• Święto Szkoły

     • 18 maja 2022 to ważny dzień w kalendarzu naszej szkoły - 14 rocznica nadania imienia Karola Wojtyły Szkole Podstawowej w Hucie Mińskiej. Świętowanie rozpoczęliśmy oczywiście Mszą Świętą, po której przeszliśmy na boisko i tam wspólnie odśpiewaliśmy ulubioną pieśń Jana Pawła II – Barkę. Następnie w papieskim duchu sportowym rozpoczęliśmy KAROLIADĘ. Starsze klasy rozegrały zawody piłki nożnej. Klasa 8 była bezkonkurencyjna, tuż za nią swoje miejsce w pocie czoła wywalczyła kl. 6, a trzecie miejsce – klasa 7. Młodsze dzieci bawiły się świetnie w swoich mini konkurencjach sportowych. Były też niespodzianki - kremówki, cukierki oraz lody ufundowane przez Radę Rodziców. Między czasie pojawiło się w szkole DRZEWO WARTOŚCI, na którym każda klasa doczepiała swoje zapiski na temat: Jakimi wartościami, naśladując Patrona powinniśmy się kierować?”. Powstała też szkolna gazetka okolicznościowa przygotowana przez klasę 6, w której można przeczytać m.in. wywiad z panem Dyrektorem i panią wicedyrektor.  

      Bawiliśmy się świetnie – dużo ruchu na świeżym powietrzu! Tego nam brakowało! 

      Przygotowała: Magdalena Książek 

       

     • Sukces Mateusza Kulmy.

     •  Z przyjemnością donosimy,że uczeń naszej szkoły Mateusz Kulma  zakwalifikował się do finału PixBlocks Programming Challenge 2022 z maksymalną liczbą punktów. Jest to szkolny konkurs programistyczny o zasięgu ogólnopolskim, biorą w nim udział uczniowie z całego kraju. Mateuszowi i jego nauczycielowi informatyki, pani Helenie Pastor gratulujemy. 

       

     • Wyjazd na "Metro"

     • W dniu 14 czerwca uczniowie klas 7 i 8 brali udział w wycieczce szkolnej do Teatru Studio Buffo w Warszawie. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie musicalu „Metro”, który, mimo iż wystawiany od 1991 roku, niezmiennie cieszy się zainteresowaniem milionów widzów. Odwołuje się do problemów zawsze aktualnych; marzeń o zrobieniu kariery scenicznej, o śpiewaniu, tańcu, życiu artystycznym, realizacji pasji.

     • Pudełka lekturowe w klasie VII

     • Indywidualnie lub w grupach  uczniowie klasy VII przygotowywali lekturowe pudełka, w których znajdowały się rzeczy kojarzące się z omówionymi w ym roku szkolnym utorami.. Nie wystarczyło jednak wrzucić tam kilku przypadkowych przedmiotów. Uczniowie musieli ciekawie uzasadnić swój wybór odwołując się do powieściowych zdarzeń, miejsc i postaci.

      Efekty pracy zaskoczyły chyba samych siódmoklasistów, którzy omawiając swoje prace i oglądając prace kolegów wyśmienicie się bawili. Po raz kolejny okazało się, ze pokłady uczniowskiej kreatywności są wprost niezmierzone. Zapraszamy do galerii!