni), ciasteczek, bułeczek owsianych, placuszków i innych cudowności. Jeśli Państwo macie pomysł: Jak zachęcić dzieci do zjadania większej ilości sezonowych warzyw i owoców, to prosimy o wsparcie. Niektórzy uczniowie zgłosili się, że przyniosą potrawy do szkoły rano, we czwartek. Zapytajcie swoje dzieci, co chcą zrobić i czy potrzebują pomocy. Wszystkie pozyskane środki przeznaczymy na dalszą promocję zdrowia w naszej szkole. Z góry dziękujemy za każdy przejaw zainteresowania, zaangażowania, wsparcia i poparcia naszych działań.

      W ramach projektu "Trzymaj formę - czas na zdrowie" w naszej szkole 6.10.2022 po 2 lekcji rozpocznie się kiermasz zdrowej żywności, której organizatorami są uczniowie klasy 8 wraz z opiekunami.

      W ofercie: swojski chleb, pasztety, ciasta, ciasteczka, placki z dodatkiem warzyw i owoców, kiszone ogórki.

      Opiekunki projektu Hanna Jackiewicz, Hanna Biedruna - Kudź

       

    • DOBROWOLNE UBEZPIECZENIE NNW NA ROK SZKOLNY 2022/2023
     • DOBROWOLNE UBEZPIECZENIE NNW NA ROK SZKOLNY 2022/2023

     • Informuję, że Rada Rodziców wybrała ofertę ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. W tym roku polisę wystawiła firma TUZ. Dzieci są objęte ochroną ubezpieczeniową od 14.09.2022, dzięki czemu zachowana  jest ciągłość ubezpieczenia.
      Rada rodziców wybrała dwa warianty przygotowane przez ubezpieczyciela, różniące się wysokością składki i adekwatnie do tego zakresem świadczeń. Do wyboru są  dwie opcje ubezpieczenia uwzględniające  składkę roczną w wysokości 35zł lub 60zł. Ogólne warunki ubezpieczenia i zakres ubezpieczenia w obu wariantach zamieszczone zostały w załącznikach do informacji.
      Ważne! Każdy z państwa podejmuje osobiście decyzję, który wariant wybierze.
      Jak tylko przygotujemy listy, wychowawcy rozpoczną zbieranie składek. Tymczasem proszę uważnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia, zapoznać się z zakresem ubezpieczenia i zastanowić się nad wyborem wariantu.
      Jak co roku podtrzymuję  stanowisko, że ze względu na niską wysokość świadczenia należy to rozwiązanie traktować, jako podstawowe zabezpieczenie. Zachęcamy do  ubezpieczania dzieci we własnym zakresie adekwatnie do swoich możliwości finansowych.

      OWU_BEZPIECZNA_NAUKA_TUZ.pdf
      ZAKRES_UBEZPIECZENIA_WARIANT_II_35_ZL.pdf
      ZAKRES_UBEZPIECZENIA_WARIANT_V_60_ZL.pdf       
     • Wizyta radcy prawnego w kl. VIII

     • W dniu 19 września 2022 roku na  zajęciach z doradztwa zawodowego w kl.VIII  odbyło się spotkanie uczniów z radcą prawnym.

      Podczas spotkania uczniowie  zostali zapoznani z podstawowymi wiadomościami na temat organizacji i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz organów ścigania. Poza tym poruszono kwestie związane z odpowiedzialnością za czyny karalne i przestępstwa. Uczniowie poznali  zawody prawnicze oraz drogę dojścia do zawodu prawnika.

      Wizyta prawnika w klasie VIII miała walor edukacyjny i prewencyjny.

      Dorota Kamela

     • SZKOLNA WYCIECZKA NA MAZURY

     • W dniach 12 i 13 września 2022 roku po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej wyruszyli na Mazury do Centrum Aktywnego Wypoczynku GWAREK w Pięknej Górze. Pogodę, humor i wsparcie animatorów mieliśmy doskonałe. To już nasz 7 wypad do Krainy Wielkich Jezior, a atrakcje i zajęcia tutaj wciąż nowe i ciekawe. W tym roku nasi uczniowie z klas: 5, 7 i 8 wraz z opiekunami i rodzicami zmagali się z aktywnymi zajęciami pobudzającymi kreatywne myślenie:  team building, old wood games i nocnej gry strategicznej oraz podczas zajęć sportowych i sprawnościowych: archery tag i wyscigi gokartów. 

      Rokrocznie nasi uczniowie godnie reprezentują naszą szkołę, wzorowo zachowując się na terenie ośrodka, poczas zajęć animowanych oraz w restauracji i autokarze. Jako wychowawca jestem dumna słuchając wypowiadanych pochwał na temat moich uczniów przez animatorów i pracowników ośrodka. Spotkaliśmy tu absolwenta naszej szkoły Adriana Sikorę, który sprawdził się jako wychowawca i jako animator pracując na terenie Gwarka od roku. Wspaniale zaopiekował się naszą młodzieżą. 

      Hanna Biedruna-Kudź i Hanna Jackiewicz