• DZIEŃ ADAPTACYJNY DLA TRZYLATKÓW
     • DZIEŃ ADAPTACYJNY DLA TRZYLATKÓW

     • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci przyjęte do grupy trzylatków do uczestnictwa w spotkaniu adaptacyjnym, które odbędzie się we wtorek 31 sierpnia o godzinie 10:00
       
    • SPOTKANIA Z RODZICAMI
     • SPOTKANIA Z RODZICAMI

     • Szanowni Państwo,

      Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań organizacyjnych z rodzicami dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych:

      • SKRZATY  - 3LATKI

      26 sierpnia 2021 (czwartek) godz. 17:00

      • TYGRYSKI – 4LATKI

      30 sierpnia 2021 (poniedziałek) godz. 17:30
       

      • PSZCZÓŁKI – 4/5LATKI

      30 sierpnia 2021 (poniedziałek) godz. 17:15
       

      • ZUCHY – 6 LATKI

      30 sierpnia 2021 (poniedziałek) godz. 17:00

      LISTY_DZIECI_Z_PODZIALEM_NA_GRUPY.pdf

       

    • school
     • Wyprawka dla Pierwszaka

     • Drodzy Pierwszoklasiści !

      Od pierwszego września dołączycie do naszej " szkolnej rodzinki", stając się uczniami klasy pierwszej. Rozpoczniecie podróż do świata wiedzy, a my nauczyciele zadbamy o to, by podróż ta była bezpieczna i pełna pozytywnych wrażeń. Będziemy Was wspierać w pokonywaniu trudności i towarzyszyć Wam w zdobywaniu umiejętności i wiadomości z edukacji, które pozwolą Wam rozwijać Wasze pasje i zainteresowania. Wspólnie przeżywać będziemy radości i sukcesy każdego z Was.

      Czekamy na Was i już cieszymy się na wspólne spotkanie. Poniżej znajdziecie listę rzeczy niezbędnych dla ucznia klasy pierwszej. Z pewnością będziecie towarzyszyć swoim Rodzicom w szkolnych zakupach. Życzę Wam rozważnych wyborów i wielu pozytywnych emocji przy gromadzeniu przyborów, które niebawem spakujecie do szkolnego plecaka.

      Do zobaczenia

      Wychowawczyni klasy 1

      Elwira Solecka vel Szymańska

    • GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
     • GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

     • W dniach 17-18 czerwca na boiskach w Hucie Mińskiej odbędzie się Turniej Piłki Nożnej organizowany przez GSK TYGRYS HUTA MIŃSKA. Zawodnikami będą uczniowie szkół gminnych.

      ZACHĘCAMY DO KIBICOWANIA! 

    • NIE BÓJ SIĘ SPISU!
     • NIE BÓJ SIĘ SPISU!

     •  

      Myśl samodzielnie i nie bój się spisu! To nie boli

      Nie chcesz się spisać? Uważasz, że spis jest niepotrzebny? Twierdzisz, że to nielegalna inwigilacja i państwo chce znać twój majątek albo wykorzystać zebrane dane do celów podatkowych? Jeśli masz opory, żeby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), przeczytaj, dlaczego warto to zrobić. Dowiedz się, co zyskasz uczestnicząc w spisie, a co stracisz odmawiając udziału.

      1. Nie kieruj się komentarzami czy filmikami z Internetu! Czerp wiedzę o spisie ze sprawdzonych źródeł.

      Nie zawsze prawdą są opinie osób, które zabiegają o popularność w Internecie. Czasami możesz natknąć się na informacje krytykujące organizację tego przedsięwzięcia. Wolność prasy gwarantuje dostęp do różnych zdań i opinii. Nigdzie jednak w oficjalnych mediach (również prywatnych) nie znajdziesz informacji nawołujących do bojkotu udziału w spisie. Jeśli ktoś tak czyni, pomyśl w jakim i czyim interesie to robi? Opieraj swoją wiedzę wyłącznie na potwierdzonych materiałach. Można to zrobić na stronie https://spis.gov.plw aktualnościach i dziale poświęconym najczęściej zadawanym pytaniom. Informacji szukaj też na stronach internetowych gmin i w mediach.

