• SKRZATY dla Mamy i Taty
     • SKRZATY dla Mamy i Taty


     • Serce puka raz i dwa to dla Ciebie mamo gra! Serce puka raz i dwa to dla Ciebie tato gra! W tym szczególnym dniu Skrzaty składają swoim Kochanym Rodzicom najserdeczniejsze życzenia oraz przesyłają moc całusów! Zapraszamy do obejrzenia krótkiego występu przygotowanego przez nasze maluszki.
    • XIII ROCZNICA NADANIA IMIENIA SZKOLE
     • XIII ROCZNICA NADANIA IMIENIA SZKOLE

     •  

      18 maja 2021 roku świętowaliśmy XIII rocznicę nadania imienia Szkole Podstawowej. W 101 rocznicę urodzin wspominaliśmy postać naszego patrona Karola Wojtyłę - Papieża Jana Pawła II uczestnicząc najpierw we Mszy Świętej, następnie uczniowie młodszych klas wykonywali plakaty i różne prace plastyczne dotyczące naszego patrona, starsi przygotowywali różne prezentacje multimedialne oraz nagrywali piosenki. Całości obchodów rocznicowych dopełniła konsumpcja kremówek zasponsorowanych przez Pana Rafała Majewskiego - właściciela cukierni w Mrozach.

      Dziękujemy Księdzu Wojciechowi Pancewiczowi za celebrowanie liturgii. Wszystkim obecnym serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę i uczestnictwo we Mszy Świętej. Panu Rafałowi Majewskiemu składamy podziękowania za pyszne kremówki.

      Całej społeczności naszej szkoły, w tym uroczystym dniu życzę pomyślnego zakończenia roku szkolnego, do którego szybko zmierzamy.

      Piotr Matzanke

      Podróż w czasie. Zdjęcia z uroczystości Nadania Imienia Szkole 18.05.2008 roku.

      Zapraszamy również do wysłuchania piosenki nagranej specjalnie na tę okoliczność przez naszą uczeniccę Wiktorię Kowalską

      ​​​​​​​​​​​​​​

    • Rachmistrz telefoniczny – o co zapyta i czy można odmówić rozmowy?
     • Rachmistrz telefoniczny – o co zapyta i czy można odmówić rozmowy?

     • Osobom, które nie spisały się jeszcze w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), pomogą rachmistrzowie telefoniczni. Od początku maja zaczną dzwonić do mieszkańców z nr telefonu 22 828 88 88. Ze względu na wspólne zdrowie jest to obecnie jedyna forma pracy rachmistrzów. Warto wiedzieć wcześniej, jakich pytań się spodziewać i czy możemy prosić rachmistrza o inny termin rozmowy.

       

      Pytania wyłącznie z formularza spisowego

       

      W czasie spisu rachmistrz będzie odczytywać po kolei pytania formularza spisowego – ich treść jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/. W żadnym razie nie może on wychodzić poza ten zakres i pytać np. o majątek, oszczędności, numer konta, posiadane nieruchomości, sposób spędzania wolnego czasu, czy planowane wyjazdy i ich terminy.

       

      Warto też pamiętać, że w przypadku części pytań spisowych dostępna jest opcja „Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawia się ona w częściach formularza dotyczących niepełnosprawności, wyznania religijnego oraz związków niesformalizowanych.

       

      Czy można odmówić rachmistrzowi?

       

      W momencie nawiązania z nami kontaktu przez rachmistrza nie mamy już możliwości odmówić udziału w spisie, dlatego namawiamy do spisania się z własnej inicjatywy przez Internet lub infolinię spisową (22 279 99 99). Jeśli zechcemy sprawdzić tożsamości rachmistrza można się wyjątkowo rozłączyć, ale wcześniej powinniśmy wskazać inny, możliwie szybki termin rozmowy. 

       

      Co zrobić, gdy dzwonił oszust?

