• Wycieczka do Warszawy

     • Nowa galeria Wycieczka do Warszawy została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

      Dnia 19 pażdziernika klasy 5,6 i 7 pod opieką wychowawców i nauczyciela historii pani Elżbiety Raszkowskiej wybrały się do Warszawy. Program dnia był związany z historią i z zabawą. Uczniowie odwiedzili Muzeum Wojksa Polskiego 

     • Wyjazd na musical "Aida"

     • Dnia 28 października uczniowie, rodzice i nauczyciele z  naszej szkoły wybrali się do Warszawy na słynny musical "Aida".  Wszyscy fantastycznie sie bawili, nie obyło się bez łez wzruszenia, a spektakl  zachwycił nawet najmłodszych widzów.  

     • Pokaz drapieżnych ptaków- Harris Hawk

     • Dnia 26 pażdziernika do naszej szkoły zawitał team Harris Hawk z niezwykłym pokazem ptaków drapieżnych. Nasi uczniowi byli zachwyceni naszymi podniebnymi gośćmi. dzięki tej niesamowicie fascynującej lekcji przyrody dowiedzieli się bardzo dużo o życiu pierzastych władców przestworzy. 

     • SZKOLNY DZIEŃ MIŁOŚNIKÓW PLUSZAKÓW

     • Nowa galeria SZKOLNY DZIEŃ MIŁOŚNIKÓW PLUSZAKÓW została dodana do albumu fotograficznego

      SAMORZĄD UCZNIOWSKI

      Dnia  28 października Samorząd Uczniowski zorganizował w  naszej szkole  Dzień Miłośników Pluszaków, a w zasadzie Dzień Miłośników Pluszowych Zwierzątek (z ang. Plush Animal Lover’s Day) potocznie zwany jest Dniem Pluszaka lub Dniem Maskotki.

      Geneza tego święta ginie w mrokach historii i nie sposób ustalić, kto po raz pierwszy zorganizował święto wszystkich pluszowych zwierzątek. Najprawdopodobniej historia tego dnia sięga amerykańskiego prezydenta Theodora Roosevelta. Jak głosi legenda, prezydent darował życie niedźwiedziowi, który na pamiątkę otrzymał imię Teddy. Od 1880 roku zaczęto sprzedawać pluszowe niedźwiadki znane dziś jako Teddy Bear.

      Nasi uczniowie bardzo poważnie podeszli do tego święta, a oto efekt naszego świętowania. 

    • Światowy Dzień Uśmiechu
     • Światowy Dzień Uśmiechu

     • Nowa galeria Światowy Dzień Uśmiechu została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

      Éric-Emmanuel Schmitt napisał. że  […] uśmiech […] jest dla ludzi szczęśliwych.– I tu się mylisz. Bo właśnie uśmiech daje szczęście. […] Spróbuj się uśmiechnąć, to zobaczysz.

      Nasi uczniowie skorzystali z jego rady. a efekt... sami zobaczcie.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

     • Corocznie Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle - “smiley'a”. Obrazek stał się najbardziej rozpoznawalnym symbolem radości na całym świecie.
      W 2022 roku Światowy Dzień Uśmiechu przypada 7 października (piątek).
      Samorząd Uczniowski ogłasza ten dzień wolnym od pytania ( nie dotyczy to zapowiedzianych sprawdzianów etc.) po warunkiem, że uczeń będzie ubrany na żółto lub będzie miał emotkę uśmiechu - i oczywiście obowiązkowy uśmiech na buzI.                                                                                                              ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI. 
      SAMORZĄD UCZNIOWSKI
     • KIERMASZ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI - zapraszamy w czwartek.

     • Szanowni Państwo!

      W ramach projektu "Czas na zdrowie" 6.10.2022 (czwartek) 8 klasa organizuje KIERMASZ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI w przystępnych cenach. Potrzebujemy pomocy w przygotowaniu zdrowych przekąsek, ciast z dodatkiem warzyw, owoców, jarskich pasztetów (np. z ciecierzycy, cukini, dyni), ciasteczek, bułeczek owsianych, placuszków i innych cudowności. Jeśli Państwo macie pomysł: Jak zachęcić dzieci do zjadania większej ilości sezonowych warzyw i owoców, to prosimy o wsparcie. Niektórzy uczniowie zgłosili się, że przyniosą potrawy do szkoły rano, we czwartek. Zapytajcie swoje dzieci, co chcą zrobić i czy potrzebują pomocy. Wszystkie pozyskane środki przeznaczymy na dalszą promocję zdrowia w naszej szkole. Z góry dziękujemy za każdy przejaw zainteresowania, zaangażowania, wsparcia i poparcia naszych działań.

      W ramach projektu "Trzymaj formę - czas na zdrowie" w naszej szkole 6.10.2022 po 2 lekcji rozpocznie się kiermasz zdrowej żywności, której organizatorami są uczniowie klasy 8 wraz z opiekunami.

      W ofercie: swojski chleb, pasztety, ciasta, ciasteczka, placki z dodatkiem warzyw i owoców, kiszone ogórki.

      Opiekunki projektu Hanna Jackiewicz, Hanna Biedruna - Kudź