• Światowy Dzień Uśmiechu

Nowa galeria Światowy Dzień Uśmiechu została dodana do albumu fotograficznego

Anna Woźniak

Éric-Emmanuel Schmitt napisał. że […] uśmiech […] jest dla ludzi szczęśliwych.– I tu się mylisz. Bo właśnie uśmiech daje szczęście. […] Spróbuj się uśmiechnąć, to zobaczysz.

Nasi uczniowie skorzystali z jego rady. a efekt... sami zobaczcie.

• ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

Corocznie Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle - “smiley'a”. Obrazek stał się najbardziej rozpoznawalnym symbolem radości na całym świecie.
            W 2022
          • KIERMASZ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI - zapraszamy w czwartek.

Szanowni Państwo!

W ramach projektu "Czas na zdrowie" 6.10.2022 (czwartek) 8 klasa organizuje KIERMASZ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI w przystępnych cenach. Potrzebujemy pomocy w przygotowaniu zdrowych przekąsek, ciast z dodatkiem warzyw, owoców, jarskich pasztetów (np. z ciecierzycy, cukini, dyni), ciasteczek, bułeczek owsianych, placuszków i innych cudowności. Jeśli Państwo macie pomysł: Jak zachęcić dzieci do zjadania większej ilości sezonowych warzyw i owoców, to prosimy o wsparcie. Niektórzy uczniowie zgłosili się, że przyniosą potrawy do szkoły rano, we czwartek. Zapytajcie swoje dzieci, co chcą zrobić i czy potrzebują pomocy. Wszystkie pozyskane środki przeznaczymy na dalszą promocję zdrowia w naszej szkole. Z góry dziękujemy za każdy przejaw zainteresowania, zaangażowania, wsparcia i poparcia naszych działań.

• DOBROWOLNE UBEZPIECZENIE NNW NA ROK SZKOLNY 2022/2023

Informuję, że Rada Rodziców wybrała ofertę ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. W tym roku polisę wystawiła firma TUZ. Dzieci są objęte ochroną ubezpieczeniową od 14.09.2022, dzięki czemu zachowana jest ciągłość ubezpieczenia.
            Rada rodziców wybrała dwa warianty przygotowane przez u
          • Wizyta radcy prawnego w kl. VIII

W dniu 19 września 2022 roku na zajęciach z doradztwa zawodowego w kl.VIII odbyło się spotkanie uczniów z radcą prawnym.

Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi wiadomościami na temat organizacji i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz organów ścigania. Poza tym poruszono kwestie związane z odpowiedzialnością za czyny karalne i przestępstwa. Uczniowie poznali zawody prawnicze oraz drogę dojścia do zawodu prawnika.

• SZKOLNA WYCIECZKA NA MAZURY

W dniach 12 i 13 września 2022 roku po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej wyruszyli na Mazury do Centrum Aktywnego Wypoczynku GWAREK w Pięknej Górze. Pogodę, humor i wsparcie animatorów mieliśmy doskonałe. To już nasz 7 wypad do Krainy Wielkich Jezior, a atrakcje i zajęcia tutaj wciąż nowe i ciekawe. W tym roku nasi uczniowie z klas: 5, 7 i 8 wraz z opiekunami i rodzicami zmagali się z aktywnymi zajęciami pobudzającymi kreatywne myślenie: team building, old wood games i nocnej gry strategicznej oraz podczas zajęć sportowych i sprawnościowych: archery tag i wyscigi gokartów.

• Święto Szkoły

18 maja 2022 to ważny dzień w kalendarzu naszej szkoły - 14 rocznica nadania imienia Karola Wojtyły Szkole Podstawowej w Hucie Mińskiej. Świętowanie rozpoczęliśmy oczywiście Mszą Świętą, po której przeszliśmy na boisko i tam wspólnie odśpiewaliśmy ulubioną pieśń Jana Pawła II – Barkę. Następnie w papieskim duchu sportowym rozpoczęliśmy KAROLIADĘ. Starsze klasy rozegrały zawody piłki nożnej. Klasa 8 była bezkonkurencyjna, tuż za nią swoje miejsce w pocie czoła wywalczyła kl. 6, a trzecie miejsce – klasa 7. Młodsze dzieci bawiły się świetnie w swoich mini konkurencjach sportowych. Były też niespodzianki - kremówki, cukierki oraz lody ufundowane przez Radę Rodziców. Między czasie pojawiło się w szkole DRZEWO WARTOŚCI, na którym każda klasa doczepiała swoje zapiski na temat: Jakimi wartościami, naśladując Patrona powinniśmy się kierować?”. Powstała też szkolna gazetka okolicznościowa przygot

• Sukces Mateusza Kulmy.

Z przyjemnością donosimy,że uczeń naszej szkoły Mateusz Kulma zakwalifikował się do finału PixBlocks Programming Challenge 2022 z maksymalną liczbą punktów. Jest to szkolny konkurs programistyczny o zasięgu ogólnopolskim, biorą w nim udział uczniowie z całego kraju. Mateuszowi i jego nauczycielowi informatyki, pani Helenie Pastor gratulujemy.

• Wyjazd na "Metro"

W dniu 14 czerwca uczniowie klas 7 i 8 brali udział w wycieczce szkolnej do Teatru Studio Buffo w Warszawie. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie musicalu „Metro”, który, mimo iż wystawiany od 1991 roku, niezmiennie cieszy się zainteresowaniem milionów widzów. Odwołuje się do problemów zawsze aktualnych; marzeń o zrobieniu kariery scenicznej, o śpiewaniu, tańcu, życiu artystycznym, realizacji pasji.

• Pudełka lekturowe w klasie VII

Indywidualnie lub w grupach uczniowie klasy VII przygotowywali lekturowe pudełka, w których znajdowały się rzeczy kojarzące się z omówionymi w ym roku szkolnym utorami.. Nie wystarczyło jednak wrzucić tam kilku przypadkowych przedmiotów. Uczniowie musieli ciekawie uzasadnić swój wybór odwołując się do powieściowych zdarzeń, miejsc i postaci.

• ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

• Gmina Mińsk Mazowiecki