      1. Nie neguj zasadności spisu. Od stu lat przeprowadza się go w Polsce co dekadę.

      Spisy organizowane są nie tylko w Polsce i Unii Europejskiej, ale na całym świecie. To, że spisy powszechne są potrzebne, wiedzieli już w starożytności. W naszym kraju spisy są realizowane od wieków, pierwszy został zatwierdzony w trakcie obrad Sejmu Czteroletniego w XVIII w. Od 1921 r. realizowany jest ze stałą częstotliwością. Na przestrzeni dziesięcioleci bez względu na sytuację polityczną i panujące warunki spisy dostarczały informacji o ilości mieszkańców kraju i każdej miejscowości, ich charakterystyce demograficznej i warunkach mieszkaniowych. Po odzyskaniu niepodległości i w okresie rozkwitu dwudziestolecia międzywojennego służyły zaplanowaniu działań umożliwiających odbudowę kraju, po II wojnie światowej pozwalały na ocenę skali strat wojennych, utraty ludności w wyniku działań okupacyjnych oraz zmiany granic i związanych z tym masowych przesiedleń. W kolejnych dziesięcioleciach pokazywały przemiany demograficzne w strukturze wiekowej mieszkańców, liczebności rodzin, wykształceniu, czy źródłach utrzymania i inwalidztwie włączonych do formularza spisowego w 1978r. To spisy były źródłem informacji kreślącym portret naszego społeczeństwa przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej i po kolejnych latach korzystania z funduszy europejskich. Zawsze liczyła się każda odpowiedź. W obecnie trwającym spisie również liczą się wszyscy, bez względu na wiek, wykształcenie, wyznanie czy pochodzenie.

      Osoby, które negują potrzebę przeprowadzania spisu powszechnego, powinny sobie zadać pytanie, co by było, gdyby go nie organizowano? Jak mogłoby funkcjonować nasze państwo bez wiedzy o tym, ile osób w nim mieszka, jak wyglądają nasze rodziny czy w jakich warunkach mieszkamy? Rządzący na poziomie kraju czy gminy, bez względu na to jaką partię reprezentują, korzystają z informacji uzyskanych w spisie przez kolejne 10 lat. Na ich podstawie będą dzielić środki finansowe i podejmować rzetelne decyzje dotyczące dostosowania usług publicznych do potrzeb lokalnych społeczności (m.in. w zakresie infrastruktury i opieki zdrowotnej, edukacji przedszkolnej i szkolnej, działalności placówek bibliotecznych, transportu), uruchamiania programów wsparcia dla bezrobotnych, osób starszych czy wykluczonych cyfrowo. Brak danych zebranych w spisie będzie miał zatem wpływ na przyszłość Twoją i Twoich najbliższych.

      1. Nie odmawiaj uczestnictwa w spisie -  jest on legalny i obowiązkowy

      Nie jest prawdą, że nikt nie ma prawa pytać o sprawy zawarte w formularzu spisowym. Otóż spis jest legalny.Statystyka publiczna ma do tego pełne prawo na podstawie Ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.Dodatkowo,informacje zbierane w spisach powszechnych są wyłączone z obowiązywania przepisów RODO.

      Prawdą jest, że spis obejmuje zagadnienia, które są objęte szczególną ochroną: stan zdrowia czy wyznanie religijne. Na te pytania nie musisz odpowiadać. Udzielenie odpowiedzi na pozostałe jest jednak naszym obowiązkiem. Takim samym, jak płacenie podatków. 