       

      Jeśli w trakcie rozmowy pytania będą wykraczać poza zakres spisu i nabierzemy podejrzeń, że dzwoniąca do nas osoba może podszywać się pod rachmistrza, należy się rozłączyć i powiadomić o tym fakcie konsultanta na infolinii spisowej lub skontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym. Można też zawiadomić policję – na taką okoliczność warto zanotować numer telefonu, z którego do nas dzwoniono (jeśli nie był zastrzeżony).

      Podobnie należy postąpić, jeśli sprawdzony przez nas rachmistrz okazał się oszustem.

       

      Trwają też inne badania statystyczne

       

      Zanim jednak uznamy, że mamy do czynienia z oszustem, warto pamiętać, że równolegle ze spisem prowadzone są inne cykliczne badania ankietowe statystyki publicznej. Nie należy się więc dziwić, jeśli po wypełnieniu obowiązku spisowego NSP 2021 zadzwoni do nas ankieter urzędu statystycznego z prośbą o udział w jakimś badaniu. Warto wesprzeć działania statystyki publicznej i zgodzić się na to – wyniki badań statystycznych służą przecież całemu społeczeństwu.

       

      Podobnie jak w NSP 2021, w przypadku badań ankietowych też mamy prawo zweryfikować tożsamość dzwoniącej do nas osoby. W tym celu należy skontaktować się telefonicznie lub e-mailowo zUrzędem Statystycznym w Warszawie.

       

      Mieszkańcy województwa mazowieckiego znajdą wszystkie niezbędne informacje o terminach i zakresie poszczególnych badań na stronie internetowej: https://warszawa.stat.gov.pl/badania-ankietowe/

       

      Ze względu na sytuację epidemiczną badania ankietowe do odwołania są realizowane przez pracowników statystyki publicznej wyłącznie telefonicznie.

       

      Dzwoni rachmistrz? Sprawdź jego tożsamość i się spisz!

       

      Osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), powinny spodziewać się telefonu od rachmistrza. Jego tożsamość będzie można sprawdzić na kilka sposobów.

       

      W kwietniu, pierwszym miesiącu NSP 2021, funkcjonowały tylko dwie metody spisowe: samospis internetowy oraz spis przez telefon za pośrednictwem infolinii dostępnej pod numerem 22 279 99 99. Od 13 maja akcję spisową wzmocnią rachmistrzowie telefoniczni – będą się oni kontaktować z osobami, które jeszcze nie wypełniły formularza spisowego.

       

      Ze względu na sytuację epidemiczną wstrzymano do odwołania pracę rachmistrzów w terenie. Nie będą oni odwiedzać mieszkań i prowadzić spisu w formie bezpośredniej rozmowy.

       

      Od czego rozpocznie się rozmowa?

       

      Każdy respondent, do którego zadzwoni rachmistrz spisowy, zobaczy na ekranie swojego telefonu numer 22 828 88 88. Jest to gwarancja dla respondenta, że dzwoni do niego rachmistrz spisowy, a nie osoba podszywająca się pod niego.

       

      Rachmistrz rozpocznie rozmowę od przedstawienia się oraz podania instytucji, z której dzwoni. Na życzenie respondenta rachmistrz poda numer identyfikatora służbowego.

       

      Jak sprawdzić, czy to prawdziwy rachmistrz?

       

      W czasie rozmowy rachmistrz ma obowiązek poinformować o dostępnych metodach weryfikacji swojej tożsamości. Można to zrobić:

      - na stronie internetowej https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/,

      - poprzez infolinię spisową 22 279 99 99.

       

      Dodatkowo każdy z nas może zapytać rachmistrza o jedną z pięciu ostatnich cyfr swojego numeru PESEL. Rachmistrz zna nasz nr PESEL i powinien wskazać prawidłową odpowiedź, wtedy można uznać go za prawidłowo uwierzytelnionego.

       

      Co zrobić, gdy dzwonił oszust?

       

      Jeśli sprawdzony przez nas rachmistrz okazał się oszustem, należy powiadomić o tym fakcie konsultanta na infolinii spisowej lub skontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym. Można też zawiadomić policję – na taką okoliczność warto zanotować numer telefonu, z którego do nas dzwoniono (jeśli nie był zastrzeżony).

