• Podziękowanie dla rodziców

     •  

      ​​​​​​​

      Serdeczne podziękowania dla rodziców za zaangażowanie w przygotowanie ciast na kiermasz charytatywny. Zbieramy fundusze na odbudowę szkoły w Syrii w ramach Programu "Szkoła Szkole".

     • Spotkanie z Panem Belfrem

     • Tuż przed feriami naszą szkołę odwiedził Pan Belfer - nauczyciel z Internetów.
      Reprezentantki i reprezentanci klas 5, 6 i 7 wspólnie z nauczycielami poznawali możliwości wykorzystania sprzętu fotograficzno-filmowego zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Rozpoczęliśmy od pracy z głosem 🎙🎤🎧 co okazało się niezwykle ciekawym doświadczeniem. Następnie Pan Belfer w przystępny sposób przekazał nam teoretyczne podstawy filmu i fotografii 🎥📽🎞📹oraz nauczył nas praktycznych ustawień naszego aparatu 📷📸

      Wspólnie zebraliśmy również pomysły na pierwsze produkcje szkolnego koła filmowego 🎥🎬

      Dziękujemy Panu Dawidowi za poświęcony czas, długą drogę przejechaną do #sphuta na mega inspirujące spotkanie.
      Zachęcamy naszych uczniów i nauczycieli do śledzenia Pana Belfra w Internecie, nie tylko na lekcje chemii na kanale YouTube ale również po inspiracje filmowo-fotograficzne.

      https://www.youtube.com/@PanBelfer

      https://www.facebook.com/PanBelfer/

      https://www.instagram.com/panbelfer/

     • Wycieczka do Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie na wystawę z okazji 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

     • Dnia 7 lutego br. uczniowie z klasy 7 i 8 ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pani Doroty Kameli oraz pani Elżbiety Raszkowskiej, wzięli udział w lekcji historii, która odbyła się w Żydowskim Instytucie Historycznym im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie.

      Podczas wycieczki uczniowie podziwiali wystawę zgromadzoną w ogromnej sali.

      Zaprezentowano 150 oryginalnych dzieł z epoki: ryciny, zdjęcia i obrazy. Najstarsze pochodzą z ok. 1800 r., najnowsze z lat 30. XX w.

      Pierwsza część wystawy obejmuje okres od Sejmu Wielkiego do „nocy paskiewiczowskiej”. Ukazuje trudne relacje Polaków i Żydów u kresu epoki staropolskiej, pierwsze wspólne działania przeciw Rosji w czasie powstania kościuszkowskiego, wreszcie walkę u boku Napoleona i w powstaniu listopadowym. Druga część obejmuje rok 1861, gdy w Warszawie doszło do kilku wielkich manifestacji antyrosyjskich, które odczytano jako pojednanie Polaków i Żydów oraz powstanie styczniowe i jego reperkusje. Trzecią, najważniejszą część wystawy stanowi "Pogrzeb pięciu poległych" Aleksandra Lessera. Ostatnia część wystawy dotyczy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Lekcja muzealna z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci. Ponadto miło spędziliśmy czas.

      W drodze powrotnej zawieźliśmy do Domu Dziecka w Halinowie dary zebrane od uczniów naszej szkoły.

     • NAJPIĘKNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY

     • Ogłoszony konkurs, przerósł nasze oczekiwania! Wpłynęło 48 przepięknych stroików, niektórzy uczniowi wykonali po dwa. Zarówno organizatorzy, jaki komisja, mieli twardy orzech do zgryzienia, bo prace były przepiękne, w każdą widać było włożoną pracę i serce. W związku z tym, postanowiliśmy, że wszyscy zostaną nagrodzeni, a wierzymy, że największą nagrodą dla nas wszystkich będzie powrót do zdrowia Darii, jej uśmiech i radość jej rodziców. Niech ten nasz dar serca to sprawi, bo, jak pisała Matka Teresa z Kalkuty: Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei (..) tym, którzy są przytłoczeni (…), jest Boże Narodzenie.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tę akcję, która jest naszym darem serca dla bliźniego i życzymy, by to czynione dobro wróciło do Was zwielokrotnione. 