      1. Nie bój się o swoje dane, są bezpieczne

      Nie jest prawdą, że informacje o Tobie zostaną przekazane jakiejkolwiek instytucji czy osobie. To, co jest udostępniane, to wartości uogólnione w postaci wyliczonych wskaźników, sum, średnich. Poza tym wszystkie osoby realizujące prace spisowe obowiązuje tajemnica statystyczna, za złamanie której grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Tajemnica statystyczna jeszcze nigdy w historii nie została złamana. Warto też wiedzieć, że nie każdy pracownik statystyki ma dostęp do danych jednostkowych.

      1. Nie podawaj informacji o swoim majątku – nikt o niego nie zapyta

      Nie jest prawdą, że w spisie są pytania o majątek, zarobki, konto bankowe, posiadanie działek, samochodów czy kosztowności. Można to sprawdzić na stronie spis.gov.pl w wykazie pytań. Statystyka publiczna nie interesuje się też legalnością pobytu obcokrajowców. Spis nie będzie wykorzystany do nałożenia nowych podatków czy tworzenia tajnych wykazów.

      Jeśli podczas wywiadu padną takie lub podobne pytania to znaczy, że rachmistrz przekroczył swoje uprawnienia lub rozmowa jest prowadzona z nieuprawnioną osobą.

      1. Nie zakładaj z góry, że nie podołasz zadaniu - udział w spisie zajmuje kwadrans

      Nie jest prawdą, że udział w spisie jest trudny. Spokojne wypełnienie formularza zajmuje 15 minut. Możesz to zrobić przez komputer lub telefon. Pomoże ci w tym rachmistrz lub - jak wolisz - urzędnik w gminie. Możesz to też zrobić samemu. Wybierz metodę udziału najlepszą dla siebie, na przykład poprzez:

      • Internet i formularz na stronie spis.gov.pl
      • Infolinię 22 729 99 99 i rozmowę z urzędnikiem Urzędu Statystycznego
      • Punkt spisowy i spisanie się z pomocą urzędnika gminnego
      • Rozmowę telefoniczną z rachmistrzem spisowym. Rachmistrz dzwoni z nr. 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

      Pamiętaj, że udzielonych i zatwierdzonych odpowiedzi nie można już poprawiać. Dlatego poświęć chwilę na przeczytanie pytań i zastanów się spokojnie, zanim zaznaczysz poprawną odpowiedź.

      1. Nie korzystasz z Internetu - odbierz telefon i zaufaj rachmistrzowi

       

      Nie jest prawdą, że rachmistrz to oszust. Mogą zdarzyć się przypadki podszywania się pod rachmistrza, tak samo jak oszuści podszywają się pod wnuczka, policjanta czy wojskowego. Trzeba być ostrożnym na każdym kroku. Jeśli masz obawy co do rozmowy z rachmistrzem, zweryfikuj jego tożsamość.

      Rachmistrz zadzwoni z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Ze względu na skalę przedsięwzięcia niektóre telefony mogą wskazywać te numery jako zagrożenie lub spam. To dlatego, że występuje ciąg tych samych cyfr. Takie numery zostały ustalone, żeby łatwo było je zapamiętać. Jeśli zadzwoni jeden z dwóch wspomnianych numerów, odbierz połączenie bez zbędnych obaw.

      Spis ze wsparciem rachmistrza jest o tyle łatwiejszy, że to rachmistrz prowadzi nas po całym formularzu spisowym. Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do treści pytań, możemy od razu poprosić rachmistrza o wyjaśnienie.

      Pomoc rachmistrza jest szczególnie przydatna w przypadku osób, które nie czują się zbyt pewnie używając telefonu i Internetu albo w ogóle nie miały styczności z cyfrowym światem. Formularz spisowy jest bowiem dostępny wyłącznie przez Internet – jeśli nie umiemy się spisać samodzielnie, należy skorzystać z pomocy rachmistrza.

