SZEŚCIOLATKI
- Propozycje zadań dla ZUCHÓW
- C jak cebula.
- W marcu jak w garncu.
- Wiosenne zabawy
- NASZE PRACE
- Ł jak łodyga 30.03
- Poszukiwanie oznak wiosny 31.03
- Pierwszy motyl 1. 04
- Wiosenne powroty 2.04
- Sąsiad szpak 3.04
- Gdzie budować gniazdo? 6.04
- Czekamy na Wielkanoc 7.04
- Liczenie pisanek 8.04
- Wielkanocny koszyczek 9.04
- Wielkanoc 10.04
- Wielkanocne zabawy 14.04
- Kolorowe pisanki 15.04
- Wiosna na wsi 16-21.04
- Dbamy o przyrodę 22-24. 04
- Moja miejscowość, mój region 27-30.04
- Moja ojczyzna 4-8.05
- Łąka w maju 11-15.05
- Święto rodziców 18-22.05
- Niby tacy sami, a jednak inni 25-29.05
- DZIEŃ DZIECKA 1.06
- Czekamy na lato 2-5.06
- Wakacyjne podróże 8-16.06
- Pożegnania nadszedł czas 17-26.06
Wiosenne zabawy
Wiosenne kodowanie.
Chcę Was zachęcić do zabawy w kodowanie. Poproście rodziców o wydrukowanie kart z załączonego linku, przygotujcie kredki i kolorujcie okienka zgodnie z instrukcją.
Witaminowa literka ”C”.
W tym tygodniu poznaliśmy literkę C. Utrwalimy jej wygląd, a przy okazji przygotujemy pyszny i zdrowy dodatek do kanapek. Przygotujcie nasiona rzeżuchy, tackę, wycięty z kartki kształt litery C, watę oraz wodę. Kształt literki przykryjcie watą, polejcie wodą i na tak przygotowane podłoże wysypcie nasiona rzeżuchy. Pamiętajcie aby codziennie podlewać hodowlę Listki rzeżuchy są bogatym źródłem witamin i soli mineralnych, w tym właśnie witaminy C. Kochani po 5 dniach poproszę o przysłanie zdjęć.
Co pływa? Co tonie? – zabawa badawcza.
Przygotujcie naczynie z wodą, obok poukładaj różne drobne przedmioty np. korek, monety, gumkę, listek, agrafkę, styropian, gumowa kaczuszkę, plastelinę, piórko, itp. Spróbujcie przewidzieć co będzie pływało, a co utonie. A teraz sprawdźcie to wkładając kolejne przedmioty do wody. Dlaczego tak się dzieje? Teraz możesz wykonać zadanie w fioletowej książce – str.51.
Taniec krasnoludków.
Podczas uroczystości dla babci i dziadka tańczyliśmy wspólnie Taniec krasnoludków. Niestety nie mogę dziś zatańczyć z Wami, ale zapraszam abyście zatańczyli z panią Moniką. Miłej zabawy.
https://www.youtube.com/watch?v=v1putcQBQHo
Przypominam, że możecie wykonywać zadania w fioletowej książce. W przyszłym tygodniu do str 61.
Pozdrawiam p.Krysia
SZUKAMY WIOSNY
Hej! Witam cieplutko w ten słoneczny dzień.
Kochani jest piękna pogoda. Nie możemy co prawda wyjść na dłuższy spacer, ale zapraszam Was na podwórko. Kto nie ma podwórka niech wyjdzie na balkon. Dziś szukamy śladów wiosny w naszym otoczeniu. Jest ich bardzo dużo. Słychać śpiew pierwszych ptaków (u mnie już zadomowił się kos), kwitną pierwsze kwiaty, a na krzewach pojawiły się pąki. Zapraszam zatem do liczenia. Przygotujcie kartkę, coś do pisania, wytężajcie wzrok i słuch. Na kartce po lewej stronie, narysujcie symbole: ptaka, kwiatek, drzewo, mrówkę, motyla itp. Jeden pod drugim. Jeśli podczas swojego spaceru zaobserwujecie coś z listy, obok obrazka narysujcie kreskę. Na koniec podsumujcie wyniki swoich obserwacji. Po powrocie do domu wypełnijcie karty w książce „Litery i liczby” str. 44-45.
https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/oia-litery-liczby-cz-2/mobile/index.html#p=47
A oto jakie oznaki wiosny znalazłam w swoim ogrodzie.
Tęczowy masażyk
Pamiętacie nasz masażyk „Czerwone serduszko dziś Ci podaruję…”. Nie mogę bawić się z Wami, ale wysyłam filmik. Pobawcie się z panią Moniką, która przypomni wierszyk i zabawę. Zachęcam również do wykonania wiosennej pracy z tęczą. Jeśli się uda ,poproszę o zdjęcia. W naszej galerii pojawiły się kolejne prace. Brawo !!!!
https://www.youtube.com/watch?v=STxBYYR8XIk
Wiosenna zumba.
Zapraszam na zumbę z najlepszą instruktorką (wiem co mówię). Kochani skaczemy, tańczymy, śmiejemy się. Zaproście do zabawy domowników. Pani Julitka już na Was czeka.
https://www.facebook.com/julita.jamzaszik/videos/2836289266408083/
Dobrej zabawy, pozdrawiam p. Krysia