      Miło nam poinformować, że z kiermaszu zebraliśmy kwotę 1000 zł, którą przeznaczyliśmy na leczenie Darii Gągol. Natomiast Samorząd Uczniowski przekazał 520 zł na potrzeby misji na Madagaskarze. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym odbyła się nasza akcja.

     • Wizyta w Szkole Specjalnej w Zglechowie

     • W dn. 16.12.2022 odbyła się wizyta w Szkole Specjalnej w Zglechowie. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami zorganizowali warsztaty plastyczne dla dzieci. Nasi wolontariusze wspólnie z uczniami ze Szkoły w Zglechowie wykonywali bombki i figurki Mikołaja. Było dużo radości i warto było zobaczyć uśmiech na twarzach dzieci.

      Dorota Kamela

      Elżbieta Raszkowska

     • Wizyta w Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy

     • W dn. 16.12.2022 uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami p. Dorotą Kamela i p. Elżbietą Raszkowską odwiedzili również podopiecznych w Domu Dziecka w Siennicy.

      Wolontariusze przekazali zebrane słodycze i zabawki.

      Dorota Kamela

      Elżbieta Raszkowska

     • Zaproszenie na Warsztaty dla rodziców

     • W dniu 15.12.2022 o godz. 17:00 serdecznie zapraszamy rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej na Warsztaty:

      • CZYM JEST FONOHOLIZM I JAK MU PRZECIWDZIAŁAĆ?

      Cele: Smartfony, tablety, telefony komórkowe to prawdziwa plaga wśród dzieci i młodzieży. Szkolenie ma na celu uświadomienie rodzicom, że uzależnienie od telefonu komórkowego i Internetu to jedno z największych zagrożeń dzisiejszych czasów i trzeba mu przeciwdziałać już od początkowych etapów wychowania dziecka. Ponadto na szkoleniu przedstawimy sposoby jak ograniczać czas spędzany na telefonie komórkowym.

      Zakres treści:

      ZJAWISKO FONOHOLIZMU I INFOHOLIZMU (NIEUSTANNE MYŚLENIE O AKTYWNYM KOMUNIKATORZE ORAZ SPRAWDZENIU KONT SPOŁECZNOŚCIOWYCH)

      JAK POMÓC DZIECKU UZALEŻNIONEMU OD TELEFONU I INTERNETU?

      ODPOWIEDNIE REAKCJE WOBEC DZIECKA, KTÓRE SPĘDZA BARDZO DUŻO CZASU NA TELEFONIE.

      GDZIE ZNALEŹĆ POMOC?

      SKUTECZNE METODY NA OGRANICZENIE CZASU SPĘDZANEGO Z TELEFONEM.

       

      • SKUTECZNA KOMUNIKACJA Z DZIECKIEM CZYLI JAK ZROZUMIEĆ NASTOLATKÓW?

      Cele: Dobra komunikacja na linii rodzic - dziecko to jeden z najlepszych sposobów na rozwiązanie wielu problemów młodzieńczego wieku. Celem naszego szkolenia jest przedstawienie rodzicom głównych zasad związanych ze skuteczną komunikacją z dziećmi oraz uświadomienie im, że odpowiednie komunikaty wypowiadane do dzieci dają rzeczywistą szansę na zmianę ich zachowań. Rozwinięcie tych umiejętności pomoże wzmocnić wzajemne więzi a dzieciom ułatwi wyrażanie swoich uczuć i emocji.

      Zakres treści:

      ZASADY SKUTECZNEJ KOMUNIKACJI Z DZIECKIEM.

      UŚWIADOMIENIE ZNACZENIA WSPÓLNIE SPĘDZANEGO CZASU.

      JAK I GDZIE SZUKAĆ POMOCY W SYTUACJACH BEZ WYJŚCIA?

      ZŁE WZORCE RODZINY- JAK WPŁYWAJĄ NA JAKOŚĆ KOMUNIKOWANIA SIĘ Z DZIEĆMI?

      WSPÓŁPRACA NA LINII RODZICE-DZIECI-SZKOŁA.

      UWAŻNE SŁUCHANIE JAKO NIEZBĘDNY PUNKT SKUTECZNEJ KOMUNIKACJI.

      Spotkanie będzie zorganizowane przez firmę Ekspert Profilaktyka. 

      ZAPRASZAMY!

     • Wolontariusze z wizytą w schronisku Na Paluchu.