      1. Nie trać czasu, skorzystaj z fachowej pomocy

      Ze wsparcia rachmistrza powinny też skorzystać osoby nie dysponujące nadmiarem wolnego czasu. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że pośpiech i niedokładne czytanie treści pytań na formularzu spisowym są najczęstszą przyczyną pomyłek popełnianych przez mieszkańców przy jego wypełnianiu. W praktyce skutkuje to dodatkowymi telefonami na infolinię spisową i próbą poprawy błędnych zapisów za pośrednictwem konsultanta.

      Przeszkolony rachmistrz przeprowadzi nas bezpiecznie przez pytania spisowe, przeczyta je dokładnie wraz z odpowiedziami, wyjaśni wątpliwości, zaznaczy za nas odpowiedzi. Co więcej, odbierając telefon od rachmistrza i spisując się z jego pomocą nie ponosimy kosztu rozmowy. Możemy zatem bez pośpiechu wypełnić formularz i pytać rachmistrza o wszystko, z czym mamy problem.

      1. Nie odkładaj spisu na później, oszczędź sobie stresu

      Nie jest prawdą, że zyskasz, jeśli będziesz odwlekać spis w nieskończoność. Może się bowiem okazać, że osób, które zostawiły sobie spis na ostatnią chwilę, jest na tyle dużo, że ograniczona będzie dostępność rachmistrzów i konsultantów telefonicznych. Będzie wprawdzie funkcjonować samospis internetowy, ale w tej opcji nie możemy liczyć na wsparcie rachmistrza i wszystkie wątpliwości będziemy musieli wyjaśnić sami. Odkładanie spraw prostych na ostatnią chwilę, jak pokazuje praktyka, często prowadzi do niepotrzebnych emocji i stresujących sytuacji.

      1. Nie odmawiaj udziału w spisie – odmowa jest zagrożona karą grzywny

      Ustawa o statystyce publicznej w artykule 57 jasno określa, że kto wbrew obowiązkowi odmawia udzielenia informacji wspisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym podlega grzywnie. Jej wysokość każdorazowo określa sąd w odrębnym postępowaniu administracyjnym. Maksymalna kara grzywny może wynieść nawet 5 000 zł.

       

      PLAKAT

      Nie bój się spisu, bądź na „TAK”!

      1. Nie kieruj się komentarzami czy filmikami z Internetu! Czerp wiedzę o spisie ze sprawdzonych źródeł.
      2. Nie neguj zasadności spisu. Od stu lat przeprowadza się go w Polsce co dekadę.
      3. Nie odmawiaj uczestnictwa w spisie -  jest on legalny i obowiązkowy
      4. Nie bój się o swoje dane, są bezpieczne
      5. Nie podawaj informacji o swoim majątku – nikt o niego nie zapyta
      6. Nie zakładaj z góry, że nie podołasz zadaniu - udział w spisie zajmuje kwadrans
      7. Nie korzystasz z Internetu - odbierz telefon i zaufaj rachmistrzowi
      8. Nie trać czasu, skorzystaj z fachowej pomocy
      9. Nie odkładaj spisu na później, oszczędź sobie stresu
      10. Nie odmawiaj udziału w spisie –odmowa jest zagrożona karą grzywny
    • SKRZATY dla Mamy i Taty
     • SKRZATY dla Mamy i Taty


     • Serce puka raz i dwa to dla Ciebie mamo gra! Serce puka raz i dwa to dla Ciebie tato gra! W tym szczególnym dniu Skrzaty składają swoim Kochanym Rodzicom najserdeczniejsze życzenia oraz przesyłają moc całusów! Zapraszamy do obejrzenia krótkiego występu przygotowanego przez nasze maluszki.
    • XIII ROCZNICA NADANIA IMIENIA SZKOLE
     • XIII ROCZNICA NADANIA IMIENIA SZKOLE

     •  

      18 maja 2021 roku świętowaliśmy XIII rocznicę nadania imienia Szkole Podstawowej. W 101 rocznicę urodzin wspominaliśmy postać naszego patrona Karola Wojtyłę - Papieża Jana Pawła II uczestnicząc najpierw we Mszy Świętej, następnie uczniowie młodszych klas wykonywali plakaty i różne prace plastyczne dotyczące naszego patrona, starsi przygotowywali różne prezentacje multimedialne oraz nagrywali piosenki. Całości obchodów rocznicowych dopełniła konsumpcja kremówek zasponsorowanych przez Pana Rafała Majewskiego - właściciela cukierni w Mrozach.