       

       

    • Grafik nauki hybrydowej od 17.05.2021 do 30.05.2021
     • Grafik nauki hybrydowej od 17.05.2021 do 30.05.2021

     •  

      Organizacja pracy szkoły od 17.05.2021

      Szanowni Pastwo!

       

      Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 17.05.2021 uczniowie klas 4-8 rozpoczną naukę w tak zwanym trybie hybrydowym, polegającym na tym, że 50% uczniów pracuje w trybie stacjonarnym, a 50% kontynuuje naukę w trybie zdalnym.

       

      Po analizie możliwości organizacyjnych i zasięgnięciu opinii wychowawców klas oraz nauczycieli uczących w klasach 4-8 ustalono następujący grafik pracy w trybie hybrydowym.

       

      Aktualnie trwają prace nad programem zajęć tak, by zapewnić uczniom „Miękkie lądowanie” po okresie zdalnego nauczania i jednocześnie kontynuować realizację przyjętych planów dydaktycznych.

       

      Wychowawcy przekazywać będą uczniom szczegóły organizacji zajęć w poszczególnych tygodniach do końca roku szkolnego.

       

      Uczniowie klas 1-3, do 30.05 2021 kontynuować będą naukę zgodnie z aktualnie ustalonym planem lekcji.

       

      Do 18.06.2021 nauczyciele i wychowawcy ustalą roczne oceny z poszczególnych przedmiotów i zachowania uwzględniając szczególne warunki realizacji zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

       

      Piotr Matzanke

    • Galeria Szkolnego Konkursu Plastycznego "Przywróć Naszą Ziemię""
     • Galeria Szkolnego Konkursu Plastycznego "Przywróć Naszą Ziemię""

     • W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemii w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem "Przywróć Naszą Ziemię". Poniżej przedstawiamy przesłane prace. Komisja konkursowa wyróżniła prace następujących uczniów:

      • Weroniki Czyż z klasy 6
      • Pawła Ziędalskiego z klasy 5
      • Ewy Anyadubalu z klasy 7b

      Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

      Przywróćmy Naszą Ziemię!

    • Wznawiamy zajęcia tenisa stołowego
     • Wznawiamy zajęcia tenisa stołowego

     • Od 5 maja 2021 wznawiamy zajęcia tenisa stołowego.

      Gramy w poniedziałki i środy od godziny 19.00.

      Oto lista najważniejszych zalet:

      • Tenis stołowy pomaga spalić kalorie, poprawia twoją zwinność i kondycję.

      • Jest świetnym sportem dla dzieci, rozwija ich inteligencję i zwiększa koordynację ruchową.

      • Zdaniem naukowców ma pozytywny wpływ na rozwój mózgu.

      • Grając w tenisa stołowego ćwiczysz koncentrację i szybkość reakcji. Ze względu na dynamikę sportu, zaangażowane są zarówno krótkie, jak i długie mięśnie.

      • Tenis stołowy ma właściwości terapeutyczne. Wspomaga leczenie osób chorych na Parkinsona i Alzheimera.

      • Grać możesz przez cały rok (duża dostępność).

      To sport towarzyski. Interakcje społeczne są bardzo ważne dla naszego zdrowia psychicznego. A tenis stołowy daje możliwość nawiązania nowych znajomości.

      Zapraszamy.

      Marek Czyżowski

    • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
     • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

     • Konstytucja 3 Maja, od uchwalenia której minęło 230 lat, była pierwszą w Europie, a drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Każdego roku Nasi uczniowie uczestniczą w apelu szkolnym, przygotowują inscenizacje, montaż słowno – muzyczny. W tym roku również pamiętamy o tej ważnej rocznicy.

      Hymn Polski w wykonaniu uczennicy klasy 4 Michaliny Cichoń.

      Polskie Kwiaty w wykonaniu uczennicy klasy 6 Wiktorii Kowalskiej