     • Wolontariusze wraz z opiekunami p.Elżbietą Raszkowską i p.Dorotą Kamela odwiedzili schronisko dla zwierząt Na Paluchu w Warszawie. Jak co roku uczniowie zebrali karmę, kocyki, zabawki dla podopiecznych schroniska. Oprócz wizyty w schronisku wolontariusze zwiedzili Muzeum Ewolucji.Zbiory muzealne zrobiły na uczniach duże wrażenie. 

      Dorota Kamela , Elżbieta Raszkowska

     • Wizyta VIII klasy w ZS nr 1 w Mińsku Mazowieckim

     • Uczniowie klasy VIII w ramach zajęć z doradztwa zawodowego w dn. 21.11.2022 odwiedzili ZS nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Celem wizyty było zapoznanie się z ofertą szkoły. 
      Młodzież zwiedziła różne nowoczesne pracownie, m.in.: geodezyjną, komputerową, fryzjerską i stylizacji ubioru. Miejmy nadzieję, że wizyta pomoże wybrać Uczniom właściwy kierunek kształcenia w przyszłości.

      Dorota Kamela

     • UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA SZKOŁY

     • 19 października 2022 roku zapisał się grubymi zgłoskami w historii naszej szkoły oraz w pamięci uczniów i okolicznych mieszkańców. Dlaczego? Tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie nowego skrzydła naszej szkoły. Od dawna czekaliśmy na rozbudowę naszej placówki, gdy wreszcie to nastąpiło, wszyscy cieszyliśmy się, snując różne plany i marzenia. Rozpoczynając we wrześniu nowy rok szkolny 2022/2023 z radością weszliśmy do nowej części szkoły. Wspólnie, uczniowie z nauczycielami, zaczęliśmy po swojemu zagospodarowywać sale. Pracując metodą projektu zatytułowanego „Na tropie inspiratorów”, szukaliśmy inspiracji wśród ludzi, których praca, odkrycia, wynalazki  przyczyniły się do rozwoju nauki, kultury, sztuki, którzy zmieniali świat na lepsze. Efekty zostały zarejestrowane i zaprezentowane zaproszonym gościom podczas uroczystości.

      Ceremonii przecięcia wstęgi w obecności pocztu sztandarowego, dokonali: Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki – Janusz Piechoski, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego – Elżbieta Lanc, i przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Anna Bielecka. Następnie ks. Wojciech Pancewicz dokonał poświęcenia krzyży i nowego budynku.

      Następnie dyrektor uhonorował osoby, które przyczyniły się do rozbudowy szkoły symbolicznym wbiciem gwoździ w pamiątkową tablicę, byli to: radny VII kadencji - Pan Tomasz Kurowski, Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki - Pan Janusz Piechoski i Pani Elżbieta Lanc - reprezentującą Zarząd Województwa Mazowieckiego, które wsparło rozbudowę  szkoły kwotą 3 615 456,44 zł.  

      fot. Ewa Rafałowska

     • Wyniki szkolnego konkursu „Jan Paweł II w naszych wspomnieniach”

     • Jury w składzie: p. Anna Koszel, p. Ewa Olszewska i p. Irena Nowak wyłoniło zwycięzców tegorocznego konkursu przygotowanego z okazji XXII Dnia Papieskiego. Oto wyniki:

      •  Rodzinny konkurs plastyczny – klasy: „0”, 1, 2, 3

      I miejsce  -  Alicja Kozyra – „0”

      II miejsce -  Bartosz Żeberek – kl.2

      III miejsce -  Maja Sielska – „0”

      Wyróżnienie – Mikołaj Gorczyca – kl.2

       

      • konkurs plastyczny (lapbook) – klasy 4, 5, 6

      I miejsce – Oliwia Koszel – kl. 4

      II miejsce – Lena Gorczyca – kl. 5

      III miejsce – Kryspin Kopacz – kl. 4

       

      • konkurs literacki dla kasy  7, 8

       

      Trzy równorzędne wyróżnienia dla uczniów kl. 8: Wiktorii Kowalskiej, Klaudii Miąsek i Karola Podobasa.

       

      Gratuluję nagrodzonym i jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali prace na konkurs. Rozdanie nagród nastąpi w najbliższym czasie.

      Irena Nowak