      Dziękujemy Księdzu Wojciechowi Pancewiczowi za celebrowanie liturgii. Wszystkim obecnym serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę i uczestnictwo we Mszy Świętej. Panu Rafałowi Majewskiemu składamy podziękowania za pyszne kremówki.

      Całej społeczności naszej szkoły, w tym uroczystym dniu życzę pomyślnego zakończenia roku szkolnego, do którego szybko zmierzamy.

      Piotr Matzanke

      Podróż w czasie. Zdjęcia z uroczystości Nadania Imienia Szkole 18.05.2008 roku.

      Zapraszamy również do wysłuchania piosenki nagranej specjalnie na tę okoliczność przez naszą uczeniccę Wiktorię Kowalską

      ​​​​​​​​​​​​​​

    • Rachmistrz telefoniczny – o co zapyta i czy można odmówić rozmowy?
     • Rachmistrz telefoniczny – o co zapyta i czy można odmówić rozmowy?

     • Osobom, które nie spisały się jeszcze w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), pomogą rachmistrzowie telefoniczni. Od początku maja zaczną dzwonić do mieszkańców z nr telefonu 22 828 88 88. Ze względu na wspólne zdrowie jest to obecnie jedyna forma pracy rachmistrzów. Warto wiedzieć wcześniej, jakich pytań się spodziewać i czy możemy prosić rachmistrza o inny termin rozmowy.

       

      Pytania wyłącznie z formularza spisowego

       

      W czasie spisu rachmistrz będzie odczytywać po kolei pytania formularza spisowego – ich treść jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/. W żadnym razie nie może on wychodzić poza ten zakres i pytać np. o majątek, oszczędności, numer konta, posiadane nieruchomości, sposób spędzania wolnego czasu, czy planowane wyjazdy i ich terminy.

       

      Warto też pamiętać, że w przypadku części pytań spisowych dostępna jest opcja „Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawia się ona w częściach formularza dotyczących niepełnosprawności, wyznania religijnego oraz związków niesformalizowanych.

       

      Czy można odmówić rachmistrzowi?

       

      W momencie nawiązania z nami kontaktu przez rachmistrza nie mamy już możliwości odmówić udziału w spisie, dlatego namawiamy do spisania się z własnej inicjatywy przez Internet lub infolinię spisową (22 279 99 99). Jeśli zechcemy sprawdzić tożsamości rachmistrza można się wyjątkowo rozłączyć, ale wcześniej powinniśmy wskazać inny, możliwie szybki termin rozmowy. 

       

      Co zrobić, gdy dzwonił oszust?

       

      Jeśli w trakcie rozmowy pytania będą wykraczać poza zakres spisu i nabierzemy podejrzeń, że dzwoniąca do nas osoba może podszywać się pod rachmistrza, należy się rozłączyć i powiadomić o tym fakcie konsultanta na infolinii spisowej lub skontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym. Można też zawiadomić policję – na taką okoliczność warto zanotować numer telefonu, z którego do nas dzwoniono (jeśli nie był zastrzeżony).

      Podobnie należy postąpić, jeśli sprawdzony przez nas rachmistrz okazał się oszustem.

       

      Trwają też inne badania statystyczne

       

      Zanim jednak uznamy, że mamy do czynienia z oszustem, warto pamiętać, że równolegle ze spisem prowadzone są inne cykliczne badania ankietowe statystyki publicznej. Nie należy się więc dziwić, jeśli po wypełnieniu obowiązku spisowego NSP 2021 zadzwoni do nas ankieter urzędu statystycznego z prośbą o udział w jakimś badaniu. Warto wesprzeć działania statystyki publicznej i zgodzić się na to – wyniki badań statystycznych służą przecież całemu społeczeństwu.

