• Kultura włączania

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kultura włączania.

Kultura włączania” to projekt realizowany przez miasto Mińsk Mazowiecki i Mazowiecki Instytut Kultury. Ma on na celu budowanie wśród społeczeństwa świadomości o potrzebach ludzi niepełnosprawnych, ich obecnościwśród nas i barierach z jakimi się spotykają. W ramach projektu, dnia 12 września 2019r. odbyła się impreza pod hasłem „Rugby dla wszystkich,” której byliśmy współorganizatorami. Głównym punktem imprezy był mecz warszawskiej drużyny rugby na wózkach „4 KINGS.” Również nasza szkolna drużyna rugby, prowadzona przez Pana Dyrektora Piotra Matzanke, rozegrała mecz z zaprzyjaźnioną drużyną ze szkół salezjańskich. Dzięki tej imprezie mogliśmy pokazać w jaki sposób możemy włączać dzieci i młodzież do wspólnej działalności z osobami niepełnosprawnymi. Na koniec imprezy panowie na wózkach dzielili się z uczniami swoimi przeżyciami i doświadczeniami oraz chętnie odpowiadali na zadawane im pytania. Całe spotkanie przebiegało w atmosferze przyjaźni.

• Zaproszenie do udziału w bezpłatnym projekcie

• Szanowni Państwo,

Mając na uwadze coraz bardziej powszechny problem otyłości wśród najmłodszych dzieci, SPZOZ w Mińsku Mazowieckim przystąpił ro realizacji projektu dedykowanego dzieciom zmagającym się z problemem otyłości.

• Gala rozdania nagród w ogólnopolskim konkursie „40. Rocznica Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski – czy wiesz? Czy pamiętasz?”

• W minionym roku szkolnym dwaj nasi uczniowie: Konrad Miąsek i Jerzy Wnuk pod opieką p. Anny Woźniak, reprezentowali naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie „40. Rocznica Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski – czy wiesz? Czy pamiętasz?”, zorganizowanym przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Chłopcy w swojej kategorii otrzymali wyróżnienie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 16.09.2019 r. w Sali Tronowej Domu Arcybiskupów w Warszawie przy ul. Miodowej. Uroczystość uświetnił swą obecnością kard. Kazimierz Nycz – arcybiskup metropolita warszawski, który na początku przywitał się z każdym przybyłym na galę, następnie wspólnie z przedstawicielami organizatora konkursu wręczył nagrody, po czym przybliżył zgromadzonym historię i przesłanie pierwszej pielgrzymki Papieża – Polaka do Ojczyzny. Na koniec jego eminencja zaprosił wszystkich na poczęstunek. Można też było pospacerować po ogrodach pałacowych.

Katecheta, Irena Nowak