• Zawieszenie zajęć dla klasy 4-8 szkoły podstawowej.
     • Zawieszenie zajęć dla klasy 4-8 szkoły podstawowej.

     • Szanowni Państwo

      W związku z zawieszeniem zajęć dla uczniów klas 4-8 od dnia 26.10.2020 informuję, że od poniedziałku należy spodziewać się zmian w organizacji pracy wszystkich klas szkoły podstawowej oraz świetlicy szkolnej.

      Klasy 1-3 pozostają w stacjonarnym nauczaniu. W tym czasie w naszej pracy skupimy się na zapewnieniu bezpiecznego pobytu uczniów i nauczycieli klas 1-3. Temu celowi podporządkowana zostanie organizacja pracy oddziałów klas młodszych. Nauczyciele - wychowawcy klas przekażą do niedzieli, do godziny 15:00 rozwiązania mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa oraz aktualny plan lekcji, który będzie obowiązywał do odwołania.

      Dla dzieci i uczniów klas 1-3, których rodzice nie mogą zorganizować opieki w domu, prowadzone będą zajęcia na świetlicy szkolnej. Zaznaczam, że świetlica szkolna pozostanie miejscem, w którym wspólnie będą przebywać uczniowie wszytki trzech klas. Apeluję, aby w zaistniałej sytuacji dołożyć starań do zapewnienia opieki dzieciom w domach rodzinnych.

      Klasy 4-8 będą realizowały swoje zadania w wykorzystaniem metod zdalnej pracy zgodnie z obowiązującym regulaminem. Ewentualne zmiany w planie lekcji zostaną dokonane do niedzieli do godziny 15:00.

      Wiecej informacji w zakładce komunikaty.

    • Spotkanie z native speakerem w klasie 3
     • Spotkanie z native speakerem w klasie 3

     • Środa, 30 września, była dla naszej, trzeciej, klasy wyjątkowym dniem nie tylko  ze względu na Dzień Chłopaka i, jak zawsze, trafione prezenty, które były przyjęte przez naszych chłopaków z wielką radością, ale przede wszystkim dzięki niespodziance, jaką było spotkanie z native speakerem.

      Nasz wyjątkowy Gość, Taylor Weishaar,  przybliżył nam swój odległy kraj-Kanadę, która po Rosji jest największym państwem na świecie. Dowiedzieliśmy się, jakie są symbole narodowe Kanady, dlaczego liść klonu jest głównym elementem kanadyjskiej flagi, jak brzmi hymn tego pięknego kraju i co wyrażają  słowa pieśni , którą z dumą prezentują, z okazji ważnych uroczystości państwowych, Kanadyjczycy.

      Taylor zaprezentował nam ciekawostki o swoim kraju, z czego na świecie słynie Kanada.

      Nasz Gość opowiadał nam o najlepszych kanadyjskich drużynach hokejowych i lidze hokeja NHL, a szczególnie dużo czasu, ze względu na własne zainteresowania ( Taylor studiuje biologię) poświęcił na przybliżenie nam środowiska przyrodniczego i natury dzikich zwierząt  występujących w Kanadzie.

      Kanada posiada 40 parków narodowych , miliony jezior i niezwykle różnorodną florę i faunę, które ten kraj, ze względu na ochronę środowiska i znaczenie  ekologii w codziennym życiu każdego Kanadyjczyka, czynią wyjątkowym.

      Odwiedziny niecodziennego Gościa sprawiły, że Dzień Chłopaka był , nie tylko dla naszych kolegów, ale dla całej klasy dniem niezapomnianym.

       

      Elwira Solecka vel Szymańska

    • 14.10.2020 Dzień Komisji Edukacji Narodowej
     • 14.10.2020 Dzień Komisji Edukacji Narodowej


     • Informuję, że Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej na wczorajszym posiedzeniu, po analizie sytuacji pandemicznej, uwzględniając sposób realizacji podstawy programowej w ubiegłym roku szkolnym, możliwe ograniczenia w funkcjonowaniu szkoły w bieżącym roku szkolnym podjęła decyzję o tym, że w w dniu 14.10.2020 wszystkie zajęcia edukacyjne odbędą się zgodnie z planem. Tak wiec w dniu jutrzejszym pracujemy normalnie. W tym dniu nauczyciele z okazji święta stawiać będą tylko i wyłącznie bardzo dobre oceny.
      Piotr Matzanke