       

      Podobnie jak w NSP 2021, w przypadku badań ankietowych też mamy prawo zweryfikować tożsamość dzwoniącej do nas osoby. W tym celu należy skontaktować się telefonicznie lub e-mailowo zUrzędem Statystycznym w Warszawie.

       

      Mieszkańcy województwa mazowieckiego znajdą wszystkie niezbędne informacje o terminach i zakresie poszczególnych badań na stronie internetowej: https://warszawa.stat.gov.pl/badania-ankietowe/

       

      Ze względu na sytuację epidemiczną badania ankietowe do odwołania są realizowane przez pracowników statystyki publicznej wyłącznie telefonicznie.

       

      Dzwoni rachmistrz? Sprawdź jego tożsamość i się spisz!

       

      Osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), powinny spodziewać się telefonu od rachmistrza. Jego tożsamość będzie można sprawdzić na kilka sposobów.

       

      W kwietniu, pierwszym miesiącu NSP 2021, funkcjonowały tylko dwie metody spisowe: samospis internetowy oraz spis przez telefon za pośrednictwem infolinii dostępnej pod numerem 22 279 99 99. Od 13 maja akcję spisową wzmocnią rachmistrzowie telefoniczni – będą się oni kontaktować z osobami, które jeszcze nie wypełniły formularza spisowego.

       

      Ze względu na sytuację epidemiczną wstrzymano do odwołania pracę rachmistrzów w terenie. Nie będą oni odwiedzać mieszkań i prowadzić spisu w formie bezpośredniej rozmowy.

       

      Od czego rozpocznie się rozmowa?

       

      Każdy respondent, do którego zadzwoni rachmistrz spisowy, zobaczy na ekranie swojego telefonu numer 22 828 88 88. Jest to gwarancja dla respondenta, że dzwoni do niego rachmistrz spisowy, a nie osoba podszywająca się pod niego.

       

      Rachmistrz rozpocznie rozmowę od przedstawienia się oraz podania instytucji, z której dzwoni. Na życzenie respondenta rachmistrz poda numer identyfikatora służbowego.

       

      Jak sprawdzić, czy to prawdziwy rachmistrz?

       

      W czasie rozmowy rachmistrz ma obowiązek poinformować o dostępnych metodach weryfikacji swojej tożsamości. Można to zrobić:

      - na stronie internetowej https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/,

      - poprzez infolinię spisową 22 279 99 99.

       

      Dodatkowo każdy z nas może zapytać rachmistrza o jedną z pięciu ostatnich cyfr swojego numeru PESEL. Rachmistrz zna nasz nr PESEL i powinien wskazać prawidłową odpowiedź, wtedy można uznać go za prawidłowo uwierzytelnionego.

       

      Co zrobić, gdy dzwonił oszust?

       

      Jeśli sprawdzony przez nas rachmistrz okazał się oszustem, należy powiadomić o tym fakcie konsultanta na infolinii spisowej lub skontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym. Można też zawiadomić policję – na taką okoliczność warto zanotować numer telefonu, z którego do nas dzwoniono (jeśli nie był zastrzeżony).

       

       

    • Grafik nauki hybrydowej od 17.05.2021 do 30.05.2021
     • Grafik nauki hybrydowej od 17.05.2021 do 30.05.2021

     •  

      Organizacja pracy szkoły od 17.05.2021

      Szanowni Pastwo!

       

      Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 17.05.2021 uczniowie klas 4-8 rozpoczną naukę w tak zwanym trybie hybrydowym, polegającym na tym, że 50% uczniów pracuje w trybie stacjonarnym, a 50% kontynuuje naukę w trybie zdalnym.

       

      Po analizie możliwości organizacyjnych i zasięgnięciu opinii wychowawców klas oraz nauczycieli uczących w klasach 4-8 ustalono następujący grafik pracy w trybie hybrydowym.

