• Spotkanie z Panem Belfrem

     • Tuż przed feriami naszą szkołę odwiedził Pan Belfer - nauczyciel z Internetów.
      Reprezentantki i reprezentanci klas 5, 6 i 7 wspólnie z nauczycielami poznawali możliwości wykorzystania sprzętu fotograficzno-filmowego zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Rozpoczęliśmy od pracy z głosem 🎙🎤🎧 co okazało się niezwykle ciekawym doświadczeniem. Następnie Pan Belfer w przystępny sposób przekazał nam teoretyczne podstawy filmu i fotografii 🎥📽🎞📹oraz nauczył nas praktycznych ustawień naszego aparatu 📷📸

      Wspólnie zebraliśmy również pomysły na pierwsze produkcje szkolnego koła filmowego 🎥🎬

      Dziękujemy Panu Dawidowi za poświęcony czas, długą drogę przejechaną do #sphuta na mega inspirujące spotkanie.
      Zachęcamy naszych uczniów i nauczycieli do śledzenia Pana Belfra w Internecie, nie tylko na lekcje chemii na kanale YouTube ale również po inspiracje filmowo-fotograficzne.

      https://www.youtube.com/@PanBelfer

      https://www.facebook.com/PanBelfer/

      https://www.instagram.com/panbelfer/

     • Wycieczka do Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie na wystawę z okazji 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

     • Dnia 7 lutego br. uczniowie z klasy 7 i 8 ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pani Doroty Kameli oraz pani Elżbiety Raszkowskiej, wzięli udział w lekcji historii, która odbyła się w Żydowskim Instytucie Historycznym im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie.

      Podczas wycieczki uczniowie podziwiali wystawę zgromadzoną w ogromnej sali.

      Zaprezentowano 150 oryginalnych dzieł z epoki: ryciny, zdjęcia i obrazy. Najstarsze pochodzą z ok. 1800 r., najnowsze z lat 30. XX w.

      Pierwsza część wystawy obejmuje okres od Sejmu Wielkiego do „nocy paskiewiczowskiej”. Ukazuje trudne relacje Polaków i Żydów u kresu epoki staropolskiej, pierwsze wspólne działania przeciw Rosji w czasie powstania kościuszkowskiego, wreszcie walkę u boku Napoleona i w powstaniu listopadowym. Druga część obejmuje rok 1861, gdy w Warszawie doszło do kilku wielkich manifestacji antyrosyjskich, które odczytano jako pojednanie Polaków i Żydów oraz powstanie styczniowe i jego reperkusje. Trzecią, najważniejszą część wystawy stanowi "Pogrzeb pięciu poległych" Aleksandra Lessera. Ostatnia część wystawy dotyczy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Lekcja muzealna z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci. Ponadto miło spędziliśmy czas.

      W drodze powrotnej zawieźliśmy do Domu Dziecka w Halinowie dary zebrane od uczniów naszej szkoły.