• ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNY

     • Już dziś zapraszamy Państwa na Piknik Rodzinny.

      To już w niedzielę- 21 maja mnóstwo atrakcji dla całej rodziny!

      Zaczynamy o godzinie 13:00.

      Będzie to również świetna okazja do zwiedzenia naszej NOWEJ SZKOŁY.

     • We will rock you -wyjazd do teatru.

     • Nowa galeria We will rock you -wyjazd do teatru. została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

      Muzyka łączy nie tylko pokolenia, lecz również rodziców, absolwentów, pracodawców i nauczycieli. Ostatni piątek upłynął Nam  na wspólnym wyjeździe do Warszawy, podczas którego uczestnicy wycieczki mieli okazję udali się na przedstawienie do teatru muzycznego, tym razem do Teatru Muzycznego Roma na musical „We Will Rock You”.

     • Dzień Zdrowej Żywności - śniadanie na trawie.

     • Nowa galeria Dzień Zdrowej Żywności - śniadanie na trawie. została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

      Dnia 24 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowej Żywności. W obecnym świecie to co jemy i to, w jaki sposób się odżywiamy, ma dla naszego organizmu bardzo duże znaczenie zdrowotne. Uczniowie i nauczyciele w tym dniu kontrolowali, co jedzą i w jakich ilościach. Postanowiliśmy zorganizować wspólne drugie śniadanie. Poszczególne klasy przygotowały pyszne kanapki, sałatki, surówki owocowe i warzywne. Zamiast napojów gazowanych lub tych z kartonika piliśmy aromatyczne soki zrobione przez nasze mamy, babcie, czy też wychowawców. Na deser zaś mieliśmy pachnące jabłka oraz smakowite konfitury i powidła. Wszystkim smakowało to wyjątkowe śniadanie. Wspólne spożywanie posiłku przypadło nam do gustu

     • Nocowanka Klasy 5

     • Nowa galeria Nocowanka Klasy 5 została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak

      W nocy z 21 na 22 kwietnia uczniowie klasy 5, pod opieką wychowawczyni Anny Woźniak i rodziców, uczestniczyli w integracyjnej imprezie "Ale w szkole jest wesoło!". Puzzle, konkursy szybkości i zręczności, zabawy logiczne i sportowe to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekały na dzieci w szkole. Gdy w sobotę, uczniowie szczęśliwi, choc zmęczeni, rozchodzili się do domów, wysunęli wniosek : My chcemy jeszcze raz. 

     • KATYŃ - PAMIĘTAMY

     • Uroczysty apel upamiętniający 83. rocznicę zbrodni katyńskiej, został przygotowany przez uczniów kl.4. Zbrodnia katyńska to mord dokonany wiosną 1940 r. na niemalże 22 tysiącach Polaków: oficerów wojska i policji, lekarzy, naukowców, prawników, inżynierów, nauczycieli,... przez funkcjonariuszy NKWD. W programie znalazły się narracje tekstów historycznych przypominających tragiczne losy Polaków więzionych w obozach w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie,..., a następnie skrytobójczo zamordowanych strzałem w tył głowy. Wysłuchaliśmy też wierszy i piosenkarki "W katyńskim lesie" oraz przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty z życia wiceadmirała Ksawerego Czernickiego, zamordowanego w Charkowie, pamięci którego jest posadzony na terenie naszej szkoły dąb.Ten montaż miał umożliwić uczniom zgłębienie naszej historii, a także pokazać, że patriotyzm jest wartością wciąż aktualną. 

      Irena Nowak, wychowawca kl.4.

     • Wizyta Szkolnego Koła Wolontariatu w Domu Dziecka w Falbogach

     • 28 marca 2023 r. uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami odwiedzili Dom Dziecka w Falbogach. Przekazali podarunki dla podopiecznych.
      Pod opieką dyrektora ośrodka jest 20 wychowanków. Wychowankowie są w wieku od 5 do 20 lat. Przekazaliśmy dary. Pani dyrektor zaprosiła nas na kilkuminutową rozmowę, która trwała ponad godzinę. Jest to człowiek o wielkim sercu i ogromnej chęci pomocy swoim podopiecznym. Było to słychać w jej głosie i historiach, które nam opowiedziała. Nasi uczniowie spędzili niezapomniane chwile z wychowankami z domu dziecka. Nie sposób opisać tego w krótkiej notatce, mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie.