       

      Aktualnie trwają prace nad programem zajęć tak, by zapewnić uczniom „Miękkie lądowanie” po okresie zdalnego nauczania i jednocześnie kontynuować realizację przyjętych planów dydaktycznych.

       

      Wychowawcy przekazywać będą uczniom szczegóły organizacji zajęć w poszczególnych tygodniach do końca roku szkolnego.

       

      Uczniowie klas 1-3, do 30.05 2021 kontynuować będą naukę zgodnie z aktualnie ustalonym planem lekcji.

       

      Do 18.06.2021 nauczyciele i wychowawcy ustalą roczne oceny z poszczególnych przedmiotów i zachowania uwzględniając szczególne warunki realizacji zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

       

      Piotr Matzanke

    • Galeria Szkolnego Konkursu Plastycznego "Przywróć Naszą Ziemię""
     • Galeria Szkolnego Konkursu Plastycznego "Przywróć Naszą Ziemię""

     • W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemii w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem "Przywróć Naszą Ziemię". Poniżej przedstawiamy przesłane prace. Komisja konkursowa wyróżniła prace następujących uczniów:

      • Weroniki Czyż z klasy 6
      • Pawła Ziędalskiego z klasy 5
      • Ewy Anyadubalu z klasy 7b

      Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

      Przywróćmy Naszą Ziemię!

    • Wznawiamy zajęcia tenisa stołowego
     • Wznawiamy zajęcia tenisa stołowego

     • Od 5 maja 2021 wznawiamy zajęcia tenisa stołowego.

      Gramy w poniedziałki i środy od godziny 19.00.

      Oto lista najważniejszych zalet:

      • Tenis stołowy pomaga spalić kalorie, poprawia twoją zwinność i kondycję.

      • Jest świetnym sportem dla dzieci, rozwija ich inteligencję i zwiększa koordynację ruchową.

      • Zdaniem naukowców ma pozytywny wpływ na rozwój mózgu.

      • Grając w tenisa stołowego ćwiczysz koncentrację i szybkość reakcji. Ze względu na dynamikę sportu, zaangażowane są zarówno krótkie, jak i długie mięśnie.

      • Tenis stołowy ma właściwości terapeutyczne. Wspomaga leczenie osób chorych na Parkinsona i Alzheimera.

      • Grać możesz przez cały rok (duża dostępność).

      To sport towarzyski. Interakcje społeczne są bardzo ważne dla naszego zdrowia psychicznego. A tenis stołowy daje możliwość nawiązania nowych znajomości.

      Zapraszamy.

      Marek Czyżowski

    • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
     • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

     • Konstytucja 3 Maja, od uchwalenia której minęło 230 lat, była pierwszą w Europie, a drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Każdego roku Nasi uczniowie uczestniczą w apelu szkolnym, przygotowują inscenizacje, montaż słowno – muzyczny. W tym roku również pamiętamy o tej ważnej rocznicy.

      Hymn Polski w wykonaniu uczennicy klasy 4 Michaliny Cichoń.

      Polskie Kwiaty w wykonaniu uczennicy klasy 6 Wiktorii Kowalskiej

    • Klasy 1-3 wracają do szkoły!
     • Klasy 1-3 wracają do szkoły!

     • Szanowni Państwo.

      Zgodnie z komunikatem Ministra Zdrowia, od wtorku 04.05.2021 uczniowie klas 1-3 wznawiają naukę stacjonarną w szkołach.  Zajęcia realizowane będą zgodnie z planem zamieszczonym w dzienniku lekcyjnym. Ustalony plan lekcji obowiązywać będzie do momentu powrotu klas 4-8 do szkół. Dzieci przychodzą do szkoły w  następującym porządku.

