•  

  • Aktualności

    • KOMUNIKAT DYREKTORA
     • KOMUNIKAT DYREKTORA

      Szanowni Państwo.

      W związku ze zwiększonym ryzykiem zachorowań spowodowanych nowym koronawirusem (SARS-CoV-2) informuję, że na bieżąco monitorujemy wszystkie informacje o zagrożeniu. Regularnie sprawdzamy komunikaty na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Stosujemy się do aktualnych zaleceń przekazywanych przez Ministerstwo Oświaty.

    • Wyjazd dla zwycięzców konkursów papieskich
     • Wyjazd dla zwycięzców konkursów papieskich

      W dniu 5 lutego 2020 roku, trzech uczniów naszej szkoły – Konrad Miąsek, Kacper Pustoła i Kacper Romanyszyn z kl. 8 pod opieką p. Doroty Kameli i p. Ireny Nowak, wraz z 38 uczniami ze szkół powiatu mińskiego, udali się na wycieczkę do Warszawy. Została ona zorganizowana jako dodatkowa nagroda dla laureatów konkursów Powiatowego Dnia Papieskiego z 2018 i 2019 roku. Trzy szkoły – Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej, Szkoły Salezjańskie z Mińska Mazowieckiego i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Mińska Mazowieckiego, organizatorzy dni papieskich, od wielu lat współpracują z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. W ramach tej współpracy, a także z okazji tegorocznych wydarzeń, tzn. 100-nej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II i beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia Domu

    • Ferie 2020 z RC Mazovia
     • Ferie 2020 z RC Mazovia

      Klub Sportowy RC Mazovia zaprasza w drugim tygodniu ferii (od 17.02 do 20.02.2020) na zajęcia Rugby. Treningi odbywać się będą na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej, w poniedziałek od 9:00 do 10:30, wtorek od 9:00 do 10:30, środę od 9:00 do 10:30. W czwartek planowany jest wyjazd na turniej Rugby Tag do Janowa. Zapraszamy.

    • Etap diecezjalny konkursu „Cud nad Wisłą – dzieło Bożej Opatrzności”
     • Etap diecezjalny konkursu „Cud nad Wisłą – dzieło Bożej Opatrzności”

      Dnia 16 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 2, im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie k. Radzymina odbył się etap diecezjalny konkursu „Cud nad Wisłą – dzieło Bożej Opatrzności”, w którym brali udział nasi uczniowie z klasy 8 – Kacper Romanyszyn i Konrad Miąsek. Mimo, że medali nie przywieźliśmy, to, jak powiedział ks. bp Marek Solarczyk, wszyscy uczestnicy (a było ich 97) są zwycięzcami, bo zmierzyli się z szerokim zakresem materiału, własnym stresem oraz zdobyli nowe doświadczenia i wiedzę. Dziękujemy chłopcy za reprezentowanie naszej szkoły na forum diecezji.

    • Jasełka w kościele MBNP w Hucie Mińskiej
     • Jasełka w kościele MBNP w Hucie Mińskiej

      W niedzielę 12 stycznia 2020 roku klasa 5, pod kierunkiem p. Ireny Nowak, wystawiła jasełka bożonarodzeniowe w kościel parafialnym w Hucie Mińskiej. Mimo, że nie było dekoracji i scenariusz został "okrojony", to wierni uczestniczący w Eucharystii i oglądający przedstawienie byli zachwyceni, wręcz wzruszeni występem uczniów. Kochani uczniowie klasy 5 dziękuję za Wasze zaangażowanie i występ zarówno w szkole, jak i w kościele - Irena Nowak

    • AUTOBUS SZKOLNY
     • AUTOBUS SZKOLNY

      Informuję, że od 02.01.2020 w dni nauki szkolnej będzie kursował autobus dowożący uczniów z miejscowości Wólka Iłowiecka, Grabina do Szkoły w Hucie Mińskiej. Przewozy dzieci organizuje firma "USŁUGI TRANSPORTOWE PRZEWÓZ OSÓB - Bogdan Raniszewski; 07-200 Wyszków; ul. Janusza Korczaka 12". Autobus kursował będzie zgodnie z powyższym rozkładem. Przejazd odbywać się na podstawie ważnego biletu miesięcznego. Dzieci - uczniowie, którym Gmina Mińsk Mazowiecki zgodnie Ustawą Prawo Oświatowe jest zobowiązana zapewnić bezpłatny dowóz otrzymają bilety w sekretariacie szkoły, w pierwszych dniach stycznia.