      Dorota Kamela
      Elżbieta Raszkowska

     • Pierwszy dzień wiosny

     • Nowa galeria Pierwszy dzień wiosny została dodana do albumu fotograficznego

      Anna Woźniak i Katarzyna Skrzyńska

      Uczniowie Szkoły w Hucie MIńskiej nietypowo świętowali początek kalendarzowej wiosny. W koszyku, walizce, brytfannie, a nawet turystycznej lodówce! Tak, my również przecieramy oczy ze zdumienia - uczniowie  postanowili zaszaleć i porzucić tradycyjne plecaki szkolne! Na ich miejscu pojawiły się najdziwniejsze przedmioty, które w żaden sposób nie kojarzą się ze szkołą, a tym bardziej z transportem podręczników. Bo  kto  przynosi zeszyty w taczce lub klatce dla chomika?

     • Podziękowanie dla rodziców

     •  

      ​​​​​​​

      Serdeczne podziękowania dla rodziców za zaangażowanie w przygotowanie ciast na kiermasz charytatywny. Zbieramy fundusze na odbudowę szkoły w Syrii w ramach Programu "Szkoła Szkole".

     • Spotkanie z Panem Belfrem

     • Tuż przed feriami naszą szkołę odwiedził Pan Belfer - nauczyciel z Internetów.
      Reprezentantki i reprezentanci klas 5, 6 i 7 wspólnie z nauczycielami poznawali możliwości wykorzystania sprzętu fotograficzno-filmowego zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Rozpoczęliśmy od pracy z głosem 🎙🎤🎧 co okazało się niezwykle ciekawym doświadczeniem. Następnie Pan Belfer w przystępny sposób przekazał nam teoretyczne podstawy filmu i fotografii 🎥📽🎞📹oraz nauczył nas praktycznych ustawień naszego aparatu 📷📸

      Wspólnie zebraliśmy również pomysły na pierwsze produkcje szkolnego koła filmowego 🎥🎬

      Dziękujemy Panu Dawidowi za poświęcony czas, długą drogę przejechaną do #sphuta na mega inspirujące spotkanie.
      Zachęcamy naszych uczniów i nauczycieli do śledzenia Pana Belfra w Internecie, nie tylko na lekcje chemii na kanale YouTube ale również po inspiracje filmowo-fotograficzne.

      https://www.youtube.com/@PanBelfer

      https://www.facebook.com/PanBelfer/

      https://www.instagram.com/panbelfer/

     • Wycieczka do Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie na wystawę z okazji 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

     • Dnia 7 lutego br. uczniowie z klasy 7 i 8 ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pani Doroty Kameli oraz pani Elżbiety Raszkowskiej, wzięli udział w lekcji historii, która odbyła się w Żydowskim Instytucie Historycznym im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie.

      Podczas wycieczki uczniowie podziwiali wystawę zgromadzoną w ogromnej sali.

      Zaprezentowano 150 oryginalnych dzieł z epoki: ryciny, zdjęcia i obrazy. Najstarsze pochodzą z ok. 1800 r., najnowsze z lat 30. XX w.

      Pierwsza część wystawy obejmuje okres od Sejmu Wielkiego do „nocy paskiewiczowskiej”. Ukazuje trudne relacje Polaków i Żydów u kresu epoki staropolskiej, pierwsze wspólne działania przeciw Rosji w czasie powstania kościuszkowskiego, wreszcie walkę u boku Napoleona i w powstaniu listopadowym. Druga część obejmuje rok 1861, gdy w Warszawie doszło do kilku wielkich manifestacji antyrosyjskich, które odczytano jako pojednanie Polaków i Żydów oraz powstanie styczniowe i jego reperkusje. Trzecią, najważniejszą część wystawy stanowi "Pogrzeb pięciu poległych" Aleksandra Lessera. Ostatnia część wystawy dotyczy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Lekcja muzealna z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci. Ponadto miło spędziliśmy czas.

      W drodze powrotnej zawieźliśmy do Domu Dziecka w Halinowie dary zebrane od uczniów naszej szkoły.