      • Uczniowie klasy 1 na godzinę 7:50
      • Uczniowie klasy 2 na godzinę  8:10
      • Uczniowie klasy 3 na godzinę 8:00

      Podczas pobytu w szkole obowiązywać będą procedury higieny ustalone na terenie szkoły. Dokumenty | Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z/s w Cielechowiźnie (sphuta.edu.pl)  Dodatkowo oczekujemy od Was drodzy rodzice, że wyposażycie dzieci w maseczki ochronne dopasowane rozmiarem i oznaczone inicjałami lub imieniem tak, aby uniknąć omyłkowego założenia nie swojej maseczki. (Dzieci zakładać będą maseczki na polecenie nauczyciela.) Proszę o przeglądanie komunikatów na stronie szkoły i w dzienniku elektronicznym.

      Piotr Matzanke

    • Spisz się przez Internet i wygraj samochód!
     • Spisz się przez Internet i wygraj samochód!

     • Biorąc udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) przez Internet, nie tylko realizujesz obywatelski obowiązek, ale również masz szansę na spełnienie motoryzacyjnego marzenia! Główną nagrodą loterii NSP 2021 są samochody osobowe.Oprócz auta można wygrać również bony na zakupy o wartości 500 zł lub 1000 zł.

       

      Spisując się przez Internet zyskujesz szansę na wygranie jednej z wielu nagród. Nie czekaj do ostatniej chwili! Spisz się, pobierz unikatowy kod i zgłośchęć udziału w loterii NSP. 

       

      WAŻNE – do udziału w loterii wymagane jest posiadanie konta poczty elektronicznej (e-mail), na które wysyłany jest unikatowy kod.

       

      Jak wziąć udział w loterii?

       

      To proste:

      - wejdź na stronę https://spis.gov.pl/i spisz się w dogodnej dla siebie chwili,

      - po zakończeniu formularza spisowego, potwierdź chęć uczestnictwa w loterii,

      - pobierz i zachowaj unikatowy 10-znakowy kod uprawniający do udziału w loterii,

      - zgłoś go na stronie https://loteria.spis.gov.pl/w terminie od 22 kwietnia do 7 lipca 2021 r.

      - oglądaj transmisje online z losowań na YouTube i Facebook na profilach GUS i sprawdź, czy wygrałeś!

       

      Im wcześniej spiszesz się przez Internet i zgłosisz do loterii, tym masz więcej szans na wygraną - będziesz uczestniczyć w większej liczbie losowań! Osoby, które zgłoszą kod do loterii najpóźniej do 5 maja 2021 r. wezmą udział we wszystkich 7 losowaniach.

       

      Terminy losowań i szczegóły sprawdzisz w regulaminie dostępnym na stronie https://loteria.spis.gov.pl/. Będzie o nich też przypominać Główny Urząd Statystyczny w swoich mediach społecznościowych.

       

      Pierwsze losowanie już 7 maja!

       

      Co można wygrać?

       

      Nagrodami w loterii będąbony na zakupy o wartości 500 zł lub 1000 zł. W losowaniu finałowym, które odbędzie się 14 lipca 2021 r., do szczęśliwców trafi 16 samochodów osobowychToyota Yaris - po jednym dla każdego województwa.W losowaniu finałowym wezmą udział wszystkie zarejestrowane zgłoszenia.

       

      Nie zwlekaj! Spisz się przez Internet już dziś na https://spis.gov.pl/i zwiększ swoje szanse na wygraną!

       

      Jeśli masz pytania, zadzwoń na infolinię loterii dostępną pod numerem 22 871 99 21 (czynna w dni robocze w godz. 9.00–17.00, koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora) lub poszukaj informacjina stronie https://loteria.spis.gov.pl/.

       

      Organizatorem loterii jest Unique One sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

    • POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY
     • POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY

     •  

      Zachęcamy do udziału w powiatowym konkursie fotograficznym "Wiosna w naszych lasach" organizowanym przez Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej–Curie w Mińsku Mazowieckim. Konkurs realizowany jest pod honorowym patronatem Nadleśnictwa Mińsk i Nadleśnictwa Łochów.

       

      REGULAMIN KONKURSU