     • Mikołajki w Siedlcach.

      W dniu 3 grudnia 2019 roku 47 uczniów klas 4-8 z naszej szkoły wraz z opiekunami świętowali mikołajki w kręgielni FACTORY i kinie Helios w Siedlcach. Do kina dotarliśmy o godzinie 9:00 i w dwóch grupach oglądaliśmy dwa filmy: "Był sobie pies 2" i "Kraina Lodu" w 3D. Uczniowie mogli wybrać seans filmowy. Następnie o 11:30 dotarliśmy do kręgielni, by tam uczestniczyć w warsztatach kulinarnych - Święto pizzy". Część uczniów bawiła się w kręgielni, a druga połowa brała udział w warsztatach. Potem była zamiana grup. Każdy uczestnik sam wałkował ciasto, układał na podkładzie składniki wedle uznania, doprawiał i ozdabiał. Następnie podpisane pizze trafiły do pieca by w wysokiej temperaturze (ponad 300 stopni) upiekły się i trafiły na stół. Uczniowie doskonale sobie poradzili z wyzwaniem, pizze były pyszne, piękne, jedyne w swoim rodzaju.

     • Warsztaty rękodzieła - SZOPKI BOŻONARODZENIOWE.

      W dniu 2 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Hucie Mińskiej pojawiły się dwie niesamowite kobiety, które tchnęły w naszych uczniów i nauczycieli ducha świąt i całą masę folkloru z naszego regionu. Chętni uczniowie z klas 4-8 mogli uczestniczyć w procesie tworzenia szopki od podstaw. Pod wnikliwym okiem autorek spotkania każdy uczeń, i duży i mały budował swoje arcydzieło. Niby szopki były jednakowe, a każda inna i niepowtarzalna. Swoje dzieła uczestnicy zabrali do domu, by udekorować stół biesiadny lub pokój podczas świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty zorganizowała i sprawnie przeprowadziła Pani Hanna Jędrasik. Dyrekcja i opiekunowie klas otrzymali szopkę jako podziękowanie za pomoc i opiekę nad uczniami.

     • STUDNIA DLA MADAGASKARU

      Drodzy Rodzice, kochane Dzieci,

      Jak pamiętacie, przez kilka lat prowadziliśmy zbiórki pieniężne na misje, konkretnie na pomoc „adoptowanym bliźniętom na Madagaskarze”. Brat Daniel Kloch – misjonarz, który trzykrotnie odwiedził naszą szkołę, zajmował się, m.in. pomocą dzieciom porzuconym, głównie bliźniętom. Obecnie nasze bliźniaki usamodzielniły się, więc przesyłane ostatnio przez nas kwoty były przeznaczone, np. na operację oczu Fanji. Od pewnego czasu br. Daniel posługuje na wschodnim wybrzeżu Madagaskaru w diecezji Toamasina (Tamatave). To bardzo trudny teren pracy misyjnej, duszpasterskiej, duchowej i intelektualnej, ponieważ mieszka tam bardzo biedna ludność w większości nie potrafiąca czytać i pisać, będąca często pod wpływem szamanów. Ponadto ogromnym problemem jest tam dostęp do wody pitnej. Walcząc o przeżycie, mieszkańcy korzystają z wody zanieczyszczonej, która przenosi różn

    • URODZINY BABY JAGI
     • URODZINY BABY JAGI

      W dniu 18 listopada uczniowie naszej szkoły z klas: 4, 5 i 6a wraz z opiekunami Panią H. Jędrasik, Panią H. Jackiewicz, Panią H. Biedruna-Kudź i Panią D. Kamela zostali zaproszeni na niesamowite i niepowtarzalne Urodziny Baby Jagi - czyli spektakl słowno - muzyczny. Aktorzy Łódzkiego Teatru Powszechnego oraz pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Mińsku Mazowieckim przygotowali taką super imprezkę. Przedstawienie zawierało elementy znanych wierszy i piosenek zaprezentowanych najmłodszej publiczności w sposób śmieszny i humorystyczny, który bawił zarówno małych jak i dużych. Dialogi zawierały mądre i ciekawe myśli i morały, które powiedziane i wyśpiewane dotarły do publiczności. Wszyscy bawili się bardzo dobrze. Oczekujemy więcej takich imprez.

    • DENTOBUS
     • DENTOBUS

      W dniach 21-22 listopada odbędzie się bezpłatny przegląd stanu uzębienia naszych uczniów. Do wykonania świadczenia potrzebne jest podpisane oświadczenie przez rodzica/ opiekuna prawnego. Druki dostępne u wychowawców. Chętne osoby prosimy o dostarczenie podpisanych oświadczeń do 19 listopada (wtorek).

     • Konkurs "Jan Paweł II - człowiek odwagi"

      Konkurs kuratoryjny dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej z województwa mazowieckiego

      „Jan Paweł II – człowiek odwagi” w roku szkolnym 2019/2020

      1. Organizatorem konkursu jest Centrum Myśli Jana Pawła II we współpracy z Mazowieckim Kuratorem Oświaty.
      2. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny.
     • Diecezjalny konkurs wiedzy

      Regulamin konkursu diecezjalnego

      dla dzieci szkół podstawowych kl. VI–VIII

      Organizatorzy:

      Wydział Nauki Katolickiej Kurii Warszawsko – Praskiej

      Cele konkursu:

      • zaangażowanie uczniów szkół podstawowych w różne formy pracy pozalekcyjnej.
      • korelacje międzyprzedmiotowa (język polski, historia)
      • z
     • Diecezjalny konkurs plastyczny!!!

      Regulamin konkursu diecezjalnego

      dla dzieci szkół podstawowych kl. O–V

      Organizatorzy:

      Wydział Nauki Katolickiej Kurii Warszawsko – Praskiej

      Adresaci:

      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych kl. 0-V terenu Diecezji Warszawsko – Praskiej uczęszczających na lekcje religii.

     • Wizyta uczniów na cmentarzu

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta uczniów na cmentarzu.

      W dniu poprzedzającym Wszystkich Świętych uczniowie z naszej Szkoły pod opieką p. Elżbiety Raszkowskiej i Doroty Kameli odwiedzili wojskowe groby na cmentarzu miejskim w Mińsku Mazowieckim. Dzieci zapaliły znicze i złożyły wiązankę.

     • 24 października 2019 r. - Gala podsumowująca XII Powiatowy Dzień Papieski

      Foto. Przemysław Piątkowski

      24 października 2019 r. - Gala podsumowująca XII Powiatowy Dzień Papieski

      Jak co roku trzy „papieskie szkoły” – Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim oraz Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim zaprosiły uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu mińskiego do uczczenia kolejnego dnia papieskiego. W tym roku zaproponowaliśmy konkurs na Lapbooka – „Papieskie pielgrzymowanie” oraz przegląd teatralny – „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”. Na konkurs lapbookowy spłynęło 55 prac z 15 szkół podstawowych powiatu mińskiego. Naszą szkołę reprezentowały prace Weroniki Czyż, Karola Podobasa i Zuzanny Walczak. Jury w składzie: ks. Wojciech Pancewicz – proboszcz Parafii MBNP w Hucie Mińskiej, Pani Joanna Wilczak – dyr. MDK w Mińsku Maz. i pani Ewa Rafałowska – wice

    • WPŁATY NA RADĘ RODZICÓW
     • WPŁATY NA RADĘ RODZICÓW

      Decyzją Rady Rodziców ustanawia się na rok szkolny 2019/2020 stałą kwotę wpłaty na rzecz Rady Rodziców w wysokości 100 zł. za jednego ucznia.Wpłat dokonujemy na konto: 93 1240 2702 1111 0010 9348 6874 jednorazowo lub w dwóch ratach po 50zł. I rata płatna do 30 listopada 2019. II rata płatna do 29 lutego 2020. W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka, za które dokonuje się wpłaty.

    • Casting Do Musicalu
     • Casting Do Musicalu

      Casting w szkole odbędzie się 28 października 2019r. o godz. 10.00 w sali nr 1 (świetlica).

      Formularz_castingowy_do_musicalu.pdf

      Zgoda_na_udzial_w_castingu.pdf

      Casting do najnowszej produkcji musicalowej tworzonej przez Fundację Musicalowa Akademia Talentów. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci wwieku szkolnym, które chciałyby występować na scenie, rozwijać się tanecznie i wokalnie. Projekt jest tworzony przy współpracy z Polską Akcją Humanitarną oraz pod patronatem Pana burmistrza Marcina Jakubowskiego.

  • ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

  • Partnerzy

   • Gmina Mińsk Mazowiecki
   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • RC Mazovia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • DZIENNIK ELEKTRONICZNY

  • Godziny dzwonków

   Sobota 01.04.2